Şimdi Ara

WD vs Seagete ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
514
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Oyun yükleme ve arşiv için sabit disk almayı düşünüyorum(Windows ssd'de kurulu) fakat Seagate ve Wd arasında kaldım.
    Seagate 2TB Desktop HDD(ST2000DM001)
    WD Green 2TB Desktop Hard Drive(WD20EZRX)

Hız olarak seagate daha üstün duruyor fakat kalite ve uzun ömür konusunda hangisini veya başka en az 2tb olması şartıyla önerebileceğiniz hdd var mıdır?

Teşekkürler...

• Lyclordx kullanıcısına yanıt
    seagate kullanıyorum 2 tb modeli çok hızlı ama kafa vurma sesi var ama ayrıca ayrı 2 adet 500 gb seagate modeli var onlarda kafa vurma sesi yok

wd modeli kullanmadım bilemiyorum
  • fthyrr1976fy F kullanıcısına yanıt
    Kafa vurma sesi'nin ne olduğunu bilmiyordum araştırdım sürekli vurması hdd'e zarar verebileceğini belirtiyorlar ayrıca ilerde bad sector oluşabilirmiş.3 sene çnce aldığım Seagate barracuda 1tb modeli 3 ay önce bozuldu birden.O yüzden wd mi yoksa yine seagate mi alsam diye düşünüyorum ama bilemedim:)
    hhd zarar veriyorsa sıkıntı o zaman benimde 2 tb full çakılı en kısa zamanda kurtulmak lazım
  • Seagate bulaşma rahatsız edici cızırtı sesi çıkarıyor wd al

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu biraz kısmet işi ama

WD black performansı ile meşhur // 5 sene garanti

yeni serilerde o dillere destan sesi yok deniyor.

WD vs Seagete ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ogameci -- 4 Kasım 2015; 14:02:56 >
  • Green disk güç yönetimli disk değişken hızlı ve uykuya dalıp yeniden uyanma gibi işlevsel bir özelliği var ('wd green head parking') fakat bu uyanma esnasında oyunlarda anlık takılmalara yol açabiliyor genelde oyun yüklemek için pek tavsiye edilmez

green sürekli erişimi gerektirmeyen arşiv amaçlı disktir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nerd Miner -- 4 Kasım 2015; 14:16:21 >
  • segate derim performans için ama sesiz olsun derseniz kesinlikle samsung
  • quote:

Orijinalden alıntı: berke_21

segate derim performans için ama sesiz olsun derseniz kesinlikle samsung

samsung seagate ile bireşti diye biliyorum

samsung hdd ler bulunmuyor hiç sitelerde.
  • Nerd Miner kullanıcısına yanıt
    Hocam alacağım HDD'i genelde birkaç oyun ve arşiv için kullanacağım mesela Gta V yükledim açılma hızından başka bir sorun olur mu oyun esnasında?
    Evet olur openworld oyunlarda daha cok olur arac kullanirken uzaktaki nesneler cizilirken veya aniden aksiyona girdigin sahnelerde takilmayi bariz hissedersin

Yukarda mesajda bu diskin sadece depolama icin oldugunu belirttim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nerd Miner -- 4 Kasım 2015; 22:48:03 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    O zaman oyunlar için WD Blue 1tb alayım.Depolama içinse WD Green 3tb alayım.Blue da oyunlarda bir problem olmaz inş değil mi?
    Wd blue da disk parking denilen olay yok Yani sabit hızla dönmeye devam eder .Wd blue günlük kullanımda sorun çıkarmaz. Tabi bir ssd performansı beklemek hata olur
    Tabi haklısınız zaten corsair gt 120 gb ssdim var windows onda kurulu birkaç oyun blue'a kurarım diğer şeyleride green'e.Teşekkürler hocam bilgi için.
  • bende seagate diyenlerdenim
  • Sırf depolama(arşiv) için alacaksan wd green gayet iyi ama oyunlarda kurulu olacaksa caviar green tavsiye etmiyorum açıkçası

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Oyun icin blue yerine black te tercih edebilirsin 1tb. Black in aMaci zaten oyun performansi ve 5 yil garantili.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İlginiz için çok teşekkürler arkadaşlar
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.