Şimdi Ara

Win XP de ÖNEMLİ SORUN (Mavi Ekran !!!)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
485
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    işletim sistemim: win XP pro (+SP 1)... mavi ekranla karşılaşıyorum :
    "bilgisayarınızda bi sorun algılandı. kapatılması gerekiyor... v.s. v.s. PAGE FAULT IN NONPAGED AREA. bilgisayarınızdaki sorun şu dosyadan kaynaklanıyor olabilir: nv4_disp.dll"
    bir diğer mavi ekran hatası:
    "bilgisayarınızda bi sorun algılandı... v.s. DRIVER IRQL NOT LESS OR EQUAL. bilgisayarınızdaki sorun şu dosyadan kaynaklanıyor olabilir: USBPORT.SYS"

özellikle oyun oynarken yukardaki mavi ekran mesajlarıyla karşılaşıyorum. Mesela; CM 03/04 oynarken, Prince of Persia Oynarken... Yukarda yazdığım sadece 2 tane örnek... Değişik değişik mesajlar geliyor. Bendeki sorun acaba donanımsal mı? yoksa sadece yazılımla ilgili mi? PC ye Format atsam düzelme olasılığı var mı?
    Bu hata mesajlarını görmekten bıktım usandım artık. Bana bu konuda yardımcı olursanız minnettar kalırım. Teşekkürler...

Kullandığım Sistem:
    - EPOX EP-8K5AE KT333 DDR Anakart
    - AMD Athlon XP 2000+
    - 1024 Mb DDR333 PC2700 (1*512 + 2*256)
    - 80 GB Seagate 7200 RPM
    - 128 Mb Abit Siluro GeForce FX 5700 Ultra
    - Creative SB Audigy ES
    - 56K US Robotics INT.
    - Philips 107T Monitor
    - 52x LG CD Rom
    - 48x16x48x LG CD-RW
    - win XP pro (Service Pack 1)

• Xp ni Windows update'ten update lerini tamamla. Yine de devam ederse BIOS tan USB2.0 support u kapat
  • nv4_disp.dll dosyası ekran kartının driver dosyalarından birisidir. yeniden ekran kartının driverini kaldırıp yükle.
  • ekran kartı surucun sorunlu yada directx le ilgili bir sorun var ikisinide farklı versiyonlarıyla yuklersen sorun duzelir sanırım
  • <blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by powerstorm</i>
    <br />ekran kartı surucun sorunlu yada directx le ilgili bir sorun var ikisinide farklı versiyonlarıyla yuklersen sorun duzelir sanırım
    <hr height='1' noshade id='quote'></blockquote id='quote'></font id='quote'>

ekran kartı sürücüm: 53.03
    56.64 versiyonunu download ettim ama daha yüklemedim.
    "nv4_disp.dll" ekran kartı dosyalarından biri olduğunu biliyorum ama her zaman bu hatayı vermiyor ki... daha öncede "kmixer.sys" "win32.sys" "ALCWXWDM.SYS" hataları vermişti. bazen hata mesajlarında hiç dosya ismi vermiyor. ekran kartımı değiştirdim (eskisi winfast 64 mb GeForce MX440), ses kartı onboard kullanıyordum (AC 97). creative audigy ES i de yeni aldım. ama çözüm olmadı.
    format atmak acaba bu sorunu çözer mi?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.