Şimdi Ara

## W810i için müzik dosya biçimi ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
906
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Dün PC'den telefonuma mp3 , wma ve mov uzantılı dosyalar attım. Fakat sadece mp3 uzantılı olanı telefonda çalıştırabildim. W810i'nin desteklediği ses dosya biçimleri acaba hangileri? wma , mov vb uzantılı olan dosyaları açabilmek için yapabileceğim birşey var mı acaba? Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi undomiel -- 26 Haziran 2007; 16:01:27 >

• Telefon MP3, AAC, WAV, M4A, MIDI, MPEG4 ve 3GP formatındaki dosyaları destekliyor. MOV ve WMA formatındaki dosyaları çeşitli programlar aracılığıyla telefonun desteklediği formatlara dönüştürebilirsin.

Örn: Imtoo MPEG Encoder
  • iyide mov zaten video uzantısı değilmi(motion video)ama wma yı nedense sadece nokialar ve bazı seçkin modeller destekliyor.bende hem 3250 de wma dinliyorum ki kızlar güzel şarlıları bluetooth tan kendilerine alamasın diye:)))
  • mov uzantılı video ları telefonda izleyebilmek için hangi türe çevirmeliyim acaba türünü?
  • quote:

Orjinalden alıntı: undomiel

mov uzantılı video ları telefonda izleyebilmek için hangi türe çevirmeliyim acaba türünü?

MPEG4 formatına çevirebilirsin.
  • MPEG4 formatlarının her çeşidine çevirdim fakat hala sadece ses çalıyor görüntü yok. mov uzantılı olanları telefonda açamıyorum bir türlü :(
  • http://www.imtoo.com/mpeg-encoder.html
    buradan Imtoo Mpeg Encoder programını indiriyorsun.
    Free sinde kısıtlama varmı bilmiyorum benimki full.

aşağıdaki ayarları yapıyorsun.

Profile:PSP Minimal
    Encode,Later
    Video Codec:H263
    Video Size:176X144
    Frame Rate:14.985
    Audio Bit Rate:96
    Sample Rate:24000

veya bu ayarlar.

MP4
    Çözünürlük:176x144
    Bitrate:150
    Frame rate:15
    Audio bitrate:48
    Sample rate:44100
    Channels:Mono

ikiside aynı yola çıkıyor.
    Sonra ayarları birdahaki sefere kullanmak için W810 veya bildiğin bir isimle kaydediyorsun ve sorunsuz hem ses hem görüntü çalışıyor.

Müzik dosyalarınıda Nero ile çeviriyorum.
    Nero Startsmart'ta Nota ikonuna gelince altta ses dosyalarını enkode et seçeneği var.
    Ekle diyerek mp4 müzik yapmak istediğiniz mp3 veya başka formattaki şarkıları seçiyorsunuz.
    Sonra Nero Digital Audio mp4 seçeneğini seçiniz.
    Ayarlardan 128 kbit/s seçince %30-40 gibi (mp3) daha az yer kaplıyor.
    Ben 100 e kadar düşürdüm pek bir kalite kaybı farketmedim. Ama 4GB'lık kartım olduğu için 128 yapıyorum genelde.

• teşekkür ederim .çok sağolun yardımlarınız için
  • waw,wma formatlı ses dosyalarını çalmaz,avi formatlı görüntü dosyalarını görüntüleyemezsin

Ancak bir encoder vasıtasıyla dönüşüm yaptırabilirsin
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.