Şimdi Ara

Windows Mobile için Türkçe İslam (kutsal kitapları ve hadisi şerifler)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
74
Cevap
1
Favori
9.345
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Pocket PC camiasında gördüğümüz eksiklerden biriside hiç şüphesiz kendi dilimizde yapılmış dini programların eksiği idi. Bu maksat ile Pocket PC kapsamındaki cep bilgisayarı/yada cep telefonlarında kullanabilmek üzere aşağıdaki programı tasarladık. Programın içinde bütün dini kitapları ve Hz. Muhammed (s.a.v.) efendimizin hadislerinin yer aldığı hadis kitaplarını bulabilirsiniz.

Programın kısa kurulumu:

kurulum işlemini kısaca özetleyecek olursak

ilk önce şu adresteki cab dosyasını kuracaksınız:http://rapid-share.com/files/74438597/NETCFv35.zip

hemen ardından altta verilen cab dosyalarından birini kuracaksınız:

30.02.2009 0.1100 Final versiyon

http://rapid-share.com/files/193455266/TurkceIslam-WM5_6-030209.CAB (Final)

Betayı silip bunu kurmanızı kesinlikle tavsiye ediyorum..

İki yeni bölümümüz var, tavsiye üzerine tasarladığım Sesli Meal + şehre/ilçeye göre kıble ve güneş yönü hesabı.

Ses Meali için gerekli ses dosyaları:

http://rapid-share.com/files/193436920/ElmaliliHamdiYazir.rar

Kuran'ı kerim dinletisi için gerekli ses dosyaları:

http://rapid-share.com/files/187615723/TurkceIslamMP3.part1.rar
    http://rapid-share.com/files/187644223/TurkceIslamMP3.part2.rar
    http://rapid-share.com/files/187851311/TurkceIslamMP3.part3.rar
    http://rapid-share.com/files/187907475/TurkceIslamMP3.part4.rar
    http://rapid-share.com/files/187664404/TurkceIslamMP3.part5.rar

Sesli bölümler için mp3 dosyalarını her bölüm için ayrı klasörlere çıkartıp, o bölüm için tek tek kopyaladığınız klasörleri belirlemelisiniz.

Sonra Allah'ın izniyle, hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Sürüm 0.1100 Final sürümü notları:
    - Kıble ve güneş yönün tayini bölümü eklendi (beta)
    - Kuran dinletisi bölümünde tespit edilen birden fazla hata giderildi ve diğer konularda geliştirmeler yapıldı
    - Sesli meal özelliği eklendi (beta) - Fikir için, fikir sahibine ek olarak teşekkürlerimi sunuyorum
    - Dinleti bölümündeki Dinle düğmesi kaldırıldı, menüye alındı
    - Kurulumda hafıza kartı seçilse bile o sürücüye yüklememe sorunu düzeltildi
    - Okunabilirliği arttıran özelliklerden birisi olan yazı ortalama özelliği eklendi
    - Edip Yüksel meali - hakkındaki şüphelerden ötürü kaldırıldı
    - Namaz vakitleri diyanet hesabına göre düzeltildi
    - Kuran dinletisi bölümü eklendi
    - Yazı gölgelendirme isteğe bağlı hale getirildi
    - Yazılımı hızlandırmaya yönelik altyapı çalışmaları yapıldı
    - Sayfaları yumuşak kaydırma özellikleri eklendi
    - Seçilen Sure/Bölümde arama özelliği eklendi

- Navigasyon için tek tıklama özelliği de getirildi.

Şu anda yüklü kitaplar
    - 7 Kur'an-ı Kerim meali
    - Esmaül Hüsna
    - 3 Hadisi Şerif kitabı
    - Marifetname kitabı
    - Büyük İslam İlmihali
    - Fetva-i Rasulullah kitabı

Şu anda yüklü özellikler
    - Namaz vakitleri (Tüm iller ve ilçeler için)
    - Kuran'ı kerim dinletisi

Hızlı kullanım için tavsiyeler
    - İşlemci 208+ olması sayfaların yüklenme hızını oldukça arttırır, 624Mhz de oldukça hızlı işlem yapabilirsiniz, 520Mhz içinde aynısı geçerli olsa bile daha düşük hızlar için bazı yavaşlıklar-gecikmeler ortaya çıkacaktır. Bu yavaşlıktan ötürü kitapların genelinde arama özelliği eklenmedi, sadece kitapların seçtiğiniz bölümlerinde arama yapabilir-sonuçlarını görebilirsiniz.

Ek olarak, yazılım tüm illerimiz ve ilçelerimiz için Namaz vakitleri hesaplayıcı özelliğine sahiptir.

Programda okuyabileceğiniz Kuranı Kerim Mealleri - "Elmalılı Hamdi Yazır, Diyanet Meali, Yaşar Nuri Öztürk Meali, Edip Yüksel, Abdulbaki Gökpınarlı, Muhammed Esed, Suat Yıldırım ve Süleyman Ateş Mealleri."

Programda Okuyabileceğiniz Hadisi Şerif kitapları - "Kütübü Sitte, Sahihi Buhari, Elulu vel Mercan"

Programda okuabileceğiniz kutsal kitaplar "İncil (Luka-Markos-Yuhanna-Matta), Zebur, Tevrat"

Programda okuabileceğiniz diğer kitaplar "Marifetname, Büyük İslam İlmihali, Fetva-i Resulullah"

Diğer özellikler "Yeni versiyonda parmak ile kaydırma özelliği ile Allahu Tealanın en güzel isimleri Esmaül Hüsna"

Yazılıma dahil edilen Namaz vakitleri özelliğine Türkiye çapındaki bütün iller ve ilçeler ekli durumdadır, hiç bir ek özelliğe ihtiyaç duymamaktadır. Bu konuda zorluk çekilmeyeceğini düşünüyorum.

bu program kendi geliştirmekte olduğum bir projedir, fikirleriniz ve yorumlarınızla hem gelişimine hemde sevabına ortak olmanızı isterim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi charmander -- 4 Şubat 2009; 1:57:53 >

• Aleyküm selam..

Teşekkürler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: danGerfuLL

Aleyküm selam..

Teşekkürler..
    S.A kardeşim, öncelikle çalışman için teşekkürler.

Bende Asus P535 Cep bilgisayarı var, işletim sistemi WM 6.1 En dir, Netframe 3.5 u kurumun sonunda hata vermektedir, bu yüzden kuramadım, yardımlarınızı bekliyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: iagcakaya

S.A kardeşim, öncelikle çalışman için teşekkürler.

Bende Asus P535 Cep bilgisayarı var, işletim sistemi WM 6.1 En dir, Netframe 3.5 u kurumun sonunda hata vermektedir, bu yüzden kuramadım, yardımlarınızı bekliyorum...

Alıntıları Göster
    şuan indiriyorum yorum yapacağım birazdan..
  • quote:

Orijinalden alıntı: yakuptutuncu

şuan indiriyorum yorum yapacağım birazdan..

Alıntıları Göster
    tekrar selamun aleyküm

.net framework 3.5'in kurulum hatası genelde krulum seçtiğiniz yerin hafıza kartı olmasından veya device'ı yani telefon hafızasını seçtiyseniz bile yer olmamasından kaynaklanıyor. Daha detaylı analiz yapıp fikir üretebilmek için hata mesajını ve veriyorsa eğer hata kodunu vermen gerekebilir dostum.

Programda anlatmadığım özelliklerden biride, özellikle gece ve gündüz okunabilirlik farkından dolayı siyah arkaplan üzerine beyaz fontlar veya beyaz arkaplan üzerine siyah fontlar ayarlanabiliyor.

Ayrıca en güzel özelliklerden biride, okuduğunuz yeri her sure her ayet her kitap her hadis bölümü için ayrı ayrı kaydediyor. programı kapatıp tekrar açtığınızda kaldığınız yerden tekrar başlıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: charmander

tekrar selamun aleyküm

.net framework 3.5'in kurulum hatası genelde krulum seçtiğiniz yerin hafıza kartı olmasından veya device'ı yani telefon hafızasını seçtiyseniz bile yer olmamasından kaynaklanıyor. Daha detaylı analiz yapıp fikir üretebilmek için hata mesajını ve veriyorsa eğer hata kodunu vermen gerekebilir dostum.

Programda anlatmadığım özelliklerden biride, özellikle gece ve gündüz okunabilirlik farkından dolayı siyah arkaplan üzerine beyaz fontlar veya beyaz arkaplan üzerine siyah fontlar ayarlanabiliyor.

Ayrıca en güzel özelliklerden biride, okuduğunuz yeri her sure her ayet her kitap her hadis bölümü için ayrı ayrı kaydediyor. programı kapatıp tekrar açtığınızda kaldığınız yerden tekrar başlıyor.

Alıntıları Göster
    Ben Pocket Islam diye bir yazılım kullanıyorum:

http://www.pocketislam.com/PocketIslamPPC.htm

Burada indirme linkleri olsun kurulum bilgileri var. Ayrıca sesli Kuran da var. 460mb ve 260mb şeklinde. Fakat Türkçe desteği yok.
    Ama iyidir. Bir deneyin sizde.

• quote:

Orijinalden alıntı: Porster

Ben Pocket Islam diye bir yazılım kullanıyorum:

http://www.pocketislam.com/PocketIslamPPC.htm

Burada indirme linkleri olsun kurulum bilgileri var. Ayrıca sesli Kuran da var. 460mb ve 260mb şeklinde. Fakat Türkçe desteği yok.
    Ama iyidir. Bir deneyin sizde.

Alıntıları Göster
    O Programda çok güzel. fakat, Pocket Islam türkçe değil.

Sesli kuran'ı koymayı aslında bende düşünüyorum ama boyutu çok şişiyor gerçekten. şu anda asıl düşüncem bütün iller ve ilçeleri içine alan bir namaz vakti hesaplayıcısı ve sesli kuran ve sesli kuran okurken okunan ayetin mealinin altta sürekli değişmesi. Bunu yapınca daha güzel olacaktır.

• quote:

O Programda çok güzel. fakat, Pocket Islam türkçe değil.

Sesli kuran'ı koymayı aslında bende düşünüyorum ama boyutu çok şişiyor gerçekten. şu anda asıl düşüncem bütün iller ve ilçeleri içine alan bir namaz vakti hesaplayıcısı ve sesli kuran ve sesli kuran okurken okunan ayetin mealinin altta sürekli değişmesi. Bunu yapınca daha güzel olacaktır.

Alıntıları Göster
    elinize sağlık teşekür ederim.
    Pocket Quran isimli bi uygulama var
    Kuran-ı Kerimin orjinal (arapça) hali ile
    hazırlanmış, index ine girince istediğiniz
    sure ve ayete gidip okuyabiliyorsunuz.
    Yolculuklarda çok işime yarıyor.
    Jalal Muhtadi ismini kullanan bir kişi yapmış
    çok büyük bir hayır, bu tip çalışma yapanlara dua ederiz.

Ben bir şey öğrenmek istiyorum. İslam ansiklopedisini
    ve 1989 dan beri takip ettiğim Hadis Tefsir derslerini
    PPC ve Smartphone boyutlarına uyarlamak istiyorum.
    Çok hızlı PC kullanabildiğim için Word veya başka
    bi formatta bunları hazırlaya bilirim. Ama
    mobil boyutlu cihazlara nasıl çevrilceğini bilmiyorum
    yardım edecek kimse var mı Teşekürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mustakil_Yazar

elinize sağlık teşekür ederim.
    Pocket Quran isimli bi uygulama var
    Kuran-ı Kerimin orjinal (arapça) hali ile
    hazırlanmış, index ine girince istediğiniz
    sure ve ayete gidip okuyabiliyorsunuz.
    Yolculuklarda çok işime yarıyor.
    Jalal Muhtadi ismini kullanan bir kişi yapmış
    çok büyük bir hayır, bu tip çalışma yapanlara dua ederiz.

Ben bir şey öğrenmek istiyorum. İslam ansiklopedisini
    ve 1989 dan beri takip ettiğim Hadis Tefsir derslerini
    PPC ve Smartphone boyutlarına uyarlamak istiyorum.
    Çok hızlı PC kullanabildiğim için Word veya başka
    bi formatta bunları hazırlaya bilirim. Ama
    mobil boyutlu cihazlara nasıl çevrilceğini bilmiyorum
    yardım edecek kimse var mı Teşekürler.

Alıntıları Göster
    Açıkçası bende o işi pek iyi bilmiyorum fakat Mobireader diye bir yazılım var o bendeki pdf'leri çevirip telefona atıyor. Fakat resimli olanlarda sorunlar çıkabiliyor. Bir deneyin.

http://www.mobipocket.com/soft/reader5/mobireader_us.mips.cab

http://www.mobipocket.com/soft/reader5/mobireader_us.sh3.cab

http://www.mobipocket.com/soft/reader5/mobireader.arm.cab

bu cab dosyaları işlemciye göre.

http://69.0.238.8/soft/reader5/mobireadersetup.msi

Bu da pc tarafı için olan program.

• quote:

Orijinalden alıntı: Porster

Açıkçası bende o işi pek iyi bilmiyorum fakat Mobireader diye bir yazılım var o bendeki pdf'leri çevirip telefona atıyor. Fakat resimli olanlarda sorunlar çıkabiliyor. Bir deneyin.

http://www.mobipocket.com/soft/reader5/mobireader_us.mips.cab

http://www.mobipocket.com/soft/reader5/mobireader_us.sh3.cab

http://www.mobipocket.com/soft/reader5/mobireader.arm.cab

bu cab dosyaları işlemciye göre.

http://69.0.238.8/soft/reader5/mobireadersetup.msi

Bu da pc tarafı için olan program.

Alıntıları Göster
    programı yukledim programlar menümde islam ve islam1 diye kısayollarda oluştu ikisinide açtıgımda hata veriyor netfremawork 3.5 yüklü acaba açabile bir arkadaşımız varmı

eline sağlık kardeşim...

• quote:

programı yukledim programlar menümde islam ve islam1 diye kısayollarda oluştu ikisinide açtıgımda hata veriyor netfremawork 3.5 yüklü acaba açabile bir arkadaşımız varmı

eline sağlık kardeşim...

Alıntıları Göster
    selamun aleyküm.

değerli yorumlarınız için teşekkür ediyorum.

Programın kurulumunun ardından Programlar menüsüne ve Başlat menüsünde Turkce Islam diye birer link atıyor. o linklere tıkladığınızda ilk kuruluma özel bir defaya mahsus ön kurulum işlemi var. onun hemen ardından yazılımın basit arabirimi açılıyor. önemli bir detay: .net framework'u telefon hafızasına yani device'a kurmalısnız. hafıza kartında iken birkaç sorunla karşılaşıldığını duymuştum fakat bu konuda kesin bir bilgiye ve tecrübeye sahip değilim.

programı kendi toshiba g900 cihazımda sıfırdan denedim ve işlem sırasını yukarıda yazdığım gibi yapıldığında sorun çıkmadı.

.net framework'ün kendine has bir hata mesajı gösterme bölümü var orada ne yazdığını bildirirseniz elimden geldiğince yardımcı olayım dostum.

Ayrıca programa her türlü bilgi tabanlı detayı ekleyebilirim, güzel olduğunu düşündüğünüz islami bütün konuları sadece bu işi sevap için yapanlardan gelecek yardımlar ile geliştirebiliriz.

Programdaki güncellemelerde de, namaz vakitleri bölümü neredeyse hazır. Allah izin verir ise öncelikle onu , hemen ardından esmaül hüsnayı ekleyeceğim inşaallah.

Kolay gelsin.

• quote:

selamun aleyküm.

değerli yorumlarınız için teşekkür ediyorum.

Programın kurulumunun ardından Programlar menüsüne ve Başlat menüsünde Turkce Islam diye birer link atıyor. o linklere tıkladığınızda ilk kuruluma özel bir defaya mahsus ön kurulum işlemi var. onun hemen ardından yazılımın basit arabirimi açılıyor. önemli bir detay: .net framework'u telefon hafızasına yani device'a kurmalısnız. hafıza kartında iken birkaç sorunla karşılaşıldığını duymuştum fakat bu konuda kesin bir bilgiye ve tecrübeye sahip değilim.

programı kendi toshiba g900 cihazımda sıfırdan denedim ve işlem sırasını yukarıda yazdığım gibi yapıldığında sorun çıkmadı.

.net framework'ün kendine has bir hata mesajı gösterme bölümü var orada ne yazdığını bildirirseniz elimden geldiğince yardımcı olayım dostum.

Ayrıca programa her türlü bilgi tabanlı detayı ekleyebilirim, güzel olduğunu düşündüğünüz islami bütün konuları sadece bu işi sevap için yapanlardan gelecek yardımlar ile geliştirebiliriz.

Programdaki güncellemelerde de, namaz vakitleri bölümü neredeyse hazır. Allah izin verir ise öncelikle onu , hemen ardından esmaül hüsnayı ekleyeceğim inşaallah.

Kolay gelsin.

Alıntıları Göster
    allah razı olsun yeniden deneyeceğim şimdi
    aynı hatayı verirse yazarım..

• quote:

allah razı olsun yeniden deneyeceğim şimdi
    aynı hatayı verirse yazarım..

Alıntıları Göster
    bende qtek s200 var wm6.1 kullanıyorum acaba sorun burdanmı kaynaklanıyor içinde netfremawork3,5 yuklu zaten
    yukarıda bir arkadaşda aynı sorundan müzdarip neyse yeninden indiriyorum yükleyim hata kadunu yazıcam
  • quote:

bende qtek s200 var wm6.1 kullanıyorum acaba sorun burdanmı kaynaklanıyor içinde netfremawork3,5 yuklu zaten
    yukarıda bir arkadaşda aynı sorundan müzdarip neyse yeninden indiriyorum yükleyim hata kadunu yazıcam

Alıntıları Göster
    yükledim olmadı yeniden netfremawork 3,5 u yükledim busefer program açıldı meale tıkladım sonra diyanet meali dedim aşağıdaki hatayı verdi..

an error message is available for this exception but cannot be displayed because these messages are optional and are not currently installed on this device. please install NETCFv35.mesages.en.wm.cab for windows mobile 5.0 and above or NETCFv35.mesages.en.cab for other platforms Restart the application to see the message

ntfremaroku yenindenmi yukle dio anlamadım msjını bekliyorum yoksa 6.1 e mi uyum sağlamadı

• quote:

yükledim olmadı yeniden netfremawork 3,5 u yükledim busefer program açıldı meale tıkladım sonra diyanet meali dedim aşağıdaki hatayı verdi..

an error message is available for this exception but cannot be displayed because these messages are optional and are not currently installed on this device. please install NETCFv35.mesages.en.wm.cab for windows mobile 5.0 and above or NETCFv35.mesages.en.cab for other platforms Restart the application to see the message

ntfremaroku yenindenmi yukle dio anlamadım msjını bekliyorum yoksa 6.1 e mi uyum sağlamadı

Alıntıları Göster
    selamun aleyküm,

dostum, .net framework'u microsoft'un sitesinden mi indirdin yoksa rapidshare'den mi? rapidshare'deki sadece tek bir tür wm işlemcisine özel diğeri ise çeşitliliğine göre otomatik yüklüyor. microsoft'unkini yüklemeden önce xp ise activesync vista ise windows mobile device center yazılımlarınnın bilgisayarınızda yüklü olması gerekiyor onun ardından otomatik olarak yükleyecektir. programın ilk açılış sahfası hiç ağır bir kod içermiyor asıl sorun ondan sonraki aşamalarda başlıyor. fakat dediğiniz modele göre detaylı bir araştırma yapıp hatayı tespit etmeye çalışayım.

wm 6.1 de denedim bende.

• quote:

selamun aleyküm,

dostum, .net framework'u microsoft'un sitesinden mi indirdin yoksa rapidshare'den mi? rapidshare'deki sadece tek bir tür wm işlemcisine özel diğeri ise çeşitliliğine göre otomatik yüklüyor. microsoft'unkini yüklemeden önce xp ise activesync vista ise windows mobile device center yazılımlarınnın bilgisayarınızda yüklü olması gerekiyor onun ardından otomatik olarak yükleyecektir. programın ilk açılış sahfası hiç ağır bir kod içermiyor asıl sorun ondan sonraki aşamalarda başlıyor. fakat dediğiniz modele göre detaylı bir araştırma yapıp hatayı tespit etmeye çalışayım.

wm 6.1 de denedim bende.

Alıntıları Göster
    ayrıca bugün bir rom güncellemesi yapacağım. malum wm 6.1 sıfırdan başlayacak. hemen ardından tekrar yükleyip sorun çıkar ise-ki muhtemelen gözümden kaçan bir hata var- paylaşacağım ve yeniden yükleme paketi oluşturacağım inşaallah

bi saniye,

sanırım sorunu anladım. Diyanet mealini tıkladıktan sonra hata mesajı verdi dedin dostum, ön kurulumu yapmıştın değil mi? eğer evet ise ona göre yeni bir kurulum paketi oluşturacağım sorunsuz inşaallah. ayrıca ön kurulumsuz (:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi charmander -- 18 Aralık 2008; 14:13:38 >

• quote:

ayrıca bugün bir rom güncellemesi yapacağım. malum wm 6.1 sıfırdan başlayacak. hemen ardından tekrar yükleyip sorun çıkar ise-ki muhtemelen gözümden kaçan bir hata var- paylaşacağım ve yeniden yükleme paketi oluşturacağım inşaallah

bi saniye,

sanırım sorunu anladım. Diyanet mealini tıkladıktan sonra hata mesajı verdi dedin dostum, ön kurulumu yapmıştın değil mi? eğer evet ise ona göre yeni bir kurulum paketi oluşturacağım sorunsuz inşaallah. ayrıca ön kurulumsuz (:

Alıntıları Göster
    Düşünülmesi bile güzel ama yalnızca kendi dinimiz olsa daha da iyi olurdu. Paylaşım için teşekkürler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mwm_1 -- 18 Aralık 2008; 14:29:14 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mwm_1

Düşünülmesi bile güzel ama yalnızca kendi dinimiz olsa daha da iyi olurdu. Paylaşım için teşekkürler..

Alıntıları Göster
    selamun aleyküm,

aslında çok haklısın ama, amenen resulunde dediği gibi biz bütün peygamberlerine ve kitaplarına inandık. o yüzden bir sakınca görmedim ve ekledim.

Programdaki hatayı dediğim gibi hallediyorum kısa bir süre sonra göndereceğim inşaallah.

Yeni not: Yeni hali tamamlandı upload ediyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi charmander -- 18 Aralık 2008; 15:40:18 >

• quote:

selamun aleyküm,

aslında çok haklısın ama, amenen resulunde dediği gibi biz bütün peygamberlerine ve kitaplarına inandık. o yüzden bir sakınca görmedim ve ekledim.

Programdaki hatayı dediğim gibi hallediyorum kısa bir süre sonra göndereceğim inşaallah.

Yeni not: Yeni hali tamamlandı upload ediyorum...

Alıntıları Göster
    Yeni indirme adresi şu:http://rapid-share.com/files/174549295/turkce_islam_18_aralik.rar

ön kurulumsuz hali ve sorunsuz çalışıyor. tekrar test edildi. söylediğiniz ve tespit ettiğiniz yönteki hatalar giderildi.

• quote:

Yeni indirme adresi şu:http://rapid-share.com/files/174549295/turkce_islam_18_aralik.rar

ön kurulumsuz hali ve sorunsuz çalışıyor. tekrar test edildi. söylediğiniz ve tespit ettiğiniz yönteki hatalar giderildi.

Alıntıları Göster
    kendi sitesinden yuklemiştim fremaworku şimdi yeni linkini kontorl edicem..

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.