Şimdi Ara

Windows 8.1 siyah ekran sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
799
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Direk konuya giriyorum. Bilgisayar açıldığında ekran siyah ve sadece mouse imleci görünüyor. Metro arayüzüne geçiş yapılmıyor bu yüzden güvenli moda da giremiyorum. Masaüstü hiçbir şekilde görünmüyor. Sorunun çözümü için bi kac video izledim bunun için cmd ekranında komut girmek gerekiyor. Cmd ekranını da görev yöneticisinden açabildim fakat komutları , cmd yi yönetici olarak çalıştıramadığım için kabul etmiyor.

Acaba cmd ye komut yazarak administrator olarak çalıştırabilir miyim?

Win 8.1 i Metro arayüzünü kullanmadan güvenli modda acabilir miyim?

Ya da win 8.1 siyah ekran çözümü icin format dışında bi öneriniz varsa memnuniyetle dinlerim.
    Teşekkürler

Edit: imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kullu500 -- 3 Eylül 2015; 15:52:03 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• kullu500 kullanıcısına yanıt
    "Windows + D" ile masa üstünü göster kombinasyonu ile bu sorunu geçebiliyorsunuz.
  • Windows başlangıç cd ile ya da windows 8 cd si ile kurulum ekranında shift + f10 ile cmd yi açabilir orada işlem yapmayı deneyebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.ED

"Windows + D" ile masa üstünü göster kombinasyonu ile bu sorunu geçebiliyorsunuz.

Hocam denedim olmadı

• kullu500 kullanıcısına yanıt
    Bu siyah ekran sorunu 8.1 kullanırken ben de yaşadım. Rest atıp başlatıyordum ilk başta sonra bu yöntemin çalıştığını fark ettim. Sorunun başka çözümü varsa bilmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.ED

Bu siyah ekran sorunu 8.1 kullanırken ben de yaşadım. Rest atıp başlatıyordum ilk başta sonra bu yöntemin çalıştığını fark ettim. Sorunun başka çözümü varsa bilmiyorum.

Peki win 8.1 den pek anlamıyorum da pc açılırken güvenli moda girebiliyor muyuz

• Siyah ekrandan kurtulmanın geçici yolu:

Siyah ekrandayken ctrl + alt + delete basıyoruz.
    Oturumu kapat diyoruz
    Şifremizi girip oturumu tekrar açıyoruz ve masaüstü görünür hale geliyor.

Fakat bi sonraki pc açışımızda siyah ekran sorunu tekrar edecek ve aynı yolu yeniden uygulayacaz.

Siyah ekran olayını kökten halletmek icin uğraşıyorum bi sonuç olursa yazacam. Benimle aynı sorunu yaşayan arkadaşlar da faydalansın inş

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.