Şimdi Ara

Windows 7 için teknik desteğin kesilmesine geri sayım rahatsız edici uyarılarla başladı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
93
Cevap
1
Favori
4.406
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benim için en iyisi WIN98SE idi. sonrada WIN7 geliyor. gittiği yere kadar gideriz 7 ile sıkıntı yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • metallurgy kullanıcısına yanıt
    sen kahin misin :) nerden biliyorsun çer-çöp olduğunu ? i7-ssd vs gayet iyi masaüstüm var. w10 u 2-3 kere denetim, sorundan başımı kaldıramadım. her seferinde w7 ye geri döndüm.

tekrar takrar ve tekrar söylüyorum, w7 candır gerisi heyecan.
  • Öldürsede, kessede win7 ye devam, ulan hızlı diye ltsc yükledik yok, ltsb y0kledik yine aynı en sonunda kendim win10 isosu hazırladım, mağaza vs herşeyi sildim yine hantal hayır kötü bir pc de değil, lenovo y510p yi bilenler bilir, hdd den diyen olur diye yazıyorum, 1tb 860 evo ssd var pc yinede o windows 7 deki atiklik yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: tokatli6061

XP 7 den iyiydi halada öyle ama gelişen donanımlar 64 bit sistemi mecbur bıraktığı için terk etmek mecbur olmuştu. xp yi bırakıncada 7 den daha iyi seçenek yok halada yok sizin gibi olaya bakanlar için bugün 11 çıksın yeni sistem diye hemen yükler sonrada 10 nun nekadar kötü olduğunu anlatmaya başlarsınız
    Yorum yapmak için bir şeyler yazmayın, evet xp iyiydi windows 7 de çok iyi ama gelişen teknoloji yüzünden her ikisinde de artık pek çok güncel teknoloji kullanılamaz durumda. Bir geliştirici düşünün ki elinde belli bir miktarda kaynağı var. En güncel ve en çok tercih edilen sistemleri bırakıp neden eskilere destek versin? O işletim sisteminin üreticisi bile desteğini kesmişken, donanım üreticileri yeni sürücü yayınlamazken, eski donanımları kaderine terk etmişken neden eskiye yatırım yapsın? 15 yıl önce iyi olabilir dedikleriniz ama şu anda en güncel ve alternatifi olmayan işletim sistemi Windows 10'dur. Yükleyin geçin. Üretici firma bile sizin kadar goygoy yapmıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Nextdoorboy

Öldürsede, kessede win7 ye devam, ulan hızlı diye ltsc yükledik yok, ltsb y0kledik yine aynı en sonunda kendim win10 isosu hazırladım, mağaza vs herşeyi sildim yine hantal hayır kötü bir pc de değil, lenovo y510p yi bilenler bilir, hdd den diyen olur diye yazıyorum, 1tb 860 evo ssd var pc yinede o windows 7 deki atiklik yok.
    Bu serzenişinin nedeni Windows 7'nin sade bir işletim sistemi olmasından kaynaklanıyor. Windows 10'un arka planında çok fazla sistem çalışıyor. Ben bir yavaşlığını görmedim anlık tepki veriyor her şeye. Siz donanıma o kadar para verdik diye yapacağınız işlemi neredeyse işletim sisteminin hissedip, siz daha çalıştırmak üzereyken işlemlerin gerçekleşmesini istiyorsanız ona yapacak bir şey yok. Ayrıca kullandığın ssd'nin de 1 tb olmasının dışında bir numarası yok. Olağan dışı bir yavaşlık söz konusuysa ssd'ye firmware güncellemesi gelmiş mi bir kontrol edin.

• KahveDüşkünü kullanıcısına yanıt
    win 10 u yapanlar bu işletim sistemini esasen mobil aygıtlar için yaptık diyolardı şimdi mobil işletim sistemi işini beceremedik bıraktık o işi diyolar beceremedikleri işin goy goyculuğunuda siz yapıyosunuz. Bir firma kullanıcıların ne istediğine göre ürün üretir ürettiğim ürüne göre kullanıcı olun diye dayatırsa itiraz edilir siz size her dayatılana başımüstüne diyosanız bana ne bize ne oturun her önünüze konanı alın kullanın goy goyu az ilerde yapın
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nextdoorboy

Öldürsede, kessede win7 ye devam, ulan hızlı diye ltsc yükledik yok, ltsb y0kledik yine aynı en sonunda kendim win10 isosu hazırladım, mağaza vs herşeyi sildim yine hantal hayır kötü bir pc de değil, lenovo y510p yi bilenler bilir, hdd den diyen olur diye yazıyorum, 1tb 860 evo ssd var pc yinede o windows 7 deki atiklik yok.
    Windows 10da cok fazla ozellik olduğundan öyle. Bence de win7

• tokatli6061 T kullanıcısına yanıt
    İşletim sistemi nedir, neye yarar?

• Mac arayuzu ve kullanisliligi keske windowsta da olsa..

Ama kullanici deneyimi konusunda 2 firmanin da sikintilari var..

Oyle domine edebilirsin ki sofistike bir isletim sistemiyle bu piyasayi..
  • quote:

win 10 u yapanlar bu işletim sistemini esasen mobil aygıtlar için yaptık diyolardı şimdi mobil işletim sistemi işini beceremedik bıraktık o işi diyolar beceremedikleri işin goy goyculuğunuda siz yapıyosunuz. Bir firma kullanıcıların ne istediğine göre ürün üretir ürettiğim ürüne göre kullanıcı olun diye dayatırsa itiraz edilir siz size her dayatılana başımüstüne diyosanız bana ne bize ne oturun her önünüze konanı alın kullanın goy goyu az ilerde yapın
    Bir şeyler biliyorsun ama onlarda yanlış. Millete saldırgan tavır sergileyeceğine bilgiyle yaklaşırsan sert tepki ile karşılaşmazsın. Senin bahsettiğin mobil aygıtlar için geliştirilen işletim sistemi Windows 8'di. Microsoft dönemin mobil cihaz furyasına ayak uydurmak için devrimci bir proje ile her cihazda çalışan bir işletim sistemi yapmayı denedi ve odak noktası da mobil aygıtlar olduğu için arayüzü bu şekilde geliştirildi. Daha sonra Windows 8'deki kritik hatalar ve kullanım zorluğundan dolayı hemen windows 8.1 çıkartıldı ve sistem stabil hale getirildi. Döneminde çok fazla eleştiri alan başlat menüsü de geri getirildi. Yaşanan bu kriz yüzünden Microsoft'un CEO'su değişti ve yerine 4 Şubat 2014 tarihinde Satya Nadella göreve geldi. Windows 10 üretilirken Windows 8 ve 8.1 de yapılan hatalar göz önüne alınarak Microsoft'un bugüne kadar ki en gelişmiş İşletim Sistemi'ni geliştirdiler. Siz basit bir format atma işlemini yapamıyor ya da teknik servisteyken yaklaşık 3 bine yakın cihazda denediğim işletim sistemini nasıl kullanamıyorsunuz anlamıyorum. Muhtemelen sorunun kaynağı sizsiniz..

• 7 den ayırıp 8 e geçin demiyor ki . Öyle olsa evet büyük sorun olurdu ama win 10 bence gayet stabil . Windows Xp kullanırken nasıl bir sistemin vardı ki stabil olduğunu söylüyorsunuz ? Sonuçta teknoloji gelişiyor ve buna karşılık çalıştırılan programlar daha ağır oluyor . Kısacası Windows 7 iyidi Windows 10 daha iyi . Çok takılmayin.

• KahveDüşkünü kullanıcısına yanıt
    Kullanıpta bukadar memnun olunmayan işletim sisteminden siz memnunsunuz diye o sistem mükemmel olmuyor bunu bilemeyecek kadar bencil olduğunuz için problemli olan sizsiniz şirkete ortaklığınız varda savunuyosanız yine anlaşılırda diğer türlüsü nasıl bir hastalıktır onu ben bilemiyorum
  • quote:

Kullanıpta bukadar memnun olunmayan işletim sisteminden siz memnunsunuz diye o sistem mükemmel olmuyor bunu bilemeyecek kadar bencil olduğunuz için problemli olan sizsiniz şirkete ortaklığınız varda savunuyosanız yine anlaşılırda diğer türlüsü nasıl bir hastalıktır onu ben bilemiyorum
    Boş yapmaya devam diyorsun. İyi günler.
  • Yine de win7 konusunda sonuna kadar desteğini esirgemiyor oysa windows phone için ne umutlar beslemiştim. Öylece yüzüstü bırakıp kaçtı.

• Güvenli ve yeni özellikleri olan işletim sistemi kullanmak istiyorsanız Windows 10 şart. Eskide kalmak saflıktır. Tabi korsan windows 10 veya eski bir bilgisayarınız varsa tam performans alamazsınız. Özellikle bu devirde ssd kullanmıyorsanız sorun windows 10 değil.

• Win10 update'lerle birlikte adam oldu bence, başlarda canımı sıkan 3-5 bug vardı(örn masaüstü simgelerinin yerlerinin değişmesi vs.)
    son sürümde yok artık.
    Yeni donanımınız varsa zaten Win10 kullanmak, DX12 kullanmak en temizi, ben performansından memnunum.
  • quote:

XP 7 den iyiydi halada öyle ama gelişen donanımlar 64 bit sistemi mecbur bıraktığı için terk etmek mecbur olmuştu. xp yi bırakıncada 7 den daha iyi seçenek yok halada yok sizin gibi olaya bakanlar için bugün 11 çıksın yeni sistem diye hemen yükler sonrada 10 nun nekadar kötü olduğunu anlatmaya başlarsınız
    W10’da format atmak çok kolay. W7’de format attıktan sonra sürücü uyumluluğu sorunu yaşıyordum. W10 ise tüm sürücüleri otomatik bulup yüklüyor. Dolayısıyla W10 fersah fersah W7’den daha iyidir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 8.1'de takılıyorum, onun desteğinin bitmesine daha var.

Güvenlik güncelleştirmesi demişsiniz de, o güvenlik güncellemelerinin bugüne kadar bi halta yaradığımı görmedim. Giren çıkan gene girip çıkıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Windows 10 un tek sevdiğim yanı anakart hasar görsede uefi ise uefi eski nesilse eski nesil alakasız bir karta taksanız dahi uyarlayıp kendisini açılıyor sorunsuz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.