Şimdi Ara

Webhelp'e başvurdum, görüşmeye çağırdılar. Gitmeli miyim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
10.707
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Webhelp çağrı merkezi için iş başvurusu yaptım, yarın görüşmeye çağırdılar. Buraya kadar güzel fakat internet üzerinden araştırmam ve yorumları incelemem sonrasında bazı çekindiğim noktalar oldu. Çağrı merkezlerinde çalışmanın çok zor olduğu, baskıcı bir yapıda oldukları ve yıpratıcı olabileceğinden bahsedenler olmuş. Örneğin 100 yorumdan sadece 10'u olumluydu. Sizce çağrı merkezinde çalışmak bu kadar berbat mı? Yoksa abartılıyor mu? Bilgili arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

• Çalışmanı isterim neden mi ? bu devirde iş bulmak zor.

Hem başlarsın çalışmaya baktın sana göre değil. Ayrılırsın
  • Güzel yorumunuz için teşekkürler öncelikle. Aslına bakılırsa haklısınız, iş bulmak bu devirde zor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kremalı Patates

Güzel yorumunuz için teşekkürler öncelikle. Aslına bakılırsa haklısınız, iş bulmak bu devirde zor.

Durumun nedir bilmiyorum(öğrenci vs. ) en azından elinde para olur.
  • O nasıl soru hocam? "Bakkaldan ekmek istedim, getirdiler. Alayım mı?" der gibi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çağrı merkezinde çalışmak zordur evet. ama kazançları da var.

Sosyal ortamınız genişler. Telefonda konuşmaya alıştığınız için sonraki görüşmelerde kişilerin karşısında takılmadan, teklemeden konuşabilirsiniz ki bu güven tazeler.
    Çok kazancınız olmaz belki ama çalışma saatleriniz bellidir ona göre iş yaparsınız.
    Evet baskı yüksektir. Yaptığınız işe göre çözüm süresi veya satış durumuna göre yetkililer size baskı kurmak isteyecektir. Kaldıramazsanız ayrılırsınız.
    Çalışacağınız her iş size belli bir deneyim ve tecrübe katar. İLeri ki iş deneyimlerinizde kullanırsınız.
  • Konu üzerinden 5 yıl geçmiş :) merak ettim çalıştınız mı çalıştıysanız hala çalışıyomusunuz deneyimleriniz nelerdir?

• hangi iş yıpratıcı değil ki kanka, yapacak bir şey yok

• Piêr Dé Sans kullanıcısına yanıt

Boş oturmaktan iyidir, yağmurdan - çamurda değildir, yaşıtlarım var sosyalleşirim diye girersiniz. Daha ay dolmadan tam zamanlı evden çalışmaya geçip, internetten tanımadığınız iş arkadaşlarınızla inanılmaz sosyalleşme imkanı sunar. İşsizken biraz değişiklik olsun diye işe girdim, bir baktım sabahtan akşama kadar evde çalışıyorum. Eskiden günde 3-5 bin adım atarken, işe girdikten sonra 0 adımla, depresyona saplanmamak için istifa etmek zorunda kaldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bilgisayar Bağımlısı -- 8 Kasım 2022; 13:43:20 >
  • Bilgisayar Bağımlısı kullanıcısına yanıt

5 sene geçmiş üzerinden. 5 sene önce bahsettiğin ortam yoktu. Çağrı merkezleri home-office değildi. Gayet de sosyal yerlerdi.

Çok fazla çağrı merkezi gördüm, işlettim, desteğini verdim son 5-6 seneye kadar. Şu an ki durum tamamiyle Pandeminin getirdiği yeniliklerden birisi.

• Piêr Dé Sans kullanıcısına yanıt

Evet pandemi ile ortaya çıkan bir durum lakin şuan bir çok şirket için home office çalışma sağlık, covid nedeniyle değil maliyet, tasarruf nedeniyle tercih ediliyor ne yazık ki.

Bir çok şirket yol karşılamıyor veya karşılamak istemiyor. Yemek, ofis kirası, çalışanların nispeten ücretsiz veya düşük fiyatlar ile opsiyon sunularak faydalanması gereken yiyecek, içecek, ortamın kışın sıcak yazın serin tutulması derken personeli eve göndermek demek cüzi destek ücreti vermek demek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bilgisayar Bağımlısı -- 10 Kasım 2022; 22:5:15 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bilgisayar Bağımlısı kullanıcısına yanıt

Bunlar bambaşka konular.

Dediğim gibi benim cevap verdiğim dönemde bu tarz bir şey yoktu. Haliyle o şartlarda çalışmak en azından boşta kalmaktan iyiydi.

Şimdi şirketten şirkete değişen bir durum söz konusu.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.