Şimdi Ara

Windowsa ulaşamıyorum.!(reset atıyor)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
602
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • dün gece pc açıkken güç kablosu yanlışlıkla çıktı pc kapandı.bugün açtığımda bios ekranı geliyor sonra seçenekler çıkıyor güvenli mod önceki ayarlar olağan hal... Hepsini denedim windows tam açılacakken mavi ekran görünüyor kayboluyor reset atıyor.ikincil hdd olarak taktım ulaşabiliyorum bilgilere falan hdd sağlam.windowsu formatsız kurtarmanın bir yolu yokmu format dediğim gibi son seçenek benim için.yardımlarınızı bekliyorum...

• Bu arada ilk denemelerimde bip sesi geliyordu bip bip bip süreklı kablolarla oynayınca düzeldi.
  • windows düzgün kapatılmadı yani fiş çıkınca büyük ihtimalle windows un bir dosyası kayıp yada hasar gördü windows cd si ile onarmayı deneyebilirsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: TurkeyStar

windows düzgün kapatılmadı yani fiş çıkınca büyük ihtimalle windows un bir dosyası kayıp yada hasar gördü windows cd si ile onarmayı deneyebilirsin

Donanımsal değil ise Onarma büyük oranda sorunu çözecektir.
  • hepinize cevaplarınız için teşekkür ederim.evet dediğiniz gibi logo dan sonra hoop kısa bi mavi ekran ve reset atıyor.2 sorum olacak farklı bir xp cd si ile repair yapabilirmiyiz.(sahte yüklüydü pc de orjinalini buldum) repair yapma yüklü programlara bir etkisi olurmu.dosyalara bir şey yapmıyor diye biliyorum ama...
  • Repair işlemini windows kurduğunuz cd ile yapın. Sıkıntı çıkarabilir. Özellikle kurulur kurulmaz tartışması yüzünden farklı bir windows ile atmaya çalıştığımda windows repair işlemi gerçekleşmedi.

Onarma işlemi yaparsanız driver vs silinip windows yeniden yükleneceği için programlarınız ,müzik resim vb. hiç bir dosyanız kaybolmayacaktır. Sadece driverları kurmak durumunda kalırsınız.
  • cd yi takıyorum cd den başlatıyorum pc yi ordan repairi seçiyorum sonra komut satrına hangi komutları yazmam gerekecek onu da söyler misiniz?(birde başka bir forumda programlar çalışmayacak repairden sonra diyordu tırstım ben sadece boot dosyalarını mı tamir edeceğim?)
    tekrardan sağolun hocam...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.