Şimdi Ara

WİN 7 ORJİNAL OLDUNU NERDEN ANLARIZ ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
696
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evet beyler merak etİĞİm bİr ton sİtede wİn 7 22 sİndne sonra wİn orjİnal cd gİbİ bİr sÜrÜ download lİnklerİ var bİzler nerden anlicaz orjİnal wİn 7 oldunu yanİ satilan cd oldunu nerden anlariz ben yÜklÜ yorum wİn 7 mİ fakat maxİmum 45mb gİbİ bİr gÜncelleme yÜklÜ yor neden wİn 7 sik bİr gÜncelleme cikarmti yormu yoksa bendekİ normallmİ acaba net bİr yazi yazar bİlgİsİ olmayan ben ve benİm gİbİ lerİ bu konuda bİlgİlendİrme yaparsaniniz sevİnİrİzz Şİmdİden teŞekkÜrler.

• Bilgisayarıma sağ tıklayıp özelliklere tıklarsın en altta orjinal olup olmadığını anlayabilirsin Orjinalse Windows Etkinleştirildi yazar
  • cd lisans ve faturan varsa orjinaldir bu kadr acık ve net
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pascal.Nouma

cd lisans ve faturan varsa orjinaldir bu kadr acık ve net

Win 7 cracklemiş ve başarıya ulaşıp ulaşmamışda olabilir herkez 300-400$ basıp pro-ulti alacak hali yok. Yok faturaymış yok cd lisansmış... Sen orjinal kullanıyorsanda (ki sanmıyorum para bayılıp box aldığını ancak laptopunla beraber -satmışlardır sanada- oem olarak) bu sana diğer kullanıcılarla dalga geçme hakkı vermez. İllegal bişeyde sormamış crackde istememiş sadece nasıl diye sormuş.
  • cd felan olayı deyil arkadasım NET üzerinden dağıtılan versinyonların nerden anlıcaz orjina SATILAN cd ile arasında farkmı var yoksa hiç bir fark yokmu dedim sadece

kardesim Antor beni anlamış teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Antor

quote:

Orijinalden alıntı: Pascal.Nouma

cd lisans ve faturan varsa orjinaldir bu kadr acık ve net

Win 7 cracklemiş ve başarıya ulaşıp ulaşmamışda olabilir herkez 300-400$ basıp pro-ulti alacak hali yok. Yok faturaymış yok cd lisansmış... Sen orjinal kullanıyorsanda (ki sanmıyorum para bayılıp box aldığını ancak laptopunla beraber -satmışlardır sanada- oem olarak) bu sana diğer kullanıcılarla dalga geçme hakkı vermez. İllegal bişeyde sormamış crackde istememiş sadece nasıl diye sormuş.

öncelikle biraz araştırma yapmanı tavsiye ederim box lisanslar ne kadarmış git bir bak sallayarak konuşma. Benim yaptığım iş gereği lisanslarla hiçbir zaman sıkıntım yok. Win 7 ultimate 64bit kutu lisans kullanıyorum orjinal olarak illa bilmek istersen.
    Sen çok alıngansan ya da bir yaran varsa gocunabilirsin, bir lisansın orjinalliği cd'si ürün anahtarı ve faturasıdır. Bunu Microsoft'a da sorabilirsin,kendin de araştırabilirsin.
    Onun haricinde microsoft sayfası hariç (lisanslama modellerine göre indirme yapılabiliyor cd gönderilmeden) başka yerden indirdiklerin orjinal olmayacaktır.

Şimdi kısaca aynı şeye cıkıyoruz.
    Cd fatura ve ürün anahtarın varsa orjinaldir bu kadar açık ve net. Anlayana.

Saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pascal.Nouma -- 3 Şubat 2010; 12:59:01 >

• -ürün fiyatlarını gayet iyi biliyorum- Türkiye'de kaç kişi o paraya 1 ay ve fazlası çalışıyor.Adamın öğrenmek istediği basit dalga geçer gibi yok cd yok fatura yok ürün anahtarı geçeceksin bunları daha bide bana yok yaran varsa gocunursun... Ne cebindeki paransın ne kredi kartın ne bindiğin araba ama yok sen böyle şeylerle karşındakileri ezmeye çalışarak ego tatmin eden biriysen mesaj sonuna saygılar yazmana hiç gerek yok davranışına göre saygı duyduğun yok.

Kimlerin ne sebepten lisanslı kullandığınıda gayet iyi biliyoruz bu bir seçim meselesi ama birde gerçekler var ki sen bazılarını -seni lisansımla döverim bak faturam cd'm var- diyerek ezmeye çalışıyorsun yanlış tutum. O zaman işi gereği lisans sorunu yaşamayan arkadaşım microsofta rica ediverde usa uk gibi yerlerdeki öğrencilere 20$ ye 20€ ye lisans satan amcalar Türkiye'deki öğrencilerede öyle ucuz lisans satsın ? Bizde emeğe saygı duyup parasını verip lisansımızı alalım demi ama ? Yoksa asgari ücretlinin senin gibi ultimate alması benim baktığım Türkiye açısından imkansız duruyor.

Lisanslı, lisanssız ve herşekilde her kullanıcıya -Saygılar-.

• quote:

-ürün fiyatlarını gayet iyi biliyorum- Türkiye'de kaç kişi o paraya 1 ay ve fazlası çalışıyor.Adamın öğrenmek istediği basit dalga geçer gibi yok cd yok fatura yok ürün anahtarı geçeceksin bunları daha bide bana yok yaran varsa gocunursun... Ne cebindeki paransın ne kredi kartın ne bindiğin araba ama yok sen böyle şeylerle karşındakileri ezmeye çalışarak ego tatmin eden biriysen mesaj sonuna saygılar yazmana hiç gerek yok davranışına göre saygı duyduğun yok.

Kimlerin ne sebepten lisanslı kullandığınıda gayet iyi biliyoruz bu bir seçim meselesi ama birde gerçekler var ki sen bazılarını -seni lisansımla döverim bak faturam cd'm var- diyerek ezmeye çalışıyorsun yanlış tutum. O zaman işi gereği lisans sorunu yaşamayan arkadaşım microsofta rica ediverde usa uk gibi yerlerdeki öğrencilere 20$ ye 20€ ye lisans satan amcalar Türkiye'deki öğrencilerede öyle ucuz lisans satsın ? Bizde emeğe saygı duyup parasını verip lisansımızı alalım demi ama ? Yoksa asgari ücretlinin senin gibi ultimate alması benim baktığım Türkiye açısından imkansız duruyor.

çok duygulandım

şaka şaka katılıyorum aynen

• quote:

-ürün fiyatlarını gayet iyi biliyorum- Türkiye'de kaç kişi o paraya 1 ay ve fazlası çalışıyor.Adamın öğrenmek istediği basit dalga geçer gibi yok cd yok fatura yok ürün anahtarı geçeceksin bunları daha bide bana yok yaran varsa gocunursun... Ne cebindeki paransın ne kredi kartın ne bindiğin araba ama yok sen böyle şeylerle karşındakileri ezmeye çalışarak ego tatmin eden biriysen mesaj sonuna saygılar yazmana hiç gerek yok davranışına göre saygı duyduğun yok.

belli oluyor fiyatları bildiğin kafana göre sallıyorsun fiyatları. Türkiye'de o paraya kaç kişi çalışıyor diye ucuz demogoji yapma. adamın öğrenmek istedigi sorunun cevabı açık ve net 2 mesajdır anlamıyorsun galiba. faturan cd'in ürün anahtarın varsa orjinaldir ötesi yok. Yoksa ordan burdan indirmiş ürün anahtarını ordan burdan bulmuşsan kaçaktır.
    Saygıyı anlayana yazıyorum senin gibilere degil. Üniversite lise öğrencilerine zaten okulları microsoftla anlaşma yapmışsa akademik lisans kapsamında ücretsiz lisans sağlıyor biraz daha bilgili ol olur mu? akademik lisans nedir biraz onu araştır bu arada.

emeğe saygı duymanın miktarı nedir? şu forumda yüzlerce adam vardır 200 dolarlık ekran kartı mı alsam 300 dolarlık mı alsam yoksa işlemciyi 4 çekirdek mi alsam 2 çekirdek mi alsam diye kaç tanesi donanıma verdikleri yüzlerce doların derdini tasa etmezken iş lisans durumuna gelince emeğe saygı muhabbeti yapıyor ya da cracklemesi varken ona yöneliyor, ve bunca donanım aldıktan sonra lisanslara pahalıdır şudur budur diyor. Evet önceden pahalıydı ve şu anda win 7 ile birlikte uygun. ayrıca herkes ultimate almak zorunda mı, illa lisanslı olmak istersen gitsin home basic alsın. bu insanın biraz da kendi içindeki sorgulamasıdır.

pazarda giderken gözünün önündeki elmayı çalan adamla cracki var diye kaçak kullanan adamın hiçbir farkı yoktur. bu biraz önce de dedigim gibi insanın kendi içindeki sorgusu olmalıdır.

Asgari ücretli olup da cebinde kaç yüz liralık cep telefonu olan adamlar da var bu memlekette iş lisans almaya gelince herkes kendini ne güzel acındırıyor.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.