Şimdi Ara

Windows8 Sağ Tık

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
256
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba resimde gördüğünüz grafik özellikleri ve grafik seçenekleri kısmını kaldırmak istiyorum.Sağ tıkladığımda 5-10 saniye bekleme oluyor bunlar yüzünden.
     Windows8 Sağ Tık

NOT:Denetim Masasından kaldırdım ama nasıl olduysa tekrar kendi yüklendi :)
    Denetim masasından kaldırmadan halledebileceğim bir yol varsa iyi olur.Yok bu meret yine kendini kuracak heralde :)

• burakdidir B kullanıcısına yanıt
    regeditten HKEY_CLASSES_ROOT\*\shellex\ContextMenuHandlers kısmına girip kaldırabilirsiniz.
  • İlginiz için teşekkürler.Kayıt defterine girdim ama hangisini kaldırmam konusunda kararsız kaldım.
     Windows8 Sağ Tık
    garip normalde burda çıkması lazımdı.http://www.intel.com/support/graphics/sb/cs-003927.htm şurdan Remove_Intel_Menu.reg adlı dosyayı indirip çalıştırmayı deneyin.
  • Çalıştırdım ama yine gitmedi.Daha öncesinde bu menüde Yine aynı şekilde Grafik Özellikleri,Grafik Seçenekleri diye farklı simgede yine seçenekler vardı.
    Yani 2 tane grafik özellikleri 2 tane grafik seçenekleri seçeneği vardı ama farklı simgedeydi.
    Bir arkadaşın önerisi üzerine sanırım bu programı kurdum ve menüde 1 çifti kalktı ama bunlar kalmıyor :(
    peki regeditten HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\Background\shellex\ContextMenuHandlers\ kısmına gelip bir fotoğraf atar mısınız? igfxcui diye bir anahtar var mı orda?
  • Buyrun
     Windows8 Sağ Tık
    ilkten 2 igfx anahtarlarının üstüne gelip sağ tıklayın ve ver diyip masaüstüne kaydedin. bu işlemi 2 igfx anahtarınada uyguladıktan sonra bu anahtarları silin bilgisayarınızı yeniden başlatın. sağ tık menüsünden silinmiş olmaları lazım. eğer bir problemle karşılaşırsanız reg dosyalarını açıp işlemi geri alabilirsiniz.
  • Sorunum çözülde ben yinede kayıt defteri dosyalarını sakladım.İşallah aynı sorunu yaşayan arkadaşlarda yararlanır.
    İlginiz için çok teşekkürler
    ne demek :) herhangi bir sorununuz olursa bana forumdan ulaşabilirsiniz. iyi günler
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.