Şimdi Ara

Windows Mobile için Türkçe İslam 0.256.66 Final

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
3.432
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

http://rapid-share.com/files/232188902/TurkceIslam-0_256_66-Final-rev-1_2.CAB

-----------------------
    rapid-share yazılı adreste, aradaki tireyi kaldırınız.
    -----------------------

Bu programı donanımhaber'den çok ctrlpda.com ve pocketpc.gen.tr sitelerinde detayları ile yayımlıyorum, gelişmesine verdiği destekler sebebiyle oradaki ilgili konuda detaylarını bulabilirisiniz. burada gelişmeleri pek yayımlamıyorum.

bir önceki beta açıklamaları:

- Yeni bir arayüz çizim motoru geliştirildi.
    - Okunabilirliğin artması için bir çok yeni özellik eklendi
    - Namaz vakitleri bölümü bağımsız halde ve nokta hesap kabiliyetine ulaştırıldı
    - Kıble yönü hesabı konusundaki problemler büyük oranda giderildi
    - Namaz vakitleri sadece türkiye için değil 13 çevre ülkeler ile geliştirildi. (Almanya ispanya fransa yunanistan bulgaristan belçika norveç danimarka bosna hollanda ingiltere italya kanada kıbrıs makedonya romanya)
    - Kuranı kerim dinletileri bölümünde önemli güncellemeler yapıldı (istenilen aralığın veya tamamının istenilen sıklıkta tekrar okunması)
    - Kuranı kerim dinletileri bölümüne istenilen ayet aralığı kısayolları verip otomatik olarak belli suredeki ayet aralıklarının otomatik olarak tek tıkta okunması sağlandı.
    - Kuran dinletisi bölümüne arapça dili desteği kondu(beta)

vs. vs. ve çok daha fazlası aşağıdaki linkte.

Yorumlarınızı bekliyorum.

.net compact framework linki:
    http://rapid-share.com/files/74438597/NETCFv35.zip

ana program linki:
    en üstteki Final versiyon linkini kullanın

önceki versiyonların açıklamaları

Pocket PC camiasında gördüğümüz eksiklerden biriside hiç şüphesiz kendi dilimizde yapılmış dini programların eksiği idi. Bu maksat ile Pocket PC kapsamındaki cep bilgisayarı/yada cep telefonlarında kullanabilmek üzere aşağıdaki programı tasarladık. Programın içinde bütün dini kitapları ve Hz. Muhammed (s.a.v.) efendimizin hadislerinin yer aldığı hadis kitaplarını bulabilirsiniz.

Programın kısa kurulumu:

kurulum işlemini kısaca özetleyecek olursak

ilk önce şu adresteki cab dosyasını kuracaksınız:http://rapid-share.com/files/74438597/NETCFv35.zip

hemen ardından altta verilen cab dosyalarından birini kuracaksınız:

30.02.2009 0.1100 Final versiyon

--- ÜSTTEKİ LİNKİ KULLANIN (Final)

Betayı silip bunu kurmanızı kesinlikle tavsiye ediyorum..

İki yeni bölümümüz var, tavsiye üzerine tasarladığım sesli Meal + şehre/ilçeye göre kıble ve güneş yönü hesabı.

Ses Meali için gerekli ses dosyaları:

http://rapid-share.com/files/228450169/ElmaliliHamdiYazir.rar

Kuran'ı kerim dinletisi için gerekli ses dosyaları:

http://rapid-share.com/files/228491136/TurkceIslamMP3.part1.rar
    http://rapid-share.com/files/228466313/TurkceIslamMP3.part2.rar
    http://rapid-share.com/files/229210433/TurkceIslamMP3.part3.rar
    http://rapid-share.com/files/228479054/TurkceIslamMP3.part4.rar
    http://rapid-share.com/files/228453548/TurkceIslamMP3.part5.rar

Sesli bölümler için mp3 dosyalarını her bölüm için ayrı klasörlere çıkartıp, o bölüm için tek tek kopyaladığınız klasörleri belirlemelisiniz.

Sonra Allah'ın izniyle, hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Sürüm 0.1100 Final sürümü notları:
    - Kıble ve güneş yönün tayini bölümü eklendi (beta)
    - Kuran dinletisi bölümünde tespit edilen birden fazla hata giderildi ve diğer konularda geliştirmeler yapıldı
    - Sesli meal özelliği eklendi (beta) - Fikir için, fikir sahibine ek olarak teşekkürlerimi sunuyorum
    - Dinleti bölümündeki Dinle düğmesi kaldırıldı, menüye alındı
    - Kurulumda hafıza kartı seçilse bile o sürücüye yüklememe sorunu düzeltildi
    - Okunabilirliği arttıran özelliklerden birisi olan yazı ortalama özelliği eklendi
    - Edip Yüksel meali - hakkındaki şüphelerden ötürü kaldırıldı
    - Namaz vakitleri diyanet hesabına göre düzeltildi
    - Kuran dinletisi bölümü eklendi
    - Yazı gölgelendirme isteğe bağlı hale getirildi
    - Yazılımı hızlandırmaya yönelik altyapı çalışmaları yapıldı
    - Sayfaları yumuşak kaydırma özellikleri eklendi
    - Seçilen Sure/Bölümde arama özelliği eklendi

- Navigasyon için tek tıklama özelliği de getirildi.

Şu anda yüklü kitaplar
    - 7 Kur'an-ı Kerim meali
    - Esmaül Hüsna
    - 3 Hadisi Şerif kitabı
    - Marifetname kitabı
    - Büyük İslam İlmihali
    - Fetva-i Rasulullah kitabı

Şu anda yüklü özellikler
    - Namaz vakitleri (Tüm iller ve ilçeler için)
    - Kuran'ı kerim dinletisi

Hızlı kullanım için tavsiyeler
    - İşlemci 208+ olması sayfaların yüklenme hızını oldukça arttırır, 624Mhz de oldukça hızlı işlem yapabilirsiniz, 520Mhz içinde aynısı geçerli olsa bile daha düşük hızlar için bazı yavaşlıklar-gecikmeler ortaya çıkacaktır. Bu yavaşlıktan ötürü kitapların genelinde arama özelliği eklenmedi, sadece kitapların seçtiğiniz bölümlerinde arama yapabilir-sonuçlarını görebilirsiniz.

Ek olarak, yazılım tüm illerimiz ve ilçelerimiz için Namaz vakitleri hesaplayıcı özelliğine sahiptir.

Programda okuyabileceğiniz Kuranı Kerim Mealleri - "Elmalılı Hamdi Yazır, Diyanet Meali, Yaşar Nuri Öztürk Meali, Edip Yüksel, Abdulbaki Gökpınarlı, Muhammed Esed, Suat Yıldırım ve Süleyman Ateş Mealleri."

Programda Okuyabileceğiniz Hadisi Şerif kitapları - "Kütübü Sitte, Sahihi Buhari, Elulu vel Mercan"

Programda okuabileceğiniz kutsal kitaplar "İncil (Luka-Markos-Yuhanna-Matta), Zebur, Tevrat"

Programda okuabileceğiniz diğer kitaplar "Marifetname, Büyük İslam İlmihali, Fetva-i Resulullah"

Diğer özellikler "Yeni versiyonda parmak ile kaydırma özelliği ile Allahu Tealanın en güzel isimleri Esmaül Hüsna"

Yazılıma dahil edilen Namaz vakitleri özelliğine Türkiye çapındaki bütün iller ve ilçeler ekli durumdadır, hiç bir ek özelliğe ihtiyaç duymamaktadır. Bu konuda zorluk çekilmeyeceğini düşünüyorum.

bu program kendi geliştirmekte olduğum bir projedir, fikirleriniz ve yorumlarınızla hem gelişimine hemde sevabına ortak olmanızı isterim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi charmander -- 13 Mayıs 2009; 13:21:38 >

•  Windows Mobile için Türkçe İslam 0.256.66 Final

eline sağlık muhteşem..
    program gittikçe profesyonelleşiyor..
    Allah Razı OLSUN !!!
  • Kardeşim böylesine güzel bir programı kullanımımıza karşılıksız olarak sunduğun için teşekkür ederim. Allah senden razı olsun
  • tesekkürler emegine ALLAH Razı olsun
  • iyi günler arkadaşlar ben programı indiremedim yardımcı olurmusunuz..

indireceğim link çıkmıyr yada başka bir şekildemi indiriliyor...
  • selamunaleykum, böyle güzel niyetler ve düşüncelerle yola
    çıkan herkese ve çalışmalar yapan tüm kardeşlere
    şükranlarımı sunuyorum. allah razı olsun.

benim bir sorunum var, bu programların hiç birini indiremedim.
    indirmeye çalıştığımız site hata veriyor.

Kullandığım cihaz Hp 514 voice messenger. Üzerinde orjinal Türkçe WM 6 yüklü olarak
    geliyor.
  • program demomu tam sürüm mü
  • arkadaşlar r a p i d deki tireyi ( - ) kaldırırsanız rahatça indireceksiniz..
  • program demoda değildir ama sürekli bir gelişme içindedir..
    Charmander arkadaşımız programı kendisi yazıyor. İsteklerinizi önerilerinizi ona iletebilirsiniz..
  • quote:

Orjinalden alıntı: yakuptutuncu

program demoda değildir ama sürekli bir gelişme içindedir..
    Charmander arkadaşımız programı kendisi yazıyor. İsteklerinizi önerilerinizi ona iletebilirsiniz..

Allah razı olsun, yakuptutuncu kardeşim bahsetmiş, yazılım demo değil, tüm özellikleri açık halde, kullanılmasındaki tek şart hep ifade ettiğimiz gibi, gelişmesine destek veren, fikriyle eleştirisiyle ve manevi desteği ile yalnız bırakmayan herkese dualarınızı eksik etmemeniz kardeşim..

yeni beta 2 linkini ilk mesajda bulabilirsiniz, ayrıca ilk mesajda açıkladığım gibi burada sadece yeni versiyon güncellemelerini ekliyorum.. onun dışındaki görüşlerinizi ve sorunları, bahsettiğim yerde görüşsek çok daha iyi olacaktır.

Hayırlı günler.

• şuan beta2 yi indirdim kuracağım Allah Razı Olsun
  • yeni versiyon yayımlandı. link ve resim en üstteki mesajda
  • ne yazıkki bende çalışmadı
    i900 omnia win. mob. 6.5 yüklü
    programın ilk açlış sayfası çalışıyor herhangi bir menü seçilince
    kilitlenip kalıyor çok hoşuma gitmişti oysaki
  • Yapanlardan Allah razi olsun diyecegim bu programi indirebillecegimiz baska bir site var mi? bir de bu program guncellendi mi?
  • maalesef bende indiremedim programi.
    yukaridaki diger siteleri vermis arkadas birde onlari denemek lazim
  • link çalışmıyor !! ! ! !
  • Arkadaşlar çok güzel bir program olduğu kesin ama bir de link çalışsa...
    Lütfen çalışan bir link ekleyin de biz de bu güzel programdan faydalanalım...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.