Şimdi Ara

wifi alanı ve high power access point hakkında bilgi ihtiyacı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
636
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Öncelikle konuyu kısaca özetlemek gerekirse;
    Arkadaşım zemin dahil toplam 3 katlı 7-8 odalı bir pansiyon işletiyor.ve Gerek bahçe gerekse pansiyon içindeki wifi alanı yetersizliginden şikayetçi.Bazı odalarda laptoplar az cok çekmesine karsın cep telefonları wifi yi göremiyor.Bina eski bina ve biraz iç yapısı karışık.
    Diğer yandan network altyapısına harcıyacak cok aşırı profesyonel bir bütçeside yok.

Bu durumda;
    Şu an kullandıkları girişte wifi li adsl modem, orta katta asus 2*5dbi li acces point kurulu. En üst kattaki odalarda wifi halen sıkıntılı ve balkon,teraslarda da dogal olarak wifi sıkıntısı yaşanıyor.

Bende çok fazla anlamıyorum fakat biraz araştırdım.
    High power acces point leri okudum.Duvar tipleri otellerde kullanılanlar biraz daha pahalı gibi.

TP-LINK TL-WR841HP
    Tenda AP4
    Tenda W3002r
    Tenda fh303

Tenda lar nasıldır bilemiyorum kalite olarak.ve özelliklerinde transmitt güçlerini mW cinsinde yazmamıslar.
    Tp linkte ise 1000mW yazıyor.

Hangisini tavsiye edersiniz veya aklınızda baska bir sey varmıdır. Özellikle telefonlar icin yuksek gücte bir wifi kapsama alanı lasım pansiyon içi.
    Duvar tiplerinin genelliklede anten dbi ları 2-3 olup transmitt gücleri yüksek sanırım.İyici kafam karıştır.hangi ürün uygundur.

Düşüncelerinizi bekliyorum.
    Simdiden tesekkurler.

• fanatik85 F kullanıcısına yanıt
    merhaba, tenda mı tp-link mi dersen servis desteği açısından tp-link derim, bu cihazı yeni gördüm 1000mw az bir değer değil, ihtiyacını büyük ölçüde ucuz maliyet ile karşılar fakat internete giren cihazların sayısı arttıkça başka sıkıntılar doğabilir, tam altyapısını belirtmemişsin fakat kullanıcı sayısına göre router vs. güncellenmesi gerekebilir.

sonuç olarak standart ap biryere kadar ihtiyacını görüyorsa bu cihaz ile sıkıntı çözülür, ama pansiyon tarzında çok kullanıcılı yerlerde loglama + hotspot gibi çözümler olması lazım, sıkıntı yaratır.
  • merhabalar .önce cvp icin tesekkur ederim.
    zaten tendayla yazıstım onların cıkıs gücü high power demesine karsın 200mw imiş. tp linkten cok cok az gözüküyor.

aslında dediğinize katılıyorum pansiyon gib bir yerde ev ürünlerden cok iş ürünlerini kullanmak gerekli ama bütce bakımından idare ettği kadar böyle bir yola basvurduk.

toplam 2 katta odalar var ve her katta 3-4 oda var sanırım. 8 odayı gecmıyor diye biliyorum. tahmini olarak her kattaki access pointe en fazla aynı anda 8 -10 kişi yüklenecek.10 bile bulacagını sanmıyorum.

tavana takılan iş sekmesindeki cihazlar 180-200 tl arasında fakat onlarında anten dbi leri 3 falan. bu tplinkin yukarıda yazıdıgım ürün sanki sıkıntımızı giderir gibime geliyor.150 tl gibi bir fiyatı vardı.

sizin önereceginiz bir cihaz varmıdır? benim cok asırı bir bilgim yok bu konularda.gecen sene ikinci kata asusun access pointi aldım kurdum ikinci kattaki sıkıntı gitmişti. ücüncü kat ve balkonlar icin yuksek güclü bakıyorum netten o yuzden.

• Dediğin gibi bu tarz uygulamalarda kullanılan cihazlar yüksek maliyetli hep, indoor olarak olarak bu cihaz kullanılabilir, tendanin çıkış gücü avrupa standardında en fazla olması gereken değer aslında, tp link de yüksek değerlere çıkmak için lokasyonu u.s. Seçmen gerek. Cihaz benimde ilgimi çekti inceleyelim biraz,

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ozaman diger markalarda asus gibi onlarda max 200mw.

asus un bi modeli var 9 dbi 2 antenli ASUS RT-N12HP fiyatı 240 tl buda highpower sanırım. sondaki hp bundan geliyor sanırım.

banada en maliyet performans odaklaısı tplink gibi geldi gerci bir yerde belli zman sonra cihazı bir acıp kapamak gerekyormus .kimisi uzun süre sonra nete çıkıs yapmasına karsın net gelmiyor gibi birseyler yazmıstı.

Birde birsey daha sorucam.Yandaki pansiyon bahceye bir cihaz takmıs .arkadasın pansiyondaki arka odalarda cep telenuyla bile wifi kapsıyor diyor. Outdoor ap mi yoksa antenmi dir bilemedim.bahcede olan bir cihaz yandaki pansitonun arka odasına kadar sinyal gönderebilirmiki.
  • Bütçe nedir

• fanatik85 F kullanıcısına yanıt
    uzun vadede sorun çıkartırmı bilmiyorum, cihazı kullanan arkadaşlara sormak gerek,

yüksek güçlü cihazlar daha fazla bile sinyal gönderebilir, tahminince yüksek güçlü bir ap kullanmışlardır.
  • 200 ü gecmezse iyi olur onlar için
  • ben görmedim cihazı. onlarda anlamıyorlar büyük ithimalle outdoor wifi kullanmıslar anladıgım kadarıyla yuksek güclü

2-3 sene sorunsuz calıssa yeter onlar icin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fanatik85

200 ü gecmezse iyi olur onlar için

Tenda fh303 u daha önce tavsiye etmiştim
    Fena cihaz değil
    Kaç kişi bağlanacak bu ağa

• 10 u gecmez diye dusunuyorum.cok kucuk bir pansiyon
    wifi kapsama alanı tp linkten dahamı iyidir?
  • quote:

10 u gecmez diye dusunuyorum.cok kucuk bir pansiyon
    wifi kapsama alanı tp linkten dahamı iyidir?

Çıkış olarak ayni 841 hp ile
    10 kişide sorun olmaz kullanabilirsiniz

• tenda ya mail atmıstım 200mw demişlerdi

tplinki 1000 yazıyor.gerci sanırım bölgeyi amerika yapınca bu değerler aktif oluyor?

avrupa standartları 200 mus sanırım.
  • quote:

tenda ya mail atmıstım 200mw demişlerdi

tplinki 1000 yazıyor.gerci sanırım bölgeyi amerika yapınca bu değerler aktif oluyor?

avrupa standartları 200 mus sanırım.

Tenda nin üstünde buton var bunun için
    Çıkışı değiştirebiliyorsunuz
    841 hp yi daha önce kullandım yayın kalitesi gerçekten iyi
    Ama ağım biraz kalabalık olduğu için cihaz pek yükü sevmiyordu
    Yinede tercih meselesi

• yani tp linkin 10 kişide kafası karışır donarmı :) ?

aynı sorunu baska bir yerde de okumustum
  • quote:

yani tp linkin 10 kişide kafası karışır donarmı :) ?

aynı sorunu baska bir yerde de okumustum

12 kişiye kadar normal ayni durum tenda içinde geçerli

• siz hangisini tercih ederdiniz önceden kullanmıs biri olarak

bizim için wifi kapsama alanı birinci sıradaki önemlilik.fiyatları asagı yukarı yakın birbirlerine.

tp linli usa secince iki anten olmasına karsın tendadan dahamı yuksek kapsama alanı sunar ?
  • quote:

siz hangisini tercih ederdiniz önceden kullanmıs biri olarak

bizim için wifi kapsama alanı birinci sıradaki önemlilik.fiyatları asagı yukarı yakın birbirlerine.

tp linli usa secince iki anten olmasına karsın tendadan dahamı yuksek kapsama alanı sunar ?

tendayı forumda birine aldırmıştım ap olarak değilde repater olarak kullanıyordu le aşırı bir sorunu yok yazılım tarafı hakkında birşey diyemem ama tp linke göre artısı cihaz bradcom kullanıyor
    tp link realtek çipset
    tp linkin kendi yazılımı repeaterde sıkıntılı kabloyu kablosuza çevirmede sıkıntısı yok
    tp link 841 hp tercih edilebilir
  • ben modemden kablo cekip acces point olarak kullancam.

yeterki odalarda telefondan wifi ceksin. laptoplarda sıkıntı olmuyorda tellerde yetersiz kalıyor.o yuzden wifi alanı guclu olsun istiyorum
  • quote:

ben modemden kablo cekip acces point olarak kullancam.

yeterki odalarda telefondan wifi ceksin. laptoplarda sıkıntı olmuyorda tellerde yetersiz kalıyor.o yuzden wifi alanı guclu olsun istiyorum

kablo çekecekseniz sorun olmaz alabilirsiniz
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.