Şimdi Ara

Windows 10 Mobile Güncelleme ve Bilgi Paylaşım Ana Konusu (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34.786
Cevap
115
Favori
891.067
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
143 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: tayfn1907

Güncelleme daha gelmedi hangi eksikten bahsediyorsun

2012den bu yana sistemin üzerinde çalışıyorlar şuan kullandığımız sistem bile çok eksik

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: olağan_şüpheli

bir de aklıma gelmişken yazayım. apk desteklemek yerine ne popüler oyun uygulamaları getirtse daha iyi olabilir. mesela en popüler 50 uygulama ve en popüler 50 oyun. her birine milyonlarca dolar ödese en fazla 1 milyar dolara mal olur. ama getirisi kat kat fazla olur microsfta. mesela clash of clans ın yapımcısına 10 milyon dolar verse reddedeceklerini sanmıyorum. sonuçta 10 milyon dolar hem yapım masrafını kat kat karsılar hemde yeni bir pazara daha dahil olurlar. Coc yok diye gelmeyen milyon tane adam vardır. sıfr onlar gelse bile verilen para çıkar diyorum. fazla mı basit düşünüyorum acaba. bu kadar kolay değildir heralde

Clash of clans'ın halihazırda günlük 5 milyon dolarcık cirosu var. Adamlar tok satıcı yani. Hem bence yapımcılara para verecekse herkese ayni parayı vermesi gerekir. A yapımcısına 10 milyon verip b ye 1 milyon verirsen karışıklık çıkar. Şun en iyi çözüm android uygulamalarının önünü açmak olur bence.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Android uygulamalari microsoft tarafindan desteklenirse gider android bi cihaz alirim. YapACAklari en buyuk hata bu olur bence

• Android uygulamaları gelirse bence kötü olabilir.bu sistem kadar katı güvenlik yaptırımları olan mobil bir sistem yok.e hepimizin bildiği gibi android uygulamalarının yarısından fazlası virüslü.ha microsoft sadece güvenilir uygulamaları kullanıma sunarsa o ayrı ama.tam net bir şey yok mu bu konu hakkında.kafamı karıştıran şeylerden biri güvenlik problemleri eğer aşarlarsa bunu gelişimi çok hızlı artar Windows mobile ın.

• quote:

Orijinalden alıntı: oktayakgoz

Android uygulamalari microsoft tarafindan desteklenirse gider android bi cihaz alirim. YapACAklari en buyuk hata bu olur bence

Sistemin adı ANDROWİN olarak değişsin

Hem android hem windows karması ama anlam olarakta android kazandı olur ANDROWİN

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MrHS -- 31 Aralık 2014; 13:05:06 >
  • MrHS kullanıcısına yanıt
    Cok guzel bir isim bumussun

Bravo

• Harrow35 kullanıcısına yanıt
    Altyazı için moliplayer öneririm. Ben ordan izliyorum. Hediye çeki zamanında indirmiştim. Şuan ücretli mi bilmiyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • W10 tırt çıkmaz ama beta sürecinden çıkması 2016yı bulur.

• olağan_şüpheli kullanıcısına yanıt
    Aslında suç microsoftta değil. Clash of clans biraz kafayı çalıştırsa yapar uygulamayı 3 liraya koyar mağazaya herkes indirir. Androidde o kadar benzer oyun varken wpde rakipsiz hayatını kurtarır.

• quote:

Orijinalden alıntı: cdogru33

Altyazı için moliplayer öneririm. Ben ordan izliyorum. Hediye çeki zamanında indirmiştim. Şuan ücretli mi bilmiyorum.

Ücretli hocam bölgeyi çin yapıp indirince de randımanlı çalışmıyor nedeni nedir anlayabilmiş değilim playera girerken garip bir ses alıyormusunuz windowsun açılış sesi gibi?
    Bana garip gelmeyen bir ses alıyorum :). Rahatsız edici birşey değil. Uygulama açıldım diyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: cdogru33

Bana garip gelmeyen bir ses alıyorum :). Rahatsız edici birşey değil. Uygulama açıldım diyor.

heh o ses her zaman gelmiyor özellikle offline iken hiç gelmiyor dolayısıyla bahsettiğiniz gibi uygulama açılmıyor, açılsa bile video izletmiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: oktayakgoz

Cok guzel bir isim bumussun

Bravo

Eyvallah hocam
    Anladım hocam. Ama normal hali gerçekten iyi. Bir eksiğini görmedim. Sadece altyazıları utf-8 olarak kaydedip telefona atmak gerekiyor o biraz problem yaratabiliyor. Unutuyorum sonra neden açmıyor diyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Blur

Arkadaşlar, konu içerisinde amacı dışında yorumlarda bulunmayıp, karşılıklı konu dışı sohbetlere girmeyelim.

Tekrarı halinde uyarıya gerek görülmeden mesajlar silinip, ceza puanı uygulanacaktır.

Herkese keyifli forumlar dilerim.

.

• quote:

Orijinalden alıntı: Night Rain

quote:

Orijinalden alıntı: Cihat_,

quote:

quote:

quote:

quote:

Gdr2 ile gelmesi beklenen özellikler neler?

http://windowsphonehaber.com/windows-phone-8-1-gdr2-bluetooth-hid-destegi-ile-geliyor.htm

Boş bir güncelleme gelecek desene

Hepsi boş geldi bu zamana kadar.

GDR2 yi kınamıyoruz bu yüzden.

Biz bunları istemiyoruz biz ara yüz gelişsin istiyoruz sıktı artık biz ne yapalım HID, MAP, HOGP gibi fanfini fon şeyleri

Güncelleme beklemek yerine telefon değiştirmek daha cazip gelmeye başladı bana.

Birde şu MSN uygulamalarına kafam attı. Yayıncı Microsoft! WP, Microsoft platformu! fakat uygulamanın iyisini Android ile IOS platformlarına sunmuş.

Size aynen katılıyorum. Diğer platformlarda kendi uygulamaları düzgün çalışıyorken kendi platformunda çalışmıyorsa bu bir rezilliktir! Utanmaları gerekir ve en kısa sürede en azından kendi uygulamalarını düzgün çalışır hale getirmeliler. Orada burada takım elbilselerini giyip youtube videolarında boy gösteriyor beyefendiler. İnternet sitelerinde sürekli karolar şöyle olacak karolar böyle olacak dedikoduları dönüyor ee bu mu? En son Lumia 920 kullandım uzun süre güncelleme bekledim eksiklikler giderilsin diye ama maalesef. Hala birşey olduğu yok iyiki beklemeye devam etmemişim. Şu an kullandığım Z3 Compact normal kullanımda 6-7 saat ekran süresi veriyor tasarruflu kullanımda 10 saat ekran süresi veriyor ve o kadar stabil ki 3 aydır tek sefer kilitlenmedi ve resetlenmedi. Bunu bildiğim kadarıyla bir tek lumia modeli verebiliyor o da dev ekranlı taşıması dert.

İnternet explorer çok yetersiz evet plash playerın artık mobil desteği olmayabilir pekiyi siz ne yapacaksınız? Gideceksin adobeye basacaksın parayı sen bu seferlik üret al parası neyse veriyorum diyeceksin. Flash gereksiz demeyin bana çoğu sitede karşıma çıkıyor ve androidde hala kullanıyorum çokta işime yarıyor.

Batarya süreleri WP telefonlarda çok çok kötü bu iyileştirilmeli zaten pilde değiştirilemiyorsa daha da kötü

Uygulamaların çoğu sayfa sayfa okunan e-dergiler gibi daha kapsamlı olmalı

Telefon özelliği saçma sapan ve karmaşık. Bunu ben demiyorum tanıdıklarım kullananlar söylüyor. Çoğunlukla cahil tipler ama diyorlarki windows phone çok zor komik değil mi gülmüşsünüzdür? Neden zor çünkü diyorlar rehber karışık arama yapma karışık telefon 1. amaç değilde ekstra bir özellik gibi bu sistemde. En altta arayüzde sabit butonlar olmalı telefon - mesajlar - tarayıcı gibi. Bu kesim bu sebeple telefonları kullanmakta zorlanıyor.

WP'ler ilk birkaç gün eğlenceli değişik geliyor sonra çabucak sıkıyor insanı. Tarayıcı o kadar kısıtlı ki resmen çıldırtıyor adamı. Kardeşim kullanıcı adı ve şifreleri kaydetme özelliği bile yeni gelmiş pes! Kaç senedir devam ediyor WP projesi daha bunu bile yeni yapabildiler.

Sonuç: Umarım windows mobile 10 harika bir ssitem olurda androidden geri dönerim. Ama hala umudum yok bu Microsoft bu işi batırdı çuvalladı toparlayamayacak. Şimdi birde android uygulamalarını destekleme dedikodusu çıktı işte doğruysa çuvalladığını kabul etmiştir. Sen basacaksın parayı en kral uygulamaları yaptıracaksın para kuvvetiyle. onlar ne yapıyor bekliyorlar millet kendi yapsın. Ee ben oturup günlerce uğraşıp sana yazılım geliştiricem karım ne olacak o emeği İOS'a verir 50 kat para kazanırım. Sen bu adamları bulacaksın uygulamayı yap parayı peşin veriyorum diyeceksin. En iyisini yapana muazzam ödüller vereceksin 1 milyon dolar gibi. Gereksiz şeylere milyar dolarlar harcayan bu yeteneksizler bu fikre para harcasalar patlama yaparlar.

Tahminim: Unutmazda bu mesajımı kaybetmezsem seneye bu tarihte tekrar sizlere hatırlatmak isterim çoğunuzda biliyor tahmin ediyorsunuz gerçi tek farkında olan ben değilim. Yine 5-6 ufak tefek özellikle microsoft bizi oyalayacak! Bunlarıda gecikmeli verecek! Her zamanki gibi. WP 10 güncellemesi telefonları gelecek sene sonlarına doğru anca gelir. Bu firma orta ve alt sınıfa oynuyor performans telefonu istiyoruz oyuncak değil.

Şu yeni geliştirildiği iddia edilen browser konusu çok önemli bence uygulamalardan daha da önemli. browser her şeyi yapabiliyorsa uygulama olmadan da çoğu işimi halledebilirim. Ama bu tarayıcı geliştirmesinden de umudum yok bu adamlar bu işi beceremezler! Daha androiddeki sradan bir tarayıcının kalitesine ulaşamadılar bırakın geçmeyi. Tarayıcıda eklentiler olmalı, reklamları kapatabilmeliyim, eksiklik olmamalı seri çalışmalı sonra burada bizzat microsoftu tebrik ederim ama bu bir hayal sizde biliyorsunuz...

• quote:

Orijinalden alıntı: hakanxml

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Gdr2 ile gelmesi beklenen özellikler neler?

http://windowsphonehaber.com/windows-phone-8-1-gdr2-bluetooth-hid-destegi-ile-geliyor.htm

Boş bir güncelleme gelecek desene

Hepsi boş geldi bu zamana kadar.

GDR2 yi kınamıyoruz bu yüzden.

Biz bunları istemiyoruz biz ara yüz gelişsin istiyoruz sıktı artık biz ne yapalım HID, MAP, HOGP gibi fanfini fon şeyleri

Güncelleme beklemek yerine telefon değiştirmek daha cazip gelmeye başladı bana.

Birde şu MSN uygulamalarına kafam attı. Yayıncı Microsoft! WP, Microsoft platformu! fakat uygulamanın iyisini Android ile IOS platformlarına sunmuş.

Size aynen katılıyorum. Diğer platformlarda kendi uygulamaları düzgün çalışıyorken kendi platformunda çalışmıyorsa bu bir rezilliktir! Utanmaları gerekir ve en kısa sürede en azından kendi uygulamalarını düzgün çalışır hale getirmeliler. Orada burada takım elbilselerini giyip youtube videolarında boy gösteriyor beyefendiler. İnternet sitelerinde sürekli karolar şöyle olacak karolar böyle olacak dedikoduları dönüyor ee bu mu? En son Lumia 920 kullandım uzun süre güncelleme bekledim eksiklikler giderilsin diye ama maalesef. Hala birşey olduğu yok iyiki beklemeye devam etmemişim. Şu an kullandığım Z3 Compact normal kullanımda 6-7 saat ekran süresi veriyor tasarruflu kullanımda 10 saat ekran süresi veriyor ve o kadar stabil ki 3 aydır tek sefer kilitlenmedi ve resetlenmedi. Bunu bildiğim kadarıyla bir tek lumia modeli verebiliyor o da dev ekranlı taşıması dert.

İnternet explorer çok yetersiz evet plash playerın artık mobil desteği olmayabilir pekiyi siz ne yapacaksınız? Gideceksin adobeye basacaksın parayı sen bu seferlik üret al parası neyse veriyorum diyeceksin. Flash gereksiz demeyin bana çoğu sitede karşıma çıkıyor ve androidde hala kullanıyorum çokta işime yarıyor.

Batarya süreleri WP telefonlarda çok çok kötü bu iyileştirilmeli zaten pilde değiştirilemiyorsa daha da kötü

Uygulamaların çoğu sayfa sayfa okunan e-dergiler gibi daha kapsamlı olmalı

Telefon özelliği saçma sapan ve karmaşık. Bunu ben demiyorum tanıdıklarım kullananlar söylüyor. Çoğunlukla cahil tipler ama diyorlarki windows phone çok zor komik değil mi gülmüşsünüzdür? Neden zor çünkü diyorlar rehber karışık arama yapma karışık telefon 1. amaç değilde ekstra bir özellik gibi bu sistemde. En altta arayüzde sabit butonlar olmalı telefon - mesajlar - tarayıcı gibi. Bu kesim bu sebeple telefonları kullanmakta zorlanıyor.

WP'ler ilk birkaç gün eğlenceli değişik geliyor sonra çabucak sıkıyor insanı. Tarayıcı o kadar kısıtlı ki resmen çıldırtıyor adamı. Kardeşim kullanıcı adı ve şifreleri kaydetme özelliği bile yeni gelmiş pes! Kaç senedir devam ediyor WP projesi daha bunu bile yeni yapabildiler.

Sonuç: Umarım windows mobile 10 harika bir ssitem olurda androidden geri dönerim. Ama hala umudum yok bu Microsoft bu işi batırdı çuvalladı toparlayamayacak. Şimdi birde android uygulamalarını destekleme dedikodusu çıktı işte doğruysa çuvalladığını kabul etmiştir. Sen basacaksın parayı en kral uygulamaları yaptıracaksın para kuvvetiyle. onlar ne yapıyor bekliyorlar millet kendi yapsın. Ee ben oturup günlerce uğraşıp sana yazılım geliştiricem karım ne olacak o emeği İOS'a verir 50 kat para kazanırım. Sen bu adamları bulacaksın uygulamayı yap parayı peşin veriyorum diyeceksin. En iyisini yapana muazzam ödüller vereceksin 1 milyon dolar gibi. Gereksiz şeylere milyar dolarlar harcayan bu yeteneksizler bu fikre para harcasalar patlama yaparlar.

Tahminim: Unutmazda bu mesajımı kaybetmezsem seneye bu tarihte tekrar sizlere hatırlatmak isterim çoğunuzda biliyor tahmin ediyorsunuz gerçi tek farkında olan ben değilim. Yine 5-6 ufak tefek özellikle microsoft bizi oyalayacak! Bunlarıda gecikmeli verecek! Her zamanki gibi. WP 10 güncellemesi telefonları gelecek sene sonlarına doğru anca gelir. Bu firma orta ve alt sınıfa oynuyor performans telefonu istiyoruz oyuncak değil.

Şu yeni geliştirildiği iddia edilen browser konusu çok önemli bence uygulamalardan daha da önemli. browser her şeyi yapabiliyorsa uygulama olmadan da çoğu işimi halledebilirim. Ama bu tarayıcı geliştirmesinden de umudum yok bu adamlar bu işi beceremezler! Daha androiddeki sradan bir tarayıcının kalitesine ulaşamadılar bırakın geçmeyi. Tarayıcıda eklentiler olmalı, reklamları kapatabilmeliyim, eksiklik olmamalı seri çalışmalı sonra burada bizzat microsoftu tebrik ederim ama bu bir hayal sizde biliyorsunuz...

+1

Z3 Compact gibi şık ve kaliteli bir cihazınız varken boşverin bir süre Windows'lu cepleri. Bakalım zaman bize neler gösterecek.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar konu içeriği ile alakasız sohbetlerinizi ilgili konularda yapsanız olmaz mı?

• Hocam bu cortana nın güncelleme ile alakası yok değilmi W10 ile gelmesi muhtemelmi yoksa üreticinin mi yayınlaması lazım gelmesi için?
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.