Şimdi Ara

VW Passat sahipleri ve sevenler kulübü (1725. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43.728
Cevap
133
Favori
4.506.232
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17231724172517261727
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • teşekkürler sayın mert başaran ve Cornelius09 arkadaşım iyi dilekleriniz için. rabbim hepimizi kazadan beladan korusun.
    Benim aklıma takılan bir konu var. sizler tecrübelisiniz yardımcı olurmusunuz,
    bana yolladıkları teklif formunda abs asr ebd edl esp cruise control ve bir kaç özellik daha yazmıyor ama vw resmi sitede yazıyor. bana gelecek olan araçta bu özellikler olmayacakmı, yoksa var ama teklif formundamı yazmıyor. kafam karıştı
  • quote:

Orijinalden alıntı: sakiri

http://forum.donanimhaber.com/m_46934386/mpage_1/f_/key_//tm.htm#46934386 umarim siz degerli passat sever kardeslerim bu konunda cevabini verebilirler.

Sakiri öncelikle hosgeldin diyorum, allah kaza bela göstermesin, bende köln`deyim...

Yasin birdaki bulusmayi kölnde yapicaz artik... bak biz ückisi olduk

Saygilar Ercüment
  • quote:

Orijinalden alıntı: tigin38

teşekkürler sayın mert başaran ve Cornelius09 arkadaşım iyi dilekleriniz için. rabbim hepimizi kazadan beladan korusun.
    bana yolladıkları teklif formunda abs asr ebd edl esp cruise control ve bir kaç özellik daha yazmıyor ama vw resmi sitede yazıyor. bana gelecek olan araçta bu özellikler olmayacakmı, yoksa var ama teklif formundamı yazmıyor. kafam karıştı

hehe, aynı şey bana da oldu..teklif formunda cruise ve dediğiniz diğer özellikler yoktu.hemen aradım arkadaşı telefonla, bana bir pdf formu yolladı aracın özelliklerini gösteren.. canınızı sıkmayın,dediğiniz özelliklerin hepsi var eğer aracınız comfortline ise..
  • quote:

Orijinalden alıntı: cakado67

quote:

Orijinalden alıntı: Bozkurt-2

quote:

Orijinalden alıntı: VW_Passat

quote:

quote:

quote:

Slm. Bende passat sevenler kulubüne katilsam iyi olur diye düsündüm. Konuyu acan arkadas umarim bizide ekler.
    Aracimin özellikleri
    Passat variant Comfortline
    B6 kasa 3C5 BLS 1.9 td 77 kw 105
    Rusdieselpartikelfilter.
    Rengi reflexsilber metalic

Sakiri sanirim Yurt Disindan katiliyorsun, aramiza Wilkommen diyorum o zaman . Almanya´da kaliyorsan nereden katiliyorsun ?

Passat Aracin hayirli olsun, aramiza ilk 1.9 TDI 105HP Motor ile katilan ilk üyesin sanirim

İlkleri hep ben basariyorum zaten Ben almanya nrw den katiliyorum. Herhalde sizde almanyada kaliyorsunuz.

Oooo süper,

Nordrhein Westfallen Eyaletinde cakado67 Ercüment abimde kaliyor. Kendisi ile en son orada bir Passat bulusmasi yapmistik. Bir dahakine Listeye dahilsin unutma . Ben Hanau´da Kaliyorum (Frankfurt am Main´in orada)

1.9 TDI ile yakiti nasil, memnunmusun yakit ve Performansindan ?

Saygilar Yasin

Beni unutmazsaniz sevinirim, bende varim cünki.

Yasin Kardesim az önce mail atim gördünmü?

Bozkurt kardesim bende aslen zonguldakliyim, sunanda nerde yasiyosun

Saygilar Ercüment

Benim kldigim yer: Düsseldorf ile Aachen arasinda, Zonguldak in neresinden sin hemserim?
  • teşekkürler sayın mert başaran ve Cornelius09 arkadaşım iyi dilekleriniz için. rabbim hepimizi kazadan beladan korusun.
    bana yolladıkları teklif formunda abs asr ebd edl esp cruise control ve bir kaç özellik daha yazmıyor ama vw resmi sitede yazıyor. bana gelecek olan araçta bu özellikler olmayacakmı, yoksa var ama teklif formundamı yazmıyor. kafam karıştı.
  • quote:

quote:

http://forum.donanimhaber.com/m_46934386/mpage_1/f_/key_//tm.htm#46934386 umarim siz degerli passat sever kardeslerim bu konunda cevabini verebilirler.

Sakiri öncelikle hosgeldin diyorum, allah kaza bela göstermesin, bende köln`deyim...

Saygilar Ercüment

Sagol ercüment kardes hosbulduk. Vallahi kölndeki bulusma icin söz veremem ama zaman ne gösterir bellide olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: akorkmaz11

quote:

Orijinalden alıntı: Mr.RyaN

akorkmaz11;
    Öncelikle aracınız hayırlı olsun. Allah kazasız, belasız kullanmayı nasip etsin.
    Bence Dunlop lastiklerini bayide aracını dışarıya çıkartmadan değiştirmeye çalış. Değiştiremiyorsan sen dışarıdan başka bir lastikçi ile takas usulu farkını vererek değiştir.
    Dunlop lastiklerin hamuru serttir. İçeriye acaip yol sesi alır. En kötü tarafı da direksiyon manevrası yapmaktan özellikle ön lastiklerin dişleri dökülür. Kaldırıma sürtersen yada dişleri olan tümseklerden geçersen lastiklerden parçalar kopar veya balon yapar. (TECRÜBEYLE HEPSİ SABİTTİR)
    Asla konfor öncelikli ve sağlam bir lastik değildir. Boşa o lastikleri aracının üzerinde eskitme. Araçtan aldığın zevki bile köreltir inan.
    Lastik bayilerine de gidip bu lastiği sorabilirsin. Sanırım onlar da aynı şeyi söyleyeceklerdir.

Bunlarda ŞİKAYET VAR sitesinden alınanlar;

13 Şubat 2011, 17:06:16 - airredwolf yazdı;

DUNLOP LASTİK İçten Balon Yapan Lastik!

16 Haziran 2010 tarihinde bir internet sitesi aracılığıyla 4 adet Dunlop 205/55/16 Sport 3000 A 91V lastik satın aldım henüz aldığım lastikler ile 3500 Km. yol yaptım. Ancak yaptığım kontroller esnasında lastiklerimden bir tanesinin iç tarafında yumurta büyüklüğünde balon olduğunu fark ettim. Dunlop Türkiye'nin sitesinde iletişim ile ilgili hiçbir ibare bulunmaması nedeniyle ve internette yaptığım araştırmalar sonucu şikayetimi ancak bu site aracılığıyla dile getirmem gerektiğini değerlendirdim.

Şunu belirtmek isterim ki almış olduğum lastikler ile kullanıcı hatasını gerektirecek (kaldırıma çıkma, sürtme, tümsekten hızlı geçme, çukura sert girme vs.) bir şey yapmadığım kanaatindeyim. Konu ile ilgili olarak bulunduğum ilde Dunlop Lastik ile ilgili ne bir firma ne bir dükkan bulunmakta. 120 yıllık bir geçmişe sahip köklü bir firmanın 1 adet lastiğimde meydana gelen bu olumsuzluğu gidereceği kanaatindeyim.

NOT: CEVAP VERİLMEDİ!

20 Ocak 2011, 11:44:56 - kck_ yazdı;

DUNLOP LASTİK Lastiğin Üzerindeki Yol Tutuş Dişleri Koptu!

01.04.2010 tarihinde bayiden, aracıma almış olduğum 4 adet Dunlop marka lastiğin 1 tanesinde 9 ay sonra lastiğin üzerindeki yol tutuş dişlerinin kopmasından dolayı bayiye gittim. Eksperin görüp rapor yazacağı söylendi.

10 gün sonra bayii tarafından arandım ve benden kaynaklı olduğu şeklinde bilgilendirildim. laboratuar ortamında test edilmeden eksper nasıl böyle bir rapor hazırlayabiliyor bilmek isterim. :

NOT: CEVAP OLUMSUZ!

10 Ocak 2011, 07:36:58 - ilhanlı yazdı;

DUNLOP LASTİK Lastiğin Garantiden Değiştirilmesini İstiyorum!

Yeni aldığım 3500 kmdeki Mazda 6 2011 sport aracımın lastiği kaldırımın yanına sürttüğünde baktığımda inanamadım. Parmak ucu büyüklüğünde parça kopmuştu akşam 19. 00 civarında olduğu için korkarak acilen o saatte açık tek yer olan Bölasko Bornova’ya giderek lastik aldım Dunlop o modele göre olmadığından Kore malı bir lastik taktım.

Şikâyetim 2 tane birincisi bugüne kadar 10 tane aracım oldu kaldırıma sürtme olayı herkeste olur yanaktan pense ile koparılmış gibi parça kopmasını ilk defa görüyorum. İkincisi internette ve Dunlop sitesinde nereye iletişim kuracağıma dair hiçbir telefon no veya mail adresi bulamadım özelliklemi koymuyorlar anlamadım.

İncelediğimde sadece bu siteye yazılanlara cevap vermişler büyük eksiklik. Dunlop iyi marka ise bu tür iletişim numaraları nerde yok değil ise Mazda bunu neden arabalarına takıyor? Ucuz maliyet mi var. Sorunum: ben bu lastiği nereye göstereceğim bu lastikte problem var ve garantiden değiştirilmesini talep ediyorum. *

22 Temmuz 2010, 12:23:51 - elaalp yazdı;

DUNLOP Düşük Hızda Parçalanan Lastikten Bir Tane Daha Bulamıyorum!

Aracımı mayıs 2009 da sıfır aldım ve halen 9500 km civarında yol yaptım. 17.07.2010 günü yaklaşık 80 kmh hızla düz asfalt yolda ilerlerken yozgatta 10 km kala sağ arka lastik parçalandı. Yozgatta orjinal Dunlop 175/65/R15 lastik bulamadım. Sorgun da olabileceğini söylendiği için Sorgun'a kadar stepne ince lastikle devam ettim. Sorgun da da bulamadım. Dunlop 175/65/R15 yerine başka bir markanın 185/65/R15 çıkma lastiğine 50 TL ödeyerek aldım ve takdırdım. Kayseri ye kadar bu farklı ebatta ki lastik devam ettim. Kayseride bulunan Honda servisinde bahse konu lastiği bulmak umuduyla ancak ne mümkün kayseri de de bahse konu Dunlop 175/65/R15 lastiği bulamadım. Bana başka bir markadan 2 lastik alıp takmamı tavsiye ettiler. garanti kapsamında lastiğin değiştirilmesini istediğimde lastiğin üzerinde yüründüğünü bu sebeble arızanın tespit edilemeyeceği söylenerek zararın tazmin edilemeyeceği beyan edildi. 80 kmh hızla giderken lastik parçalandığı anda durabilecek kimse var mıdır acaba? Bu arada lastik fabrikanın stoklarında dahi görünmemektedir. Düşünün 2009 model araba alıyorsunuz ve lastik bulamıyorsunuz var mı böyle bir şey.Bahse konu Dunlop 175/65/R15 lastiği eskişehir de buldum ancak o da fahiş bir fiyata 265 TL bu fiyata daha kaliteli iki lastik alabilirsiniz. Şaka gibi yani. 80 Kmh hızla giderken ön lastiklerden biri parçalansaydı ne yapardık hangi şarampolde kendimizi bulurduk bilemiyorum. Bu sebeble honda ya ve Dunlop lastiklere hiç güvenim kalmadı. Bu hafta sonu farklı ebatta ki çıkma lastikle eskişehire kadar gitmek zorundayım. Dunlop un zararımı tazmin etmesini istiyorum.

Sn Mr.RyaN
    Bayi ile konuşup aracı almadan önce değiştirilmesi talebimi ileteceğim. Dün niye Dunlopla gelmiş dediğimde bana Dunlop lastikler en iyisidir gibilerinden laf etti ben de çok fazla birşey söylemedim sadece araçlarımda genelde Michelini tercih ettiğimi belirttim.
    bu arada verdiğiniz bilgiler için teşekkür ediyorum.

DUNLOP LASTIKLERDE BENDE DE CEVIZ BUYUKLUGUNDE CIKINTI OLMUSTU YANAKTA...
  • sayın a korkmaz arkadaşım evet aracım comfort. 1.6TDI. problem yok değilmi. hepsi var özelliklerin.
  • yasin kardeş

park asist i denedim oldu

park yerinden çıkarken sadece çıkacak şekilde birkere direksiyonu çeviriyor

gaza basınca devreden çıkıyor

tekrar teşekkür ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: ATT-SUKRU

yasin kardeş

tekrar teşekkür ederim

aslinda ilk basta geri vitesi takacaksin ve bir defa geri daha sonra Vitesi D´ye alip öne süreceksin .

Simdi calistigina sevindim
  • Passat ve manzara

VW Passat sahipleri ve sevenler kulübü

Bunlarda su altında kalmış lokantanın 2. katından çektiğim resimler,

Hala çalışıyor, 2-3 aya kadar sular çekilmiş oluyor ancak bu sene fazlaca yükselmiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sdrive -- 20 Şubat 2011; 23:34:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Burak®

Passat ve manzara

Ellerine saglik, güzel bir Resim olmus
  • quote:

quote:

Saygilar Ercüment

Ercüment abim,

Bozkurt2 ilk basta Sifir Sharan Aracini teslim alsin o zaman bir bulusma ayarlariz .

Bu arada esas bulusma sanirim yakinda burada olacak Direksyonu nerede taktiracan
  • quote:

quote:

yasin kardeş

tekrar teşekkür ederim

aslinda ilk basta geri vitesi takacaksin ve bir defa geri daha sonra Vitesi D´ye alip öne süreceksin .

aynen dediğin gibi geri vitese tak ve d sonra d ye al araç park yerinden çıkıyor
  • quote:

quote:

Passat ve manzara

Bende bayıldım bu resme, elin sağlık Burak....
  • quote:

quote:

quote:

Saygilar Ercüment

Ercüment abim,

Bozkurt2 ilk basta Sifir Sharan Aracini teslim alsin o zaman bir bulusma ayarlariz .

Bu arada esas bulusma sanirim yakinda burada olacak Direksyonu nerede taktiracan

Doru söylüyosun yasin, ilk ben gelicem, direksiyon elime gecer gecmez seni ariyacam, yanliz adam malzemelri alacak ama bir eksik olaz insallah, cünkü pazar günü gelicem ogünde heryer kapali olacak, sonra isimiz yarim kalmasinn
    Birde yasin Vw servisinde adam bana mutka schleifring`de degismesi lazim dedi, onuda sanirim siparis etmemiz gerekiyor, gerci thomas sanirim sana yazmamis ama, yinede hatirlatmakta fayda var...

Saygilar Ercüment
  • aynı şeyler hocam bizdede yazmıyor hız sabitleyici olsun vs vs böyle daha ufak ayrıntılar yazmıyor ama muhakkak araçta vardır.yoksa yazmayanları bi kenara koyarsak araçta bişe kalmıyor ozaman saçma geliyor insana
  • quote:

Orijinalden alıntı: mertbasaran

quote:

quote:

Passat ve manzara

Bende bayıldım bu resme, elin sağlık Burak....

Teşekkürler Mert abi, senin manzara resimlerin bir başka oluyor

Daha kaliteli olmasını isterdim ancak telefon ile çekildi.
  • quote:

quote:

quote:

yasin kardeş

tekrar teşekkür ederim

aynen dediğin gibi geri vitese tak ve d sonra d ye al araç park yerinden çıkıyor

PARALEL PARKTAN MI YOKSA DIKINE PARKTAN MI CIKTINIZ SUKRU BEY
  • Arkadaslar 2007 model passat comfortline 3c5 1.9 tdi bls tip motora sahib aracimda bana ilk anda korku salan bir olayi özetliyim.
    Araci ilk calistirdigim zaman aracin motor devri 3000 i gecmiyor. Ama arac hareket halindeyken böyle bir sorun olmuyor. Motor sicak yada sogukken ilk calistigi anda bu olayla karsilasiyordum. Acaba dedim turbo ile ilgili bir sorunmu yada mazot pompasindanmi kaynaklaniyor. Biraz daha arastirma yaptim ve vardigim sonuca göre bu vw tarafindan gelistirilmis bir motor koruma özelligi motorun ilk calistigi kisa zaman birimi icinde motor zarar görmesin diye böyle uygulamaya gidilmis. Sizinde bu konu hakkinda bir bilginiz var ise burda paylasabilirsiniz.

Bu konu hakkinda bir bilgisi olan varmi.
  • 
Sayfa: önceki 17231724172517261727
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.