Şimdi Ara

Wanbo TT 650 SS IP TV sorunsalı (Update Geldi)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
1
Favori
922
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Çok araştırarak ve beğenerek aldığım ve aslında memnun olduğun projeksiyon cihazına IP TV aboneliği alayım dedim. Cihaz Linux tabanlı ve Netrage storesi harici dışarında herhangi bir .apk kurulamıyor. Mağazasında tek bir SS IP TV uygulaması var fakat o da maalesef açılmıyor.

Uygulamayı ilk açtığımda dosya erişim izni istiyor ona evet dedikten sonra ekrana herhangi bir şey gelmemekte. Ürünün yetkili dispiritörünü aradım çözümü var yazılım ile dedi fakat ürünü farklı bir firmadan aldığım için destek vermeyeceklerini belirtti.

Ürünü kullanan var mı? Varsa bu sorun sizde de varmıdır? Extra bir sticker almak istemiyorum cihaza. SS IP TV çalışsa yetecek. Cihazın resmi firmasına nasıl mesaj atabilirim bu sorun için.

Bilen yardımcı olursa sevinirim.

NOT: Firma güncellemeyi isteğim üzerime gerçeklleştirdi. IPTV artık tekrar aktif çalışmakta.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eien -- 5 Aralık 2023; 14:46:23 >

• Cihaza apk gonderemiyormusun.Kuramiyormusun
  • ltrg kullanıcısına yanıt

Maalesef .apk vb bir uygulamayı dışardan kurulamıyor. Linux tabanlı bir işletim sistemi var üzerinde.

• Wanbo firmasına mail gönderdim. Cevap yazmışlar ve maalesef Linux sunucuları için SS IP TV uygulaması kaldırılmış.

Alternatifin gelip gelmeyeceğini sordum cevap bekliyorum.

Gelen Cevap Maili:

Hello

The SSIP TV service provider turned off the Linux version of the docking service. As a result, this app is currently unavailable.

• Hızlı bir şekilde cevap geldi.

Mail:

I need to reply to you a few days later on this information, because this involves docking and negotiating with software service providers.

What country or region are you in? Is there a big demand for SSIP TVs?

Ben de tekrar mail yolladım yazılarına istinaden. Ülkemizde diğer video stream platformlarının dolar nedeni ile pahalı olması ve insanların IP TV ye yönelmesine neden olduğunu ve ülkemizde hatrı sayılır derecede kullanıcısı olduğunu söyledim. Bakalım ne cevap gelecek.

• Eien kullanıcısına yanıt
    Eğer çalıştırdığı linux versiyonu özel ve sınırlı bir distro değilse, bazı uygulamaların uygun çekirdek için derlenip kullanılabileceğini düşünmüştüm.
    Linux versiyonu, çekirdek sürümü, hangi linux vb. gibi bilgiler var mıdır elinizde?

Ben de aynı markanın X1 Max modelini kullanmaktayım.

TT için aradığımda, kullanım amacımı söylediğimde, doğrudan T6R Max modelini önermişlerdi yanlış hatırlamıyorsam. Aynı özelliklerde, birisi Linux diğeri Android demişlerdi.
  • :imdi cevap attılar.

Mail: After receiving your feedback, I will provide this information to the company and the software service provider. However, you need to wait for the software service provider to reply before you know the next step.

Servise iletmişer bakıp göreceğiz. Açıkcası linux e çok uzağım cihaz izin verir mi bilmiyorum dışardan program yüklemeye.

Cevap olarak umutla beklediğimi yazdım :)

• ucanturk45 U kullanıcısına yanıt

Hocam tek bariz farkı L1 Lisanslı olması. 1080p olarak veriyor Netflix ve Prime videolarını. Onun haricinde androidle T6R daha ağır basmıyor değil. Ram kapasite işlemci derken bir adım önde evet T6R.

Not: Biraz daha araştırdım T6R modelinde oto fokus yok. Oto fokus çok iyi cihazı 2mm oynatsanız tekrar fokuslama yapıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eien -- 28 Eylül 2023; 16:44:6 >
    Otomatik odaklama olduğunu düşünmüştüm açıkçası. Hiç dikkatimi çekmemiş. Beklemediğim bir özellik kırpılması olurdu.

L1 konusunu da atlamışım evet. Kendi adıma netflix i önemsemediğim için artılar/eksiler tablosunda yer almıyordu.

Ben TT yi Linux olduğu için düşünmüştüm. Sanırım BYINTEK X30 ya da X20 de Linux ile geliyordu.

İşim gereği Linux ile bir dönem profesyonel olarak ilgilendiğim için, yapabileceklerinin çok fazla olduğunu düşünmüştüm. Ama genel amacım spor yayınları olduğu için tod tv, s sport, exxen vs TT de yer almıyordu. Web browser üzerinden de oynatmaya durumu olabilir dendiği için yorumlarda aradım sorularımın cevabını. Malesef bulamayınca X1 Max e yöneldim minimum beklenti ile.

Şimdilik iyi gidiyor. Lens yanığı, kararması olana kadar devam...
  • ucanturk45 U kullanıcısına yanıt

Aslında netrangenin bazı tvlerin içinde biensport exxen blutv gibi bir çok uygulama mevcut fakat TT içinde bulunmuyor. Market kırpılmış olabilir bilmiyorum. Maile gelecen cevaba göre eklemelerini rica edicem bakalım ne sonuçlar çıkacak. Anlaşma lisans zaten ellerinde olduğunu düşünüyorum. TT modeli tamamen L1 lisansına fokuslanmışlar geri kalan mağaza uygulamalarını önemsememiş olabilirler. Umarım eklerler. Disney + getireceklerini söylüyordu bir youtuber ama zaten Netrange store de var ama bu projeksiyon içine eklememişler storede yer almıyor.

• Yoklamak için tekrar mail attım. Teknik ekip tatildeymiş :) Geldiklerinde ilgileneceklerini söylediler.

:))
  • Sonunda güncelleme geldi arkadaşlar. IP TV uygulaması tekrar aktif etti firma.

• Hocam cihazı netflix izlemek için ve IP TV'den veya inattv web sitesinden maç izlemek için kullanacağım. Bu cihazı tavsiye eder misiniz?

Son olarak, telefon ekranı mirror edebiliyor mu, misal içeriği telefondan açsam? @Eien

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FlyingUnderpants -- 6 Aralık 2023; 0:23:19 >
    Güzel haber.

Performansı nasıl?
  • quote:

Orijinalden alıntı: FlyingUnderpants

Hocam cihazı netflix izlemek için ve IP TV'den veya inattv web sitesinden maç izlemek için kullanacağım. Bu cihazı tavsiye eder misiniz?

Son olarak, telefon ekranı mirror edebiliyor mu, misal içeriği telefondan açsam? @Eien

İnattv kullanamıyorsun. Linux işletim sistemi olduğu için dışardan .apk yüklenmiyor. Kendi markerinde de bu tarz uygulamalar mevcut değil.

SS IP TV uygulamasını kullanabilirsin. Onu son güncelleme ile aktif ettiler. Ayrıca Disney + ve bir kaç uygulama daha yeni update ile eklendi.

Netflix için biçilmiş kaftan diyebilirim. L1 lisansı sayesinde FHD izleyebilirsin.

Sadece android telefonlardan kablosuz yansıtma gerçekleştirebilirsin. IOS için bu modelde mevcut degil.

Yeni çıkan Wanbo Mozart 1 cihazında Android/IOS kablosuz yansıtma desteği getirdiler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eien -- 9 Aralık 2023; 12:0:27 >

• Bir sorum olacak, wanbo tt cihazında usb den film oynatırken harici altyazıları nasıl gösteriyoruz? pc ya da android tv'de izlerken video ve altyazı dosyalarının isimlerinin aynı olması yetiyor ancak bu cihazın içindeki playerda usb üzerinden izlemeye çalıştığımda altyazı dosyası görünmüyor, filmi oynatınca da altyazılar hiç görünmüyor. acaba bu sorunla daha önce karşılaşan oldu mu?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.