Şimdi Ara

windows lisansları hakkında...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
533
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Çalıştığım şirkete zamanında 14 tane bilgisayar alınmış ve bu bilgisayarların yanına bir de windows xp lisansı alınmış (cdlerin üzerinde yalnızca yeni bir bilgisayarla verilir diye bir ibare var). Daha sonra önceden çalışan bilgisayar için (bunlar da lisans yokmuş) 10 tane windows xp lisanslama kiti adında xp linsansları alınmış. Benim merak ettiğim:
    - yalnızca yeni bir bilgisayarla verilir yazan cdleri illa o bilgisayarda mı kullanmak zorundayız?
    - Lisansı olan bütün makinelere korsan windows xp kursak (kurulum gerektirmeden hızlı yedekleme işlemleri için) bir problem yaratır mı?

• alınan bilgisayarlar markalı bilgisayarlar ise işletim sistemi zaten yüklü gelir ve o keyleri başka pc lerde kullanamazsın ama toplama alınan bilgisayarlara iştetim sistemleri ayrı olarak alınmışsa zaten yüklü deildir büyük ihtimalle istediğin bi pc ye kurabilirsin ama kurduğun pc den başka pc de kullanamazsın bunun adıda oem bu arada
    yani oem işletim sistemleri pc ye 1 defa kuruldumu başka pc ye kurulamazlar...
    2. sorunun cevabı ise evet kurabilirsin sorun olmaz.
    benim bildiklerim bunlar eğer yanlışım varsa affola
  • peki bir de 14 tane "ms office xp standart" lisansımız var.. onun yerine korsan "office xp pro" kurmam sorun yaratır mı?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.