Şimdi Ara

windows'tan sonra Symbian

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
657
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Artık Windows işletim sisteminin sıkıntıları (sürekli takılma, pil problemi vs) yüzünden daha önce kullandığım ve beğendiğim symbian os kullanan bir telefona geçmeyi düşünüyorum.
    Aklımda Nokia E72 veya X6 var.
    En son kullandığım symbian os yüklü Nokia 7610 telefondan bu yana hayli zaman geçti.
    Nokia'nın data suit gibi bir eşleştirme progmanını hatırlıyorum.
    Ancak şimdi kullandığım Samsung İ780 in tüm telefon kayıtları outlook ile eşleştirilip yedeklendiği için yeni telefonumun da bu verileri kullanmasını istiyorum.
    Kısaca E72 veya X6 alırsam outlook da kayıtlı telefon ve verileri kolayca aktarabilir miyim?
    Windows'un belirttiğim sıkıntılarından sonra bu iki telefondani birisini veya başka bir telefonu önerir misiniz? (İphone dışında olsun lüfen zira bu telefon, vodafone'den hediye geldi ancak hiç ısınamadığım için eşim kullanıyor şu an)

• quote:

Orijinalden alıntı: fipar

Merhaba,
    Artık Windows işletim sisteminin sıkıntıları (sürekli takılma, pil problemi vs) yüzünden daha önce kullandığım ve beğendiğim symbian os kullanan bir telefona geçmeyi düşünüyorum.
    Aklımda Nokia E72 veya X6 var.
    En son kullandığım symbian os yüklü Nokia 7610 telefondan bu yana hayli zaman geçti.
    Nokia'nın data suit gibi bir eşleştirme progmanını hatırlıyorum.
    Ancak şimdi kullandığım Samsung İ780 in tüm telefon kayıtları outlook ile eşleştirilip yedeklendiği için yeni telefonumun da bu verileri kullanmasını istiyorum.
    Kısaca E72 veya X6 alırsam outlook da kayıtlı telefon ve verileri kolayca aktarabilir miyim?
    Windows'un belirttiğim sıkıntılarından sonra bu iki telefondani birisini veya başka bir telefonu önerir misiniz? (İphone dışında olsun lüfen zira bu telefon, vodafone'den hediye geldi ancak hiç ısınamadığım için eşim kullanıyor şu an)

hocam bende tam tersi symbian'ın yavaşlıklarından fln gına geldi diye WM'ye geçmeyi düşünüyorum HTC HD2 almayı planlıyorum.. WM 6.5 yüklü.. biraz açıklarsan sevinirim sorunlarını..

• Şimdi 7610 dan sonra Benq P50 aldım (tamam windows yüklü aletlerin en kötüsü olduğunu kabul ediyorum)
    Sonra HP 6815 ve arkasından da Samsung i780...
    Hepsinde de takılma, kilitlenme gibi problemler (az veya çok) vardı.
    Ve en önemlisi bu cihazların hiç birisinde bataryayı ertesi gün kullanamadım.
    Sabah şarjdan çıkardığım alet eğer işten eve gelene kadar dayanmış ise kendimi şanslı sayıyordum
    Gerçi Samsung i780 paketi içinden yedek batarya çıkınca uyanmalıydım ama
    Aynı sorunlar daha önce kullandığım toshiba PDa larda da vardı.Bunlar işletim sisteminin problemleri.
    Halbuki çok daha önce Palm PDA kullanırken herşey o kadar stabil ve sorunsuzdu ki,
    Örneğin Palm III Xe modeli PDA (ki halen saklıyorum) ne bir kez takılma yaşattı ne da batarya derdim oldu. İki adet ince kalem pil 15 gün kadar idare ediyordu.
    Şu ara büroda yine Palm Live modelini kullanıyoruz aynı şekilde sorunsuz ve önceki modeline göre de çok ama çok kabiliyetli.
    Windowstan hiç bir eksiği yok.
    Ama ne yapalım ki artık Palm ölü bir marka ve hakeza Palm OS da ölü bir sistem.
    Kısacası pil sorunundan başlayarak canımı sıkan bir dizi problem nedeni ile windowstan vazgeçme kararı aldım.

• ancak sanirim bahsettiginiz wm surumler 6 ve oncesi.. 6.5, bundan öncekilere gore cok daha iyi calisiyor diye tahmin ediyorum açikçasi..

Sizde symbiana geçme karari almisinizda bende size symbiani anlatayim.. Su anda n97 kullaniyorum.. Ondan once n95 8gb kullaniyordum.. Tek kelime ile mukemmel ve sorunsuz bir telefondu.. Ama biliyorsunuz iste symbianin yavasligi bir zaman sonra illallah dedittiriyor adama.. N97 almamla kabuslar basladi aslinda onceleri sorunum yoktu ancak kullanmaya basladikca sorunlarda ardarda gelmeye basladi..

Donanimsal sorunlari:

kameranin lens koruma kapagi lens camini cizdi 2 yerden..

Tus kiliti tusu olan surgulu dugme elde kaldi kalacak gibi his veriyor zira bircok arkadasinki kirildi..

Tus kilidini surekli ac kapat yapa yapa bu tusun ustundeki gri kaplama kavladi ve soyulmaya basladi..

Yazilimsal sorunlari: ki burasi daha fena...

Onceleri hic sorunum yoktu.. Arada sirada reset atiyordu ama her telefon atiyor.. Ender olunca pek dert edilecek gibi gelmiyor ama yinede sorun..

Telefonun tum hafilarina hard format atiyorum, hicbir ekstra program yuklemiyorum, tel hafizasi bombos, depo hafiza bombos hala, hafiza dolu. Lutfen acik olan programlari kapatin sonra tekrar deneyin diye uyari cikiyor.. Bunu msj yazarkende yapabiliyor, web browseri acarkende yapabiliyor..

Arada sirada "guvenlik modulu hatasi" diye bir aliyorum.. Ne anlama geldiginide cozebilmis degilim..

Kamerada cektigimiz fotolarin sol taraflarindaki parlaklik hala gecmis degil, yazilimsal bir sorun diyorlar..

Son 1 haftadirda yeni adet cikti, web browserda takilirken aniden çat diye kapaniyor...

Kilitlenme ayni sekilde bircok kez yasadim...
    ............

Simdi sizin alacaginiz dokunmatik ekran bir nokia olacak ise sizde symbian s60 v5 in bu sorunlarina hazirlikli olun derim.. S60 v5 destekleyen nokialarda: n97, n97 mini, x6, 5800 ve diger dokunmatik olan 5000 serisindeki cihazlar vs.. Hepsinde yazilimsal olarak ayni sorun var..

Bu yuzdende nokia yeni N8de symbian^3 adinda yeni bir isletim sistemi kullanacak.. Ewt onu bekleyebilirsiniz ama htc hd2 deki gibi atiyorum smdi bir n97 alsaniz ilerde ciktiginda symbian 3 yukleyemeyeceksiniz...

Ben htc hd2 yi birazda wm 7 yuklenebileceginden dolayida almak istiyorum.. Sonucta yeniliklere acik bir telefon hd2.. Bunun disinda android yukleyende varmis, nameo yukleyende varmis.. Bunlarda hosuma gitti acikcasi.. Siz ne dusunursunuz bilmiyorum ama symbian eger onceden kullandiginiz telefon varsa o symbian degil artik.. Iyice yavasladi ve can skmaya dewam ediyor..

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.