Şimdi Ara

VW AMAROK Pick-up kullanıcıları (74. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir (2 Mobil) - 5 Masaüstü2 Mobil
5 sn
1.726
Cevap
31
Favori
443.530
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7273747576
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Alcantara döşeme özellikle spor otomobillerde kullanılan, görüntüsü ve verdiği his konusunda hoşuma giden bir döşeme tipidir. Bu döşemeyle ilgili yapılan yorumlara şu linkten bakabilirsiniz:https://eksisozluk.com/alcantara--1696455

Amarok Exclusive'de kullanılan döşeme aşağıdaki fotoğraftaki gibidir.

VW AMAROK Pick-up kullanıcıları

Siyah renkli aksesuarlar daha çok hoşuma gittiği için Amarok Ultimate'ın beni pek etkilediğini söyleyemem. Asıl hoşuma giden Amarok donanım paketleri Atacama ve Dark Label'dır, bunların karışımı olan dolu bir paket gelse o araç tadından yenmez.

Doğuş Otomotiv tok satıcı olduğu için VW araçların fiyatlandırmaları konusunda her an her şeyi bekleyebilirsiniz. Bir kamyonet için bu fiyatların biraz yüksek olduğu doğrudur ancak bu araçların kullanım zevkleri de bir o kadar başkadır. Eğer yapmadıysanız bir VW bayisine uğrayıp Amarok test sürüşüne çıkmanızı şiddetle öneririm.

Fuarda sorduğumda yetkililer yakın zamanda yeni kasasının gelmeyeceğini ısrarla söyleseler de Caddy ve Transporter'a aniden gelen yeni yüzlerden sonra Amarok için de bunun olmayacağını söylemek güç...

• sarppy kullanıcısına yanıt
    Alcantara da koltuk ısıtma özelliği oluyor mu?
    Aracı test ettim beğendim valla. Bende clio var onu nasıl kullanıyorsan trafikte öyle kullandım hiçbir fark hissetmedim performans ve savurma açısından. Hatta ön ve arka koltukta rahatsız da duymadım. Belki bmw ve mercedes kullananlar amaroka binerse konfor ve peformansı düşüsünü hisseder ama b sınıfı kullanıcılara farklı gelmez.
    Eylülde exclusive modeline bakacam, sene sonuna doğru fiyatı uygun olursa almayı düşünebilirim eğer yeni model söylentileri çıkmazsa.
    Ford ranger, nissan navara, toyota hiluxu de takip edelim bakalım nasıl donanımlarla gelecekler Türkiye ye.
    Amarok forumu son zamanlarda çok durağan ve sessiz duruyor. Ayrıca sahibinden sitesinde de az km li birçok highline 4x4 otm amarok bulunmakta.
    Acaba herkes hevesini alıp sonradan bu sevdadan vaz mı geçiyor yoksa araç sorunsuz ve gezmesi keyifli olduğu için foruma uğranmıyor mu?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• kemalozlu kullanıcısına yanıt
    Kabin içi ısıtma sistemi 2500 tl ye mal oluyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: elninom1

Alcantara da koltuk ısıtma özelliği oluyor mu?
    Aracı test ettim beğendim valla. Bende clio var onu nasıl kullanıyorsan trafikte öyle kullandım hiçbir fark hissetmedim performans ve savurma açısından. Hatta ön ve arka koltukta rahatsız da duymadım. Belki bmw ve mercedes kullananlar amaroka binerse konfor ve peformansı düşüsünü hisseder ama b sınıfı kullanıcılara farklı gelmez.
    Eylülde exclusive modeline bakacam, sene sonuna doğru fiyatı uygun olursa almayı düşünebilirim eğer yeni model söylentileri çıkmazsa.
    Ford ranger, nissan navara, toyota hiluxu de takip edelim bakalım nasıl donanımlarla gelecekler Türkiye ye.
    Amarok forumu son zamanlarda çok durağan ve sessiz duruyor. Ayrıca sahibinden sitesinde de az km li birçok highline 4x4 otm amarok bulunmakta.
    Acaba herkes hevesini alıp sonradan bu sevdadan vaz mı geçiyor yoksa araç sorunsuz ve gezmesi keyifli olduğu için foruma uğranmıyor mu?

Evet, sürücü ve ön yolcu koltuklarında ısıtma mevcut.

Daha önce hem standart Highline hem de yükseltme kiti + daha geniş tabanlı lastik bulunan Highline donanım paketinde iki Amarok test ettim ve her ikisini de gerek yüksek hızda gerekse bozuk yollarda böyle bir araç için oldukça başarılı buldum. BMW, Mercedes gibi araçlardan sonra Amarok tabii ki malzeme kalitesi yönünden daha düşük gelecektir, kamyonet sınıfı bir araç olduğu için dayanıklı olması açısından araçta sert plastik malzeme kullanılmakta ancak en azından sağlamlık konusunda bir sorun yaşatmayacaktır.

Satan kişilerde memnuniyetsizlik durumu olduğunu sanmıyorum, olsaydı muhtemelen burada da sorunlardan bahsedilirdi. Bu araçların park sorunu dışında bildiğim önemli bir problemi bulunmamakta.

Bu sınıftaki pick-up'ların çoğu şu sıralar ya tamamen yenilenme ya da makyajlanma sürecindeler, bu nedenle sürüş, konfor ve donanım açısından nasıl olacaklarını bekleyip görmek lazım.

Nissan NP300 Navara

VW AMAROK Pick-up kullanıcıları  VW AMAROK Pick-up kullanıcıları

Mitsubishi Triton

Ford Ranger

Toyota Hilux

Amarok'tan da böyle bir yenilik gelse fena mı olurdu...
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Nissan Navara cok guzel duruyor... ama Nissan in web sitesinde bile gorunmuyor..

Ne oldu artik TR satisi yok mu ? Birde motorlar buyuk duruyor...

VW motor hacim avantaji var diyorum...

sonucta vergi onemli bir konu...
  • selamlar..

burası kullanıcılar bolumu ama benim gibi almayı düşünüp takip edenler vardir sanıyorum.

Bir kac gun once daha once gorustugum bayii den mesaj aldım ve bugun gorusmeye gittim. Bu bayii den daha once golf alırken yuksek fiyat aldıgım için once golf u aldıgım bayii i aradım. Ellerinde otomatik 4x2 sadece beyaz oldugunu söylediler. fiyat 88500 dediler. Sanırım yuzyuze 88bin rahat olur.

Gorustugum ve temmuz da eline naturel gri gelecek olan bayii ise 89500 son fiyat dedi. Zaten bu bayii nin yuksek fiyat vermesini bekliyordum. Ancak ustune birde yakında fiyat guncellemesi olacagını bir miktar artıs olacagini ve su an ki fiyatı kapora versemde garanti edemegeceklerini soyledi.

Klasik VW ilginclikleri yani.. veya Dogus ne derseniz.. Sonucta yine beni FORD Ranger degerlendirmege ittiler. Kısa süre içinde test sürüşü yapmaya calısacagım..

acaba fiyatlar konusunda bayii ler ile gorusenler var mı.. benim aldıgım fiyatlar ile kıyaslar mısınz.?

• PA44seminole P kullanıcısına yanıt
    Genelde %1-2 indirim yapıyorlar. Zaten ellerinde araç olmadığı için tok satıcıyı oynuyorlar. Olmayan araç için de fiyat veremiyorlar.
    Haziranda fiyat artışı olacağını ben de duydum. Bayilerin klasik taktikleri de haftaya araç gelecek ama müşterinin kredisi onaylanmadı isminizi sıraya yazalım kredi çıkmazsa siz alırsınız.
    Ford ranger hiç bir bayide yok. Yazın gelecekmiş, üretildiği fabrikada grev mi ne varmış. Gelse bile kasa eskidi yeni kasası bu sene sonu piyasaya çıkacak ama buraya ne zaman gelir bilinmez.

• elninom1 kullanıcısına yanıt
    teşekkürler..
  • Selam üstatlar. Herbirinizin yorumları çok kıymetli. Hepinize teşekkür ediyorum. Sizlere bir sorum olacak. 4x2 higline dsg yi test eden oldumu aranızda acaba ? Yakıt tüketimi vs nasıl...

• bir amarok hikayesi anlatim :) . 3 hafta kadar once tekrar amarok alim dedim 3. amarogum olucak bu arada , oncelikle fuara gittim yeni modeli gordum satin dedim alman plakali gösterip geri gondericez satamiyoruz kusura bakmayin dediler , baya bi kizdim insan satmiyacagi arabayi nie fuara getirir arkadaş mantigi yok isin lansman araclari genelde satilir mantik budur . herneyse konuya donim bana bi aramok canyon bulun dedim dif. kilidi olsun , 10 sehirdeki nerdeyse butun bayileri aradilar ve ne olsun turkiyede dif. kilitli amarok canyon yok ne zaman getirirsiniz dedim . 3ay dediler iyi dedim highline olsun madem oda yok :D . yeni modelde 3 aya cikmiomu zaten dedim evet dediler , gayri ihtiyari ya birader elinde normal aracin yok senin canyon istedim bulamadiniz , highline istedim onuda bulamadiniz 3 aya hem bunu hem canyonumu getiriceksiniz dedim ve kucuk bir sessizlik oldu sonra neyse dedim telefonu kapattım bu olay 1 hafta falan surdu arada yapilan telefon gorusmeri vs anlatmıyorum sonra komsumun amarogu var ali ustayi taniyormus onun yanindayken aradi ali abi sagolsun dogustan bi arkadasin numarsini verdi elinde 1 tane var dedi heycanla aradim , dogustaki arkadaş abi 10 dakika once bi müşterime sundum geri donus yapicak 30 dakikaya belli olur dedi tamam dedim 30 dakika sonra aradim oda ne olsun araba satilmis . dedim bahtsiz bedeviyi çölde kutup ayisi gezdirirmiş .... ne is yapiosun falan derken dogustaki arkadaş tanidik cikti ondan once araba almisiz 1-2 tane kendisinden zaten , abi bi araba daha var %98 satildi ama 1 haftaya belli olur beklersen dedi tamam beklicem dedim , sans eseri diğer adam başka bi araç almis başka bi bayiden ve siyah isterken doğal gumus rengi bi amarok sahibi oldum , daha doğrusu cumaya kadar gelicek inşallah olucam daha bi terslik cikmazsa :D . resmen uretim bandindan araba aldim , oda yalvar yakar nerdeyse ... :))

• Ekinleri biçme zamanı geldi ben de AMAROK umu alıp Bastım gitti Tarlaya :)
     VW AMAROK Pick-up kullanıcıları VW AMAROK Pick-up kullanıcıları VW AMAROK Pick-up kullanıcıları VW AMAROK Pick-up kullanıcıları VW AMAROK Pick-up kullanıcıları VW AMAROK Pick-up kullanıcıları VW AMAROK Pick-up kullanıcıları VW AMAROK Pick-up kullanıcıları VW AMAROK Pick-up kullanıcıları VW AMAROK Pick-up kullanıcıları

• VW ticarilere zam gelmiş
    http://ticariarac.vw.com.tr/fiyat-listesi.aspx
    4x4 highline otm 102.500 TL
    Canyon 110 bin TL

• Ya bu Bizim AMAROKLAR en fazla kaç ton yük alabilir ?
  • Merhabalar bu 2 gündür aracıma fren uyguladığım da ara ara sesler geliyor yanlış değilsem balatalardan ama benim araç 7.000 km de ve biraz acyip değil mi ? Daha sıfır sayılacak bir araç ?
  • Yardımcı olacak kimse yok mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Botan.21

Ya bu Bizim AMAROKLAR en fazla kaç ton yük alabilir ?

Azami Yüklü ağrılık 2820 kg'dır.

Yakıtı dolu tek sürücülü araç takribi 2.200 kg civarında gelmektedir. Yinede yüksüzken bir kantara çıkmanızı tavsiye ederim. Ulaştırma Bakanlığı'nın gişelerdeki ağırlık çevirmelerine girmek zorundasınız zaten. Ağırlık ve boyut kontrol mahallerinde işaret, ışık, ses veya görevlilerin dur ikazına rağmen (küçücük kırmızı bir bayrak) tartı veya ölçü kontrolüne girmeden seyrine devam edenlere -yüksüz bile olsanız- 1.463 TL plakanıza ceza uygulanır. Sonra ben görmedim/duymadım/bilmiyordum demeyin boşuna tecrübe ile sabittir. Gözünüzü bayraktan ayırmayın.

Yükle çok işim yok ama hatırladığım kadarıyla 600 kg civarı bir yük sorunsuz taşınıyor.

Frenlerde de toz vardır yıkarken balatalara doğruda güzelce su tutun geçer..

• quote:

Orijinalden alıntı: typhoone

quote:

Orijinalden alıntı: Botan.21

Ya bu Bizim AMAROKLAR en fazla kaç ton yük alabilir ?

Azami Yüklü ağrılık 2820 kg'dır.

Yakıtı dolu tek sürücülü araç takribi 2.200 kg civarında gelmektedir. Yinede yüksüzken bir kantara çıkmanızı tavsiye ederim. Ulaştırma Bakanlığı'nın gişelerdeki ağırlık çevirmelerine girmek zorundasınız zaten. Ağırlık ve boyut kontrol mahallerinde işaret, ışık, ses veya görevlilerin dur ikazına rağmen (küçücük kırmızı bir bayrak) tartı veya ölçü kontrolüne girmeden seyrine devam edenlere -yüksüz bile olsanız- 1.463 TL plakanıza ceza uygulanır. Sonra ben görmedim/duymadım/bilmiyordum demeyin boşuna tecrübe ile sabittir. Gözünüzü bayraktan ayırmayın.

Yükle çok işim yok ama hatırladığım kadarıyla 600 kg civarı bir yük sorunsuz taşınıyor.

Frenlerde de toz vardır yıkarken balatalara doğruda güzelce su tutun geçer..

Teşekkürler hocam inşaat işiyle uğraştığım için bu sabah araca fayans yükledim 51 paket fayans yükledim 1 paket fayans= 20 kg 51x20=1020 kg fayans yükledim. Bi de fayansların üstüne 20 pakette kalekim yükledim ve 1 paket kalekim=10 kg 20x10=200 kg sadece kalekim yani Yani aracın Kasasında ki yük 1220 kg. Aracımı zorlarsam bi 1500 kg yükleme yapabilirmiyim ?

• Botan.21 B kullanıcısına yanıt
    Araca sürekli bu kadar yük koymanız sürüş güvenliği dışında arka akslara, aktarma organlarına ve motora ek yük getirecektir. Daha da zorlarsanız en zayıf halka -genelde arka şaft- kırılacaktır. Zorlanmanın motorun ömründen yediği de bilinen bir gerçek. Bu kadar yük taşımanız gerekiyorsa keşke tonajı daha yüksek bir kamyonet baksaydınız.
  • typhoone T kullanıcısına yanıt
    Haklısınız bilgilendirdiğiniz için teşekkürler
  • mrb güzel bir jant ve ince lastik ile dizel ya da tüplü ortalama yakıtı ne oluyor?
  • 
Sayfa: önceki 7273747576
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.