Şimdi Ara

Windows XP Format ve Güvenli Kip Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1
Cevap
0
Favori
551
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Fujitsu-Siemens Amd işlemcili 1 gb rami olan bir dizüstü bilgisayar sahibiyim. Üzerindeki windows pro sp2 yi kuralı neredeyse 1,5 yılı geçiyor. Bu süreçte bilgisayara birçok program yükledim kaldırdım ama sistem son bir aya kadar sorunsuz bir şekilde çalışıyordu. Ancak son bir aydır problemler başgöstermeye başladı. Öncelikle bilgisayarda ciddi yavaşlamalar oldu. İnternet sörf yaparken, wordde çalışamaz oldum. Film izlerken takılmalar başladı, müzik dinleyemez oldum. Cpu % 100 oluyor ve bilgisayar haliyle işlemez oluyor. Bir süre sonra bilgisayar kendine geliyor ama 5-10 dakika beklemek gerekiyor. Akabinde sık kullanmadığım photoshop vb bazı programları hardiski boşun işgal etmesin diye kaldırdım. Güncel virüs programımı kaldırıp başka güncel virüs tarama programlarıyla virüs taraması yaptım, antispy, malvare, trojon taramaları yaptırdım. Neticede herşey temiz çıktı. Disk birleştirdim, diskte bozuk kısım taraması yaptım, bunlardan da olumlsuz bir sonuç çıkmadı. Ama problemler bitmedi. Şimdilerde takılma probleminin yanına bilgisayarın kapanış problemi eklendi. Bilgisayarı kapat dediğimde ayarlar kaydediliyor yazısı çıkıyor ve bilgisayar öyle kalıyor. Kapanmıyor. Düğmeye basıp kapatmak zorunda kalıyorum. Açılış çok yavaş. Bu Arada problemlerin toptan çözümü için format atmayı denedim ama 3-4 farklı windows denememe rağmen hepsinde kuruluş kısmına geçemedim. Cd den ön yükleme yapıldıktan sonra bilgisayar kapanıyor. Her seferinde aynı problem dolayısıyla bütün format atma teşebbüslerim başarısızlıkla neticelendi. Bir arkadaş cd sürücüsündendir dedi, lakin bilgisayarı güvenli kipte açmayı denedim. Onda da siyah bir ekranın dört köşesinde güvenli kip yazısı çıktıktan sonra bilgisayar yine kapandı. Sonuç itibarıyla bu problemlere rağmen bilgisayar hala çalışıyor ama her an kapanacak ve bir daha açılmayacak kaygısını da içimde yaşıyorum. Önerileriniz için şimdiden teşekkür ederim

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.