Şimdi Ara

win 7 de basit birim sorunu (bilgisayar açılmıyor)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.194
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar asus eee pc 1005ha model netbookuma win 7 kurudm herşey yolunda giderken hardiski bölmek istedim ve disk yönetiminden böldüm fakat bütün disk birimleri bi anda birincil disk den basit birim e dönüştü ve ne windows 7 nede eski xp recovery (gizli olan recovery bölümü basit birim olunca görünür oldu) bilgisayarı yeniden başlatınca çalışmaz duruma geldi . Pc ye tekrar format atıp tekrar win 7 kurdum fakat yine sürücüler basit birimde idi ve pc formart sonrası ne güzel çalışırken yeniden başlayınca siyah ekranda kaldı . bu basit birim olan sürücüleri nasıl birincil birim olarak değiştirebilirm açil yardım arkadaşlar ......
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• sen hdd bölünce içindekilerin hepsi silinecek bilmiyomusun
  • nasıl yaniii
  • quote:

Orijinalden alıntı: @sioglan

... herşey yolunda giderken hardiski bölmek istedim ......

Zaten kilit nokta burası... Bilmediğin işe niye araştırmadan/sormadan girişirsin ki...

Çalışan bir HDD'yi kafana göre bölümlemeye kalkarsan, mevcut tüm bilgileri de uçurursun... Geçmiş olsun...
  • mevcut bir bilgi olmadığı için sorun deil asıl sorun pc yi şimdi nasıl başladacağım
  • arkadaşlar bu konuda bilgisi olan yokmu. birim dönüştüren bir program ile yapmayı deneyecem fakat ücretsiz bi pragram bulamadım
  • neyse arkadaşlar kendimce yöntemler ile bios üzerinden durumu çözdüm ilgilenen arkadaşlara teşekkürler
  • hocam nasıl yaptın banada anlatsan
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.