Şimdi Ara

Win 7 Format Klavye Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
2.765
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba. Bu sorunla pcye format atmaya çalışırken karşılaştım. Sorunum: format atmak için win7 cd sini takıp pc yi yeniden başlattığımda windows yükleniyor yazısı çıkana kadar klavyeyi hiçbir şekilde kullanamıyorum. Ne önyükleme için bir tuşa basın dediği sırada ne de bios ayarlarına falan girmek istediğimde. İnternette bu sorunla ilgili söylenen pek çok şeyi denedim fakat sonuç alamadım. USB klavyeden kaynaklanan bir sorun olduğunu söyleyenler çok. Fakat PC/2 (yuvarlak uçlu) klavye de takmama rağmen yine olmadı.

bilgisayar açılırken klavyenin üstündeki hiç bir ışık yanmıyor. Sorunun bundan kaynaklandığını düşünüyorum. Yani pc açılırken klavyeye güç gitmiyor ancak windows ekranı geldiğinde yanıyor klavyenin ışıkları.

İşin daha da ilginç olan kısmı ise daha önce xp işletim sistemi kullanırken aynı klavye ile usb den birçok kez format attım pc ye. Win 7yi ise ilk kez kurduğumda yanlış bir aktivasyon programı kullandığım için format atmıştım. Yani win 7 kullanırken de format attım fakat şimdi atamıyorum. Win7 yi kuralı yaklaşık 6 ay falan oldu.

Bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşların yardımlarını bekliyorum..
    Şimdiden teşekkürler.

• Usb klavye problemi biostan usb klavye ve mouse etkinleştirilmemiş gibi ;

Sanırım usb klavye kullanıyorsunuz biostan USB Klavye support seçeneğini enable yapınız bulmazsanız PS2 klavye ile format atmayı deneyiniz.

gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hayati54 -- 30 Haziran 2010; 21:30:44 >
  • BİOS'u DEFAULT hale getirmeye çalışın eğer ki klavye ile gerçekleşmiyorsa, Anakart üzerinde Cmos Reset butonu varsa basarak, yok ise pilini çıkaratarak BİOS'u DEFAULT hale getirin, ancak pil çıkartılırken güç kablosuda prizden çekilmelidir...
  • quote:

Orijinalden alıntı: makedonn

BİOS'u DEFAULT hale getirmeye çalışın eğer ki klavye ile gerçekleşmiyorsa, Anakart üzerinde Cmos Reset butonu varsa basarak, yok ise pilini çıkaratarak BİOS'u DEFAULT hale getirin, ancak pil çıkartılırken güç kablosuda prizden çekilmelidir...

Anakartım asus rampage formula. Dediğiniz butona ve pile baktım fakat göremedim anakartın üzerinde. Bios ayarlarıyla da oynamadım hiç zaten. Üstte de belirttiğim gibi daha önce de attım bilgisayara format fakat hiç böyle bir sorunla karşılaşmadım. Şu biosu default ayarlarına getirmek için biraz daha uğraşacağım. Olmazsa pc yi servise götürmekten başka çarem kalmadı gibi :((
  • Anakart üzerinde, jumper bulunmuyorsa pil bulunmak zorundadır...Çentiğine basarak çıkartın.

• Bios pilini çıkarıp takınca sorun düzeldi. Teşekkürler yardımlarınız için...
  • 2 güne kadar benim de böyle bir sorunum vardı. biostan usb klavye yi enable yapınca düzeldi. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hannibal.Lecter

Bios pilini çıkarıp takınca sorun düzeldi. Teşekkürler yardımlarınız için...

Rica ederim...

İyi forumlar...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.