Şimdi Ara

Wifi hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
752
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba, eski iPhone'umda wifi ile internete bağlanıyordum ve bu modemim masaüstü bilgisayarıma kabloyla bağlı hep. iPhone'um wifi'ya bağlıyken ben bilgisayarda çok fazla virüslü, trojanlı vs. site ziyaret ettim, ve bilgisayarım da çöktü virüsten o derece kötü amaçlı yazılım doluydu yani. Ve wifi ile virüs bulaşabildiğine göre, iPhone'um tehlikede mi? iOS sistemine virüs girmez diyorlar, peki ya iOS virüs "taşıyabilir" mi? Yani virüsler iOS'a "dokunamaz" mı (Şu bebek mamaları reklamlarındaki gibi koruması mı var iOS'un ) yoksa "girer ama çalışmaz" mı? Eğer "girer ama çalışmaz" ise, o zaman taşıyabilir de? Mesela bu bahsettiğim, wifi'ya bağlandığım eski iPhone'umdaki dosyalar (hesaplarım, resimlerim, videolarım vs.) da virüs kapmış olabilir mi?

Ekleme: iPhone'umu bilgisayar "USB" olarak görüyor, demek ki taşıyabilir? Ve iTunes olmadan çalıştırmıştı bir arkadaşın iPhone'unu iki yol önce falan, gayet resim alışverişinde bulunmuştuk iTunes'suz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Molookus -- 16 Ocak 2013; 19:07:08 >

• Bunu sormamın temel nedeni de şu: yeni aldığım iPhone'uma, virüslü wifi'ya bağladığım eski iPhone'umdaki hattı takacağım ve WhatsApp indireceğim. İnen WhatsApp, eski telefonumdaki WhatsApp olucak hat aynı olduğu için, dolayısıyla eski telefonumdan resimler vs. taşıycak profilim. Bunlarla birlikte (eski sim kart + whatsapp) virüs taşınır mı yeni iPhone'uma?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Molookus

Bunu sormamın temel nedeni de şu: yeni aldığım iPhone'uma, virüslü wifi'ya bağladığım eski iPhone'umdaki hattı takacağım ve WhatsApp indireceğim. İnen WhatsApp, eski telefonumdaki WhatsApp olucak hat aynı olduğu için, dolayısıyla eski telefonumdan resimler vs. taşıycak profilim. Bunlarla birlikte (eski sim kart + whatsapp) virüs taşınır mı yeni iPhone'uma?

Hayır, sorun olmaz, kafana takma

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • virüs taşınsa bile çalışmaz, ki bulaşması zor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Grkm27

quote:

Orijinalden alıntı: Molookus

Bunu sormamın temel nedeni de şu: yeni aldığım iPhone'uma, virüslü wifi'ya bağladığım eski iPhone'umdaki hattı takacağım ve WhatsApp indireceğim. İnen WhatsApp, eski telefonumdaki WhatsApp olucak hat aynı olduğu için, dolayısıyla eski telefonumdan resimler vs. taşıycak profilim. Bunlarla birlikte (eski sim kart + whatsapp) virüs taşınır mı yeni iPhone'uma?

Hayır, sorun olmaz, kafana takma

quote:

Orijinalden alıntı: multiTYRT

virüs taşınsa bile çalışmaz, ki bulaşması zor

Yani eski iPhone'uma wifi'dan virüs girmiş olsa bile, bu virüs WhatsApp profilim ve Sim kartım yoluyla yeni iPhone'uma taşınmaz? Peki ya fotoğraf, video vs. eski telefonumdan yenisine gönderirsem, eskisinin taşıdığı bir virüs yenisine de taşınabilir mi? Bu ara "taşımak" diyorum çünkü bulaşmadığını biliyorum, çalışmıyor da virüsler iOS sisteminde, ama taşınıyor mu bilmiyorum. Ki bence taşınıyordur sonuçta USB diye görüyor bilgisayar iPhone'u.

• Yani eski iPhone'uma wifi'dan virüs girmiş olsa bile, bu virüs WhatsApp profilim ve Sim kartım yoluyla yeni iPhone'uma taşınmaz? Peki ya fotoğraf, video vs. eski telefonumdan yenisine gönderirsem, eskisinin taşıdığı bir virüs yenisine de taşınabilir mi? Bu ara "taşımak" diyorum çünkü bulaşmadığını biliyorum, çalışmıyor da virüsler iOS sisteminde, ama taşınıyor mu bilmiyorum. Ki bence taşınıyordur sonuçta USB diye görüyor bi
  • Hala eski iphone uma virus girse diyorsunuz. Bir kez daha tekrar edelim, iphone yazilmis virus yok, hicbir virus simkarttan bulasmaz, windows virusleri zaten iphone a tasinmaz.net

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.