Şimdi Ara

windows xp32/crysis catalyst 8.1 sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
907
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar ben windows xp kullanıyorum ekran kartım ati hd3850 256 mb atinin 8.1 sürücüsünde crysisi çalıştırınca açılıştaki vidyoda grafik bozulmaları oluyor ve vidyo aşırı derecede takılma yapıo vidyoları atlattıktan sonra da menü de grafik bozulmaları oluyor ve çok fazla takılma yapıyor acaba buna benzer bi sorun yaşayan başkası var mı yoksa sadece ben de mi böyle bi sorun var?

• quote:

Orjinalden alıntı: hitman343

Arkadaşlar ben windows xp kullanıyorum ekran kartım ati hd3850 256 mb atinin 8.1 sürücüsünde crysisi çalıştırınca açılıştaki vidyoda grafik bozulmaları oluyor ve vidyo aşırı derecede takılma yapıo vidyoları atlattıktan sonra da menü de grafik bozulmaları oluyor ve çok fazla takılma yapıyor acaba buna benzer bi sorun yaşayan başkası var mı yoksa sadece ben de mi böyle bi sorun var?

Güç kaynağın hangi marka ve kaç watt, kasa içi havalandırman nasıl, ayrıca sistemin diğer parçaları neler yazarsan yardımcı olan olur

Birde bu sorun birtek crysiste mi oluyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OPTİMİST -- 4 Şubat 2008; 18:21:37 >
  • amd athlon 64 x2 4000, 3gb ram var kasa içi havalandırmayla bi alakası olduğunu sanmıyorum parçalar fazla ısınmıyor zaten bu sorun sadece 7.12 sürücüsünde olmuo 7.10,7.11 ve 8.1 de ve sadece crysiste oluyor. Zaten oyun çalışıyor yani mesela crysis benchmark yapabiliyorum çünkü benchmark doğrudan menüye uğramadan oyuna girio, bir de bi kere oyuna girdikten sonra sorun olmuyor yani oyun içindeyken menüde her hangi bi sorun olmuyor ama oyundan çıkıp ana menüye geri dönünce aynı sorun yine başlıo. Sanırım sen de hd3850 kullanıyosun eğer xp kullanıosan sende de böyle bi sorun var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hitman343 -- 4 Şubat 2008; 18:35:49 >
  • şuanlık 7.12 driverini kullanmalısın. sorunsuzdur.
  • Arkadaşlar bende 8.1 den derdim var ekran kartı yanıyo sanki yeni aldık x1650pro ICEQ bu driverı yükledim ancak hangi 3d uygulamasına girdiysem en fazla 2 dk sonra donma oluyo res den başka çözüm kalmıyo lütfen yardım arkadaşlar başka konu açıyıp da kirliliğe sebebiyet vermek istemedim
  • Ben buna benzer sorunu 2600xt ddr4 de yasadım. Crysisde oynarken ekranın sağ alt ve üst köşeşi yeşilleniyordu. Yeşillenmeden öncede köşelerde eski vhs kasetlerin görüntülerindeki kırılmalar gibi kırılmalar oluyordu. Daha sonra eski sürücüsünü yükledim bu sorunlar ortadan kalktı. Fakat bu sürücü ile de crysisin açılışındaki görüntülerin oynatımında problem olmaya basladi. Fakat önemli değil. Ati sürücüler problem nedense.
  • Ben 7.12 sürümünü kullanıyorum , bu tarz bi sorun yaşamadım, 8.1'i kaldırıp 7.12 kur istersen
  • arkadas 8.1 3850 drıveri deil.7.12 kullanacan
  • Bende yükledim 8.1 ancak sadece Crysis'e girerkenki İntrolarda bir bozulma oluyor o kadar başka birşey olmuyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: karakan_78

arkadas 8.1 3850 drıveri deil.7.12 kullanacan

http://ati.amd.com/support/driver.html burdan hd3850 seçiyorum karşıma 8.1 çıkıo
  • Bu yerli kardeşlerin zannedersem Ati ye karşı bi gıcıklıkları var.
    Her oyunu çatır çatır açan 3850 im, crysis olunca sanki Fx5200 müş gibi kasılıyor.Cod4 ü 1280*1024 te full sadece AA2X te ortalama 60 FPS ile bitirdim.

İyice canımı sıkınca bu crysis Bende bu oyunu oynamadan sildim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: hitman343

quote:

Orjinalden alıntı: karakan_78

arkadas 8.1 3850 drıveri deil.7.12 kullanacan

http://ati.amd.com/support/driver.html burdan hd3850 seçiyorum karşıma 8.1 çıkıo

http://ati.amd.com/support/drivers/xp/radeonxprevious-xp.html buradan eski driverlara ulaşa bilirsiniz.

• 8,1 başıma çok dert açtı formata kadar gitti sorun 7,12 kullanıyorum bende vallahi bu crysis ten çektiğimiz :D
  • bende 7.11 var hd3850 de crysiste hiçbir takılma falan yaşamıyorum ama arada sırada görüntüde bozulmalar kırılmalar falan oluyor driver 7.11 sizce driver yüzündenmi yani 7.12 yapsam düzelirmi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mütercim-GTX -- 4 Şubat 2008; 23:32:43 >
  • bir bilgisi olan?
  • quote:

Orjinalden alıntı: protherm

bende 7.11 var hd3850 de crysiste hiçbir takılma falan yaşamıyorum ama arada sırada görüntüde bozulmalar kırılmalar falan oluyor driver 7.11 sizce driver yüzündenmi yani 7.12 yapsam düzelirmi?

Crysis için ati Hotfix yayınladı onu yüklersen görüntü bozulmaları gidiyor
    http://support.ati.com/ics/support/default.asp?deptID=894&task=knowledge&questionID=31625 (8.1 driver ile birlikte kullanılmalı)

• yani problem oyunda öylemi?
    vede 8.11 problemli diyor herkez onu kurmak pek akıl işi deil şu sıralar:D
  • quote:

yani problem oyunda öylemi?
    vede 8.11 problemli diyor herkez onu kurmak pek akıl işi deil şu sıralar:D

ben bi sorun yaşamadım hatta crysis için hotfixes dan sorna iyileşmeler oldu minumum fps değeri arttı diebilirim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: XIII

quote:

bende 7.11 var hd3850 de crysiste hiçbir takılma falan yaşamıyorum ama arada sırada görüntüde bozulmalar kırılmalar falan oluyor driver 7.11 sizce driver yüzündenmi yani 7.12 yapsam düzelirmi?

Crysis için ati Hotfix yayınladı onu yüklersen görüntü bozulmaları gidiyor
    http://support.ati.com/ics/support/default.asp?deptID=894&task=knowledge&questionID=31625 (8.1 driver ile birlikte kullanılmalı)

bu hotfixi önce 8.1'i kurup onun üstüne mi kurmamız gerekio yoksa direk 7.12'nin üstüne kursam oluo mu?

• buyuk ihtimal senin driverdan kaynaklanıyordur en son driverını yukle bu araa bende eax1050 var fıstık gişbi calıstırdı criysis bitirdim yani onla ilgisi olacagını zannetmiyorum
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.