Şimdi Ara

VW TRANSPORTER Mİ MERCEDES VİTO MU (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
131
Cevap
1
Favori
233.667
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bende de 2004 model t5 var yüksek tavan kısa olanı gecen sene beyni yandı 4 milyara degiştirdiler iki el büyüklügündeki parçayı belki vitoya gecebilirim biraz daha araştırayım da
  • arkadaslar öncelikle herkese selam ben iki arac arasında kaldım ve çözemiyorum işi ya transporter alıcam yada vito ama ikiside iyi ikisinden birini secmem lazım ama secemiyorum vito eskısı gıbı ama wolkswagen hem motor hemde makyaj olarak degısıyo bana yardımcı olursanız cok tesekkur ederım genelde transporter var herkesde bır yandanda oyuzden vıto olsun dıyorum sonra vaz gecıyorum herkese bakıyorumda bırı wolkswagenı kotuluyo bırı vıtoyu kotuluyo yanı bana dogru bılgıler verırsenız cok sevınırım mantıgım transporter dıyo kalbimde vito oyuzden bana yardımcı olun şimdiden tesekkür ederım
  • Aynı ikilemi ben de yaiıyordum ama Transporter hakkında 10 sayfalık bir topik okuyunca Vito'ya karar verdim. Transporter'ın şikayet edilen yanları herkeste nerdeyse aynıydı; hassas debriyaj (sık sık balata yakma), dağılan şanzımanlar, kırılan akslar, su alan orta sürgülü cam, fahiş parça fiyatları ve en önemlisi: şikayet edenler başlarından geçeni anlatırken 1 hafta seviste parça beklediklerini yazmışlardı. İstisnasız herkes 4-7 gün arası (arıza tipine göre) ARABASIZ KALIYOR...

Ticari olarak kullanılan bir aracın serviste yatması sahibinin işinden kalması ve dolayısıyla PARA KAYBETMESİ demektir. Madem bu kadar servisi yaygın bir marka, neden servislerinde debrijaj balatası vb. sirkilasyonu olan parçalar yok? Birde forumlarda birileri standart 80.000 bakımı için 7.000TL fatura çıkarıldığını yazmıştı. Bilhassa 130HP Transporteri olan birisi 1,5 yıl içinde 54 kez servise gittiğini ve en sonunda aracını sattığıını, alan kişinin de 4 ay sonra satılsın diye galeriye bıraktığını yazmıştı. Sitedeki araç forumlarını araştırın yukarıda yazdıklarımı göreceksiniz. ben kısa bir özet çıkardım.

• iyice saçmaladınız ama 80.000 bakımı için 7bin tl fatura çıkartırlar şimdi
  • quote:

Orijinalden alıntı: T_YılmaZ

iyice saçmaladınız ama 80.000 bakımı için 7bin tl fatura çıkartırlar şimdi

Yazdıklarımın kaynağı bu topik (10 sayfa) eğer okursanız görürüsünüz.

http://forum.donanimhaber.com/m_6650230/tm.htm

Saçmalamaktan bahsetmeden önce araştırın sonra konuşun, ben okuduklarımı yazdım.

• Benim Favorim Mercedes Vito, Herzaman mercedes kalitesi bir adım önde, ama tabiki Vw Transporter yabana atılacak gibi geğil. Eklediğim videoda iki aracım performansı ve yol tutuş testi var. maalesef transporter ,mercedes vitodan daha iyibir performan sergiliyor izleyin ...

http://www.youtube.com/watch?v=qCjv1IT2ITI
  • marka ve estetik duruşu olarak ,yakıt ekonomisi olarak değerlendirirsek şöyle söyleyebilirim;
    marka olarak mercedes ilk tercihim , estetik olarak iki araçta iyi, fakat vito biraz daha iç tasarıma hakim içine oturdugum an, çok lüks bir hava var. yakıt sarfiyatında Vw Transporter 1 numara.
  • tek kelime mercedesssssssss
    forumdan anladığım sonuç bu[simage][

VW TRANSPORTER Mİ MERCEDES VİTO MU
  • ben 8aydır caravlle kullaniyorum 2008model 130hp
    arkadaşımda viano var 115 benim arabayı kullandı
    keşke bende caravelle alsaydım dedi
    ben mercedeste sadece daha iyi suspansiyon olduğuna
    inandım. motor performans bakımından 2side aynı
    akrabamızda 3 adet 2000model caravelleler var km leri
    200000km üstü hepsi canavar. eski caravellelerde güzel
    20bin tl 2002 model bir caravelle alınır çok ekonomikler
    yeniler fil fil 380krş yakiyor mazallah
  • ben şunu söyleyim arkadaşlar benim elimde 2007 model vito vardı arabanın içinde durulmuodu motorun sesi yüzünden hele bide klimayı açıosun onun da sesi çok arabayı 2,5 ay sonra hemen sattım bitane 2008 viano aldım araba buymuş ya araba vitodan kat kat iyi arkadaş vianoyu öneriyorumm
  • Kesinlikle Mercedes Vito
  • transporter tabikide
    vito aşırı ses yapıyor içinde yolculuk etmek işkence
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lose_your_self

transporter tabikide
    vito aşırı ses yapıyor içinde yolculuk etmek işkence

kaçkere bindinde konuşuyosun. Bizdede son kasa ve eski kasa olmak üzere vito vardı. Tek bir ses bile duymadım aracın içinden Karalamak istiyosan kanıtlarıyla gel.

Tabiki Vito
  • mercedes vito yu tek geçerim sebebi ise bnm açımdan yol tutuşu mercedes vitonun yolu tutuşu ile vw nn arasında daglar kadar fark var mercedesle yüksek hızla girdigin viraja vw le girersen dereyi boylarsın mercedesin körük sistemi aracı çok iyi dengelemekte ayrıca mercedese binenler bilir araba yolda gittikçe yola yayılır buda yol tutuşu açısından çok onemlidir
  • Vito .
  • quote:

Orijinalden alıntı: ertokral

mercedes vito yu tek geçerim sebebi ise bnm açımdan yol tutuşu mercedes vitonun yolu tutuşu ile vw nn arasında daglar kadar fark var mercedesle yüksek hızla girdigin viraja vw le girersen dereyi boylarsın mercedesin körük sistemi aracı çok iyi dengelemekte ayrıca mercedese binenler bilir araba yolda gittikçe yola yayılır buda yol tutuşu açısından çok onemlidir

Transporter ile Vito yu yol tutuşu açısından karşılaştırıyorsun ve Vito daha iyi diyorsun he?Binmesek kullanmasak inanıcaz arkadaş ya...Performans olarak Vito nun Transporter a kafa tutması mümkün değildir(eşit güçte).Vito ancak 40-50 beygir fazla olcak ki performans dengelensin

Vito 30 beygir daha güçlü olmasına rağmen performans konusunda geride kalıyor.Hala daha performans açısından vito daha iyi diyen varsa, sölicek söz bulamıyorum.Hele ki Türkiye de alacağınız vito 150 beygirlik olanı.204 beygirlik vito transporter ı geçemiyorken siz 150 li likle nası daha iyi performans elde ediyorsunuz anlıyamadm.

http://www.youtube.com/watch?v=qCjv1IT2ITI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cdmpf -- 10 Temmuz 2010; 1:23:50 >

• ben sürat açısından bişey yazmadım orda sadece yol tutuşunu söyledim biz araca hız yapmak için binmiyoruz vitoların yol tutuşu mükemmel ayrıca mercedes yol tutuşu açısından dunyada bir numara eger mercedes kullandıysanız bilirsinz nasıl yola yapıştıgını ayrıca zaten iki araca arkadan baktıgınızda ne oldugunu görürsünüz vw dandik duruyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: ertokral

ben sürat açısından bişey yazmadım orda sadece yol tutuşunu söyledim biz araca hız yapmak için binmiyoruz vitoların yol tutuşu mükemmel ayrıca mercedes yol tutuşu açısından dunyada bir numara eger mercedes kullandıysanız bilirsinz nasıl yola yapıştıgını ayrıca zaten iki araca arkadan baktıgınızda ne oldugunu görürsünüz vw dandik duruyor

Elle tutulur bir bilgi - görüntü vermeden yaptığınızın söylemlerin anlamı yok.Orda Vito güçlü motoruna rağmen geçemiyorsa, yol tutuşunun etkisi var demektir.Mercedes yol tutuşunda bir numara filan değildir.Konfor ve lükstür mercedes in iddaa lı olduğu konular.Arkadan bakınca iyi-kötü demekte göreceli bir kavramdır.Bende vito ya bakınca dandik olduğu kanısına varıyorum o zaman?Bu tarz yorumlarla 1 adım ileri gidemeyiz.Transporter dan konfor bakımından biraz daha üstündür derseniz hak veririm.Ama yol performansı konusunda Vito nun üstün olması gibi bir şey söz konusu olamaz.

• merhabalar ben mobilya imalatçısıyım işe daha yeni başladım şu an için büyük bir minibus alma gibi bir lüksüm yok, alacağım araba hem aile arabası hem de taşıma için kullanabileceğim bir araç olmalı diye düşünüyorum ve vw trasnpoerter 1,9 105 bg olan cityvan kasada karar kıldım. vitoya gelince orta kasa cityvan olanı yani 111 cdi olanın iç ölçüleri transporter a göre daha küçük. şu durumda transporter daha cazip geliyor, fakat transpoerter sık arıza yapar denilmiş 105 beygir olan kasalarda da aynı problem oluyor mu ayrıca yakıt durumu nedir bilgilendirirseniz sevinirim.
  • bu soruyu sorman bile hata kardeşim mercedes bir dünya markası tamam piyasada vw çok ama mercedesin

rahatlığını konforluğunu yola tutuşunu vermez yani anlata biliyormuyum benim tercihim vito. . .
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.