Şimdi Ara

windows yükleme hatası,acilll

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
333
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar bilgisayar xp yüklemeye çalışıyorum.128 ram,p3 666,20gb harddiki olan bi bilgisayar.herşey tamam tam yükleme sonlandırılıyor kısmına doğru şu hatayı veriyor mavi ekranda:

Bir sorun algılandı ve bilgisayarınızın zarar görmesini engellemek için windows kapatıldı.
    bu durdur hatasını ilkkez görüyorsaanız pc yi yeniden başlatın,sorun devam ederse
    yeni tüm donanım ve yazılımlarınızın doğru yüklemeyi sağlayın.
    sorun devam ederse donanım ve yazılımları kaldırın.önbelleğe alma ve gölgeleme gibi bios bellek seçeneklerini devre dışı bırakın.güvenli moda geçmek için f8 i kullanın,

türünde bi hata.ne yapmam gerek!!!çok acillll yardım....

• arkadaşlar yok mu bu konuda hiç bilgisi olan!!!çok acil yardım gerek....
  • ramlerin arızalı olabilir.
  • ben bilgisayarı kurarken en ufak bi hata verse bile yeniden formatlıyorum o dediğin hata bende çok oldu tekrar kurunca geçiyor rem arızası değil eminim buna
  • formatı nasıl atıyosun???dos tan mı yoksa kur dan mı???
  • ya bu kurarken böle bi hata veriyor ayrıca...
  • 1. Belleklerde problem olabilir.
    2. İşlemci sıcaklığı çok yükseliyor olabilir.
    3. hdd'de bad sector olabilir.
    4. CD bozulmuş olabilir.
  • XP kurmak için pek yeterli bir sistem değil açıkçası.Bence WIN98SE ile maksimum performans alabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: feylesof

XP kurmak için pek yeterli bir sistem değil açıkçası.Bence WIN98SE ile maksimum performans alabilirsin.

p3 666 var adamın yazık 98 kurulur mu o sisteme. win2k kur iyisi sen ama bi 128 arttır rami de güzel kardeşim .ama xp kasar o remle belki ondan veriyordur hatayı. ekran kartı paylaşımlı mı bu arada? ram den kullanıyorsa kesin yüklemez min 128 ister xp.
  • İlk önce aklıma gelen şey ramlerde problem olması.ama hdd ve ya üklediğin cd de problem olabilir.
    İstersen bir fdisk yapıp dene.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.