Şimdi Ara

Windows 7 Açılma Sırasında Donma Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
929
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Pc'yi açıyorum. Normal olarak aç ve onar (önerilen) olarak iki seçenek çıkıyor. Normal aç diyorum ama donarak kalıyor öylece.
    Önerilen diyorum bunda da ekran siyah olup kalıyor.
    Masaüstü bilgisayar. Ram i diğer slotlarda denedim sonuç değişmedi kafayı yicem niye böyle yapıyor anlamıyorum hiç açılmıyor. Fanlardan herhangi bir sorun yok hepsi çalışıyor.
    Yardımlarınız için teşekkürler.

• Yok mu önerisi olan arkadaşlar?
  • Sistem dosyaları bozulmuş, format gerekli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: khanjui

Sistem dosyaları bozulmuş, format gerekli.

Format atmadan kurtarmanın yolu yok mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi greenk -- 2 Temmuz 2013; 13:28:08 >
  • Şimdi format atim dedim bu kezde

bu resimden sonra siyah ekranda kalıyor

bu ekrana gelmesini bekliyorum 5dk dir. Ama gelmiyor sorun ne anlamış değilim.
  • greenk kullanıcısına yanıt
    dvd okumuyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: lovewhisper

dvd okumuyor

bazen ilerler gibi oluyor ama deli ediyor.
    nasıl test edebilirim ki dvd nin çalışıp çalışmadığını. Usb den denerim formatı
    Fakat dvd çalışmıyor diyelim, pc normalde açılmıyor onar diyerekte. Bu sorunun dvd ile bağlantısı olabilir mi ki? (bana olamaz gibi geldi)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi greenk -- 2 Temmuz 2013; 19:22:02 >
  • Usb den atabilirsin daha hızlı ve format cd yanlış windowsun dosyalarını silmissin ondan girmiyor hoş geldiniz diyor girmiyor değilmi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gardion

Usb den atabilirsin daha hızlı ve format cd yanlış windowsun dosyalarını silmissin ondan girmiyor hoş geldiniz diyor girmiyor değilmi ?

Windows Hata Kurtarma
    Windows başlatılamadı. Yeni yapılan bir donanım veya yazılım değişikliği bunun nedeni olabilir.
    Windows dosyaları hasar gördüyse veya yanlış yapılandırıldıysa, Başlangıç onarma sorunu tanılamanıza ve gidermenize yardımcı olabilir. Başlangıç sırasında güç kesildiyse, Windows'u normal olarak Başlat'ı seçin.
    Başlangıç Onarma'yı Başlat (Önerilen)
    Windows'u Normal olarak Başlat

Pc açtığımda yukardakiler yazıyor.
    Her iki seçenektede donuyor.
    Normal başlat dediğimde Windows başlatılıyor yazısı geliyor windows logosu oluşup öylece kalıyor.

• Bilgisayarcıya götürdüm ram bozulmuş dedi tamam dedim aradan zaman geçti harddisk bozulmuş (ram de sorun yok) dedi. Harddisk fiyatı pahalı geldi yaptırmadan aldım cihazı.
    Biraz önce bir arkadaşım ile konuştum anakartında da sorun olabilir dedi kafam karıştı şimdi harddisk mi sorunlu anakart mı?
    Eğer birden fazla windows dvdsi ile denedin olmadıysa ve de usb den de işletim sistemi kurulamıyorsa hard disk de bad sector vardır. o yüzden işletim sistemi kurulamaz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: greenk

Bilgisayarcıya götürdüm ram bozulmuş dedi tamam dedim aradan zaman geçti harddisk bozulmuş (ram de sorun yok) dedi. Harddisk fiyatı pahalı geldi yaptırmadan aldım cihazı.
    Biraz önce bir arkadaşım ile konuştum anakartında da sorun olabilir dedi kafam karıştı şimdi harddisk mi sorunlu anakart mı?

hdd denemesi basit arkadaşından ödünç al 2 dk tak direk zaten birşey yapmana gerek yok açılır direk yazılar büyük felan olur ama önemsiz sadece açılıp açılmadığına bak.

ve windowsu sorunsuz kurduğuna emin ol .
  • quote:

Orijinalden alıntı: bjk__murat

quote:

Bilgisayarcıya götürdüm ram bozulmuş dedi tamam dedim aradan zaman geçti harddisk bozulmuş (ram de sorun yok) dedi. Harddisk fiyatı pahalı geldi yaptırmadan aldım cihazı.

hdd denemesi basit arkadaşından ödünç al 2 dk tak direk zaten birşey yapmana gerek yok açılır direk yazılar büyük felan olur ama önemsiz sadece açılıp açılmadığına bak.

Anakartım bu gigabyte ga-p67a-ud3-b3
    Bir tane harddisk buldum maxtor ün diamondMax plus9 80GB ATA/133 HDD 3.5 inc dahili.
    +5V 670 mA
    +12V 960mA

Bunu bağlama imkanım var mı harddiskime?
    Bilgisayarcının biri bu sata değil bağlanmaz dedi de beni mi kandırdı doğrumu söyledi anlamadım.

• quote:

quote:

quote:

Bir tane harddisk buldum maxtor ün diamondMax plus9 80GB ATA/133 HDD 3.5 inc dahili.
    +5V 670 mA
    +12V 960mA

Bilgisayarcının biri bu sata değil bağlanmaz dedi de beni mi kandırdı doğrumu söyledi anlamadım.

yahu arkadaşım çok basit şuanki hdd nin girişine bak bide o hdd nin girişne bak aynımı ? değilse olmuyor . ya bunu yapmak çokmu zor.

• quote:

quote:

quote:

quote:

+5V 670 mA
    +12V 960mA

yahu arkadaşım çok basit şuanki hdd nin girişine bak bide o hdd nin girişne bak aynımı ? değilse olmuyor . ya bunu yapmak çokmu zor.

Sorun çıkarıp takmak değil. Arkadaşımdan boşuna yol katedip almayayım. Büyük ihtimalle doğru diyordur bilgisayarcı.
    Bu harddiski bağlama imkanım var mı peki? (girişler uymuyor)

• quote:

Sorun çıkarıp takmak değil. Arkadaşımdan boşuna yol katedip almayayım. Büyük ihtimalle doğru diyordur bilgisayarcı.

tmm arkadaşın girişin resmini atsın sana bak işte.

dönüştürücüyle olabilir herhalde .
    Bir disk için on gün uğraşman gerekmez di, adam doğru söylemiş anakartın Sata takmaya çalıştığın disk IDE
    Ayrıca çoğu dönüştürücüde çalışmıyor, oğlumun bilgisayarındaki eski IDE diski yedek olarak kullanmak için 2 adet değişik IDE to SATA-SATA to IDE dönüştürücü denedim ikisinde de DVD sürücü çalıştı harddiski çalıştıramadım. En iyisi yeni veya 2.el Sata harddisk almak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cmldrs -- 13 Temmuz 2013; 15:56:30 >
  • quote:

quote:

tmm arkadaşın girişin resmini atsın sana bak işte.

dönüştürücüyle olabilir herhalde .

Arkadaş getiricek harddiski o zaman resim koyarım 2 harddiskinde.

quote:

Orijinalden alıntı: cmldrs

Bir disk için on gün uğraşman gerekmez di, adam doğru söylemiş anakartın Sata takmaya çalıştığın disk IDE
    Ayrıca çoğu dönüştürücüde çalışmıyor, oğlumun bilgisayarındaki eski IDE diski yedek olarak kullanmak için 2 adet değişik IDE to SATA-SATA to IDE dönüştürücü denedim ikisinde de DVD sürücü çalıştı harddiski çalıştıramadım. En iyisi yeni veya 2.el Sata harddisk almak

Mecbur yeni alıcam da
    İde olanı içinde bilgilerim var bir şekilde usb dönüştürüp almam gerek normal bağlarsam pc ye olmadı direk usb tarzı dönüştürücü kullanmam gerek.
    Sata olan bozuldu ama onuda usb ile dönüştürüp içindeki bilgileri kurtarmam gerek.
    İde olursa yeni veya 2. el sata almam.

Dip not: 1+1+0.5 tb seagate harddisk bozuldu. Bir daha seagate alırsam 4 olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi greenk -- 13 Temmuz 2013; 16:27:15 >

• Seagate

Maxtor

Resimler anlaşılmıyorsa fotoğraf makinesi ile birkaç güne çekerim makinam elimde değil.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.