Şimdi Ara

windows 7 kuramiyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
509
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • selam beyler bilgisayarin cok ilginc bir sorunu var. win8 yuklu laptobuma win7 kurmak istiyorum daha once cok kez yaptigim islem malesef strating windows yazisindan sonra microsoft corporation yazisinda kaliyor. ufacik ozet geceyim yaptigim islemleri hardsiki sokup baska bilgisayarda win7 yukledim benim pc ye koydum acilmadi farkli win7 yukleme dosyalari denedim olmadi ram yerlerini degistirdim olmadi pc win8 ile calisiyordu virus vardir dedim ubuntu ile formatladim ubuntu yukledim ubuntu ile sorunsuz acildi. ama ne zaman win 7 yuklemeye calissam format baslangicinda kaliyor sorun ne olabilir cok arastirdim bir cok sey denedim cozum yok hani harddisk saglam ubuntu calistiriyor veya baska bir pc de win7 yukluyor pc nin donanimsal sorunu olsa win 8 veya ubuntu calistirmaz farkli win 7 denedim ki denedigim win 7 yukleme dosyalarindan biri ile baska bir pc de kurdum. ne yapacam yardim ederseniz tessekkur ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ünal719 -- 28 Ekim 2014; 0:52:39 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Sadece tahmini olarak söylüyorum,aklıma gelen ilk şey laptop ile gelen Windows 8,nin laptopun ana kartına bios içine bilgileri kaydettiğinden olabileceğini düşünüyorum ?
    Anakart üzerinden bios pili söküp bios u sıfırlamayı denedin mi ?

• ünal719 kullanıcısına yanıt
    biosu sıfırla.

imzamdaki win7anakonuya bakarak güncel bir isoyu oradaki programlarla usbye at ve tekrar dene, olması lazım.
  • Windows 7 kurulumları genelde sorunlu oluyor ;)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    arkadaşların dediğine ilaveten bir de hard format at mümkünse o harddisk e :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: yilmaz976

Sadece tahmini olarak söylüyorum,aklıma gelen ilk şey laptop ile gelen Windows 8,nin laptopun ana kartına bios içine bilgileri kaydettiğinden olabileceğini düşünüyorum ?
    Anakart üzerinden bios pili söküp bios u sıfırlamayı denedin mi ?

hocam denedim bios pilini de söktüm yalniz bu laptop eski vista olarak geldi ama daha once bir cok kez win7 kurdum en son 6-7 ay once win8 denemek istedim sonra basima bunlar geldi. dun en son xp kurdum laptop acildi xp kurarken tum hardiski bidaha sildim bidaha formatladim neyse acildi xp bu sefer de driver sorunum var yani suan elim kolum bagli

• Bildiğim kadarı ile Windows 8 gpt Windows XP-Vista-7 mbr sistemini kullanıyor,sorun bunda da kaynaklanıyor olabilir ?

• dostum kesinlikle win7 kurulumunda herhangi bir sorun yok bios ayarlarından işletim sistemini seçseydin bile kurabilirdin xp yi kurmuıssun driver sorunum var diyosun tanınmamış sürücülerin donanım kimliklerini kopyala internetten indir
  • quote:

Orijinalden alıntı: ibrahimyldrm

dostum kesinlikle win7 kurulumunda herhangi bir sorun yok bios ayarlarından işletim sistemini seçseydin bile kurabilirdin xp yi kurmuıssun driver sorunum var diyosun tanınmamış sürücülerin donanım kimliklerini kopyala internetten indir

hocam internette bulamadim ki xp driver pc icin

• quote:

Orijinalden alıntı: yilmaz976

Bildiğim kadarı ile Windows 8 gpt Windows XP-Vista-7 mbr sistemini kullanıyor,sorun bunda da kaynaklanıyor olabilir ?

hocam onu nasil degistircez

• quote:

Orijinalden alıntı: ünal719

quote:

Orijinalden alıntı: ibrahimyldrm

dostum kesinlikle win7 kurulumunda herhangi bir sorun yok bios ayarlarından işletim sistemini seçseydin bile kurabilirdin xp yi kurmuıssun driver sorunum var diyosun tanınmamış sürücülerin donanım kimliklerini kopyala internetten indir

hocam internette bulamadim ki xp driver pc icin

xp için olması önemsiz aslında ama biraz daha karmasıktır size tavsiyem win7 kurulumunu tekrar düzenli olarak yapmanızdırç
    Rufus adlı program ile Windows 8.1 isosunu USB'ye mount ederken seçeneklerden gpt mbr diye seçim yapabiliyorsun.

• Bios'da işletim sistemi seçmen gerek.
    Ardından diskte özel bir bölümü win8 önyüklemesi olarak ayırırı, orayı silmeden başka sistem kuramazsın.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.