Şimdi Ara

Win7 HDD ayrılmamış bölüm Hatası Yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
7.575
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Eski bilgisayarımda Windows XP Sp3 kullanıyordum. 500 Gb harddisktin 250 GB'ı yeterli olduğu için diğer bölümünü kullanıma açmamıştım.
    Sorun ilk olarak sisteme Windows 7 yüklerken çıkmıştı. Format atarken 50 GB'lık C'yi tamamen silip ayrılmamış bölümden ekleme yapmak istedim ama kabul etmedi.
    Ben de 50 Gb olarak bıraktım. Formattan sonra acil olarak boş yer gerektiğinden ayrılmamış alanı oluşturayım dedim ama "disk veya diskler üzerinde bu işlemi tamamlamaya yetecek boş alan yok" hatasını veriyor. forumda daha önce bu hatayla karşılaşan olmuş ama benim durumum farklı.
    Ne yapmamı önerirsiniz? Acil olarak açmam lazım yardım.

• Kendim sordum kendim cevaplayayım.
    Sorunu hallettim. tamamen ücretsiz olan EASEUS Partition Master 6.0.1 Home Edition Free programını indirip kurdum.

Buradan bölümün üstüne gelip CREATE dediğim zaman bölüm oluştu. Hayırlı uğurlu olsun.

Böyle bir sorunla karşılaşan olursa diye programın sitesi: http://www.easeus.com/

Ücretsiz olan son versiyonu da buradan indirebilirsiniz: EASEUS Partition Master 6.0.1 Home Edition Free

• Bu sorunun çözümü Partition find and Mount programı.
    Ayrılmamış bölüm yazna yeri tarattırıyoruz .sonra bölümler geliyor
    açmak istediğimiz bölümün üzerine gelip sağ tıklayıp mount as ı seçiyoruz.
    Program adresihttp://www.gezginler.net/modules/mydownloads/singlefile.php?download=partition-find-mount&lid=4739
  • teşekkürler dostum derdime derman oldun
  • Scorp1725 kullanıcısına yanıt
    Bu değerli mesaj için teşekkür ederim. Tek parça hâline getirmek için sildiğim yedek diski windows 7 görmüyordu. Önerdiğiniz program sayesinde boş alanı geri getirebildim. Easeus Partition Master 30 saniyede hâllediyor. Program ingilizce fakat kesin çözüm alırsınız.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.