Şimdi Ara

Wireless Bağlantı Kopması (Sınırlı Erişim)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
2.321
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ne zaman olacağı belli olmuyor. Özellikle video izlerken (youtube falan) ya da torrentle download yaparken bir de bakıyorum ki Sınırlı Erişim. Ondan sonra gidip modemi kapatıp açınca düzeliyor. Modemdeki wireless ışığı yanıyor hep onda bir problem yok. Ama işte son zamanlarda iyice arttı. Sürekli gidip modemi kapatıp açmak zorunda kalıyorum.
    Biri Adsl çözemedi benim sorunumu.
    Modemi daha yüksek bir yere koydum
    Wireless kanal değişikliği filan da yaptım.
    Ama olmadı işte bir türlü.
    Çözebilen varsa tebriklerimi ve teşekkürleri şimdiden yolluyorum kendisine

• Hocam şimdi sana daha önce karşılaştığım sorunlardan birkaç cevap vereyim sende dene deneyebildiğini ama önce sorun modemdemi hattındamı ona bakmak lazım.
    kesin olarak anlayamasakta bu sınırlı erişim yazdığında başlat+r ye basıp çıkan pencerede cmd yazıyoruz
    siyah ekranda ipconfig yazıyoruz. varsayılan ağ geçidinin yanındaki rakama ping atıyoruz. örn: ping 192.168.1.1
    eğer modeme ping atabiliyorsan tarayıcı üzerinden varsayılan ağ geçidi ip sine girin.
    ttnet line göstergeniz down ise sorun hat sorununuz ve muhtemelen hattınız 8mb ve kaldırmıyo. 4440375 teki müşteri temsilcisine hattımın hızının 6mb de sabitlenmesini deneyebilirmiyiz gibi bir öneri sunarsanız sorun çözülebiliyor.

birde bu adımdan önce modeminizde pppoe bağlantısını koparıp tekrarlarsanız ve bağlanıyorsa sorunun bu olduğunu garantilemiş olursunuz.

karmaşık oldu ama idare edersin artık :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.