Şimdi Ara

Vücut geliştirme ve kilo alma,Sık sorulan sorular - Cevaplar (77. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.662
Cevap
53
Favori
452.969
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7576777879
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 7-8 yıla dayanan sağlam bir sporcu alt yapım var, 94 doğumluyum. Evde 6-7 ay kendim çalıştım, 1 hafta önce salona başladım. Bir gün arayla gidiyorum. Boyum 1.79, kilom 64. Yağ oranım %10.2 sanırım, ancak şu lanet alt karın çıkmıyor yağ tabakası yüzünden. Her antrenman 10 dk koştuktan sonra:

3x 15 yarım mekik
    3x10 7,5 kg ile tam mekik.
    3x10 ters mekik
    3x15 crunch 80 kg ile.
    3x13 leg raise
    3x20 upshaper
    3x13 knee up.
    3x7 barfiks demirinde leg raise tekrardan.

Yapıyorum, ilk iki sıra belli, 3. sıra ancak loş ışıkta üstten vururken falan çıkıyor. 4 hiç yok. Oradaki yağı eritmem gerekiyor ama olmuyor.

Bir de butterfly chest presste falan 40-50 yi bulurken, bench pressde en fazla bar hariç 20 kaldırabiliyorum, bunu aşınca dengem bozuluyor.

Bilmiyorum pek kanatlarım, arka kolum,omuz ve sırtım şınav sağolsun çok iyi de... cidden bilmiyorum belki yardımınız gerek, fikir almam gerek.

Edit: Yardımcı olabilmesi için resmimi koyuyorum.

Not: Kasılmış haliyle koydum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Meshhead -- 12 Mart 2010; 17:27:00 >
  • şişli-levent civarında temiz düzgün salon biliyormusunuz arkadaşlar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Speed_Passion

quote:

peki sadece cardio yeterlimi baklava için hangi hareketleri yapmam gerekli baklava için

edit:birde kas yakmak ne demek açıklarmısın

• ben şimdi 18 yaşında 1.76 60 kiloyum bende kilo alamıyorum bodye gitsem kaç ayda ne kadar kilo alırım birde benim boyuma göre ideal kilomun kaç olması lazım yardım et lütfen Bodye gittimi kesin sonuç alırım demi pazartesi doktora gidicem zaten yardım et kliwajjjjj
  • kim olursa olsun düzenli beslenip, çalışıp, dinlenirse kilo almaması imkansız ben 2 ayda 6kilo almıştım
  • quote:

Orijinalden alıntı: T_YılmaZ

ben şimdi 18 yaşında 1.76 60 kiloyum bende kilo alamıyorum bodye gitsem kaç ayda ne kadar kilo alırım birde benim boyuma göre ideal kilomun kaç olması lazım yardım et lütfen Bodye gittimi kesin sonuç alırım demi pazartesi doktora gidicem zaten

kimse yokmu yardım edecek
  • http://www.loadtr.com/resimekle.php?r=z1.526583
    arkadaşlar bu vücud için ne kadar çalışmam gerek birde işaretlediğim yerdeki kasları nasıl geliştirebilirim benim orada kemikler var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Speed_Passion -- 7 Mart 2010; 18:27:09 >
  • quote:

quote:

ben şimdi 18 yaşında 1.76 60 kiloyum bende kilo alamıyorum bodye gitsem kaç ayda ne kadar kilo alırım birde benim boyuma göre ideal kilomun kaç olması lazım yardım et lütfen Bodye gittimi kesin sonuç alırım demi pazartesi doktora gidicem zaten

kimse yokmu yardım edecek

body sporu ile ugrasan biri olarak soyliyeyim...kesin kilo alirsin...birazda yemege bagli tabi ...eger tavuk goğsu yersen her gun ve balık + salata peynir.. zaten hocan sana soyleyecektir yemen gerekenleri....ben 1.81 boyundayim 62 kilo ile baslamistim 1 ay 45 gunde 67.5 oldum goğsum cikmisti bayagi...kollarim genislemis...kanatlarimda cikmisti...karin kaslari sıkılasmis ti....8 cm omuz 5 cm gogus buyumustu 1 aydır gidemedim ...bugun tekrar basliyorum kismetse....bildiklerim bunlar olumlu olarak....tavsiyem tabiki baslarsan sakın birakma....degisimi goreceksin...haftada en az 3 gun giderdim bu arada

@Speed_Passion senin icinde gecerli olabilir dediklerim ona gore hesabini yap dostum...bolge bolge gelismek istiyorsa dile getireceksin ama 2 ay ön programi uygulamak zorundasin vucudunda agrilar olacak baskta tabiki yeri gelecek kolunu kaldiramayacagin gunler olacak..antrenman yedikce yedikce zinde olacaksin ....ön programi bitirdikten sonra artik sende istedigin vucut bolgeleri uzerinde calisabilirsin.
  • ön program derken ben body ye gitmiyorum şuanda evde yapmaya çalışıyorum haftada 2 kez cardio yapıyorum zamanım az olduğundan ne yazıkki arttırmaya çalışacağım bunun sayısını 3 günde bir karın için hareketler yapıyorum 2 günde bir şınav ve dumble ile hareketler yapıyorum fakat gösterdiğim yerdeki iki kemi varya tam boynun altında bağlanan o kemiklerin üst tarafında fln hiç kas yok oraları nasıl geliştirebilirim bu devam ettiğim şekilde gitsem sağlıklı olurmu iyi gelişirmiyim
  • Bende tekrardan bir spor salonuna yazılacam bu aralar.
    Spor salonuna üye olunca havuzdan da faydalanmaya imkan sağlıyorlar.
    Benim sorum ikisinsden birden en verimli şekilde nasıl faydalanabilirim.
    Bir gün havuz bir gün body mi oksa salonda calıstıktan sonra kardiyo olarak yüzmek mi?
  • o gösterdiğin yer trapez(traps) bar veya dumbell ile shrug yapman lazım
    1 haftalık aradan sonra 2 antreman yaptım sağ dirseğim biraz ağrı yaptı gene göğüs gününde ama hafif girmeyi kendime yediremiyorum
  • Merhaba arkadaşlar bir süredir takip ediyorum bu konuyu ben 16 yaşında bir arkadaşınızım her sporu yapmışlığım vardır basketbol, futbol, tenis, yüzme gibi sporlar dışında bütün extreme sporları da yaptım kayak, sörf gibi ama hiçbir sporda kalıcı olamadım, yani hep bıraktım disipline uyamadım, ama bu sefer çok kararlıyım ben 1,82 falanım kilom da 62 biraz zayıfım ama o kadar da kötü değil
    1 aydır falan gidiyorum, vücudumu görseniz hiç yağ yok kaburga kemiklerim de biraz gözüküyor, ama gittikçe azalıyor kaburgaların görünüşü, gittikçe kilo alıyorum. Biraz yavaş bir süreç olsada oluyor gibi sadece paylaşmak istedim, 4-5 aya bir fotoğraf koyarım six-packlerimle (umarım ) şu anda bile yağsızlıktan var biraz six-pack ilerde neler olur
    Benim öylesine bir sorum var, ben 3 gün gidiyorum haftada ve 3 günde de hem bacak, karın ve diğer üst bölgeyi yapıyorum hocam bana aynı gün verdi heralde öyle süper kaslı bir vücut istemiyorum sadece biraz kas kütlesini arttırıp güzel gözükmesi için o yüzden günlük program vermedi

Kilolarından yakınan arkadaşlara da diyorum ki sizin işiniz daha kolay yiyip kilo alamamak da var

Bir de arkadaşlar dikkat ediyorum bu sporu çok bilinçsiz yapan kişi var bir anda yüksek kilolara abanan, hemen kilo almak için protein tozu kullanan ya da kas kütlesini arttırmak yerine yağ kütlesi yapan lütfen biraz daha bilinçli yapalım, araştıralım , kafamıza göre iş yapmayalım, bana birşey olmaz demeyelim (çok sosyal mesaj oldu ama)

Son olarak ta benim babamın göbeği var kilolu bayağı, 1.70 boyunda 83 kilo falan onu nasıl ikna edebilirim çok düzensiz iki haftada bir falan geliyor ve kilo alıp biraz daha sağlıklı olması lazım bu konuda da fikirlerinizi bekliyorum

Az yazacaktım uzadı da uzadı
  • bilinçsiz yapıyormuşuz sporu sadece yağ kütlesi yapmışız bilip bilmeden ne atıp tutarsın daha kardeşim yaşındasın
    bu kafayla hiç biyere varamazsın bi tane sırt fotosu ekliyorum fikir vermesi açısından sırt en sorunlu bölgem
    bak bakalım
  • quote:

ön program derken ben body ye gitmiyorum şuanda evde yapmaya çalışıyorum haftada 2 kez cardio yapıyorum zamanım az olduğundan ne yazıkki arttırmaya çalışacağım bunun sayısını 3 günde bir karın için hareketler yapıyorum 2 günde bir şınav ve dumble ile hareketler yapıyorum fakat gösterdiğim yerdeki iki kemi varya tam boynun altında bağlanan o kemiklerin üst tarafında fln hiç kas yok oraları nasıl geliştirebilirim bu devam ettiğim şekilde gitsem sağlıklı olurmu iyi gelişirmiyim

profesyonel bilmiyoruz tabiki suan ne soylesem bilemiyorum. oyuzden en yakın fitness center a git cevrendeki...oradakiler sana ne yapman gerektigini teker teker soyleyip kartina yazcaklar birde bu spor cok ust uste yapmaya gelmez...1 gun spor 1 gun dinlenme ya da 2 gun spor 1 dinlenme seklinde gidilmeli ...yoksa buyume yerine kuculme yaşarsınız diyor uzmanlar..
  • quote:

Orijinalden alıntı: nasozby

Bende tekrardan bir spor salonuna yazılacam bu aralar.
    Spor salonuna üye olunca havuzdan da faydalanmaya imkan sağlıyorlar.
    Benim sorum ikisinsden birden en verimli şekilde nasıl faydalanabilirim.
    Bir gün havuz bir gün body mi oksa salonda calıstıktan sonra kardiyo olarak yüzmek mi?

• ya şuanda fitness a gidemem dediğim gibi gidebilcek olsam zaten yinede bilen cevaplasın lütfen sorularımı
  • Göğüslerdeki simetri bozukluğunu nasıl giderebiliriz?
  • beyler mrb...

ben 1 82 boyunda 90 kilo biriyim... bundan 2 sene once 110 kiloydum... 10 kilo verdikten sonra body e başladım... ama tam yaglarımı eritmeden başladıgım icin kas yaptım ama ustumde yag kaldı... şu an 70 kilo gogus basabiliyorum ancak ustunde yag var ve pek hos gozuktugu soylenemez... karın kaslarımda saglam ama gobegimde aynı sekil... 15 kiloluk bara 10 ar takıp 35 kilo kol basabiliyiroum ancak istedigim guzel goruntu yok yine ustteki hafif yaglardan... bu yaglardan nasıll kurtulabilirim ne yapmam gerekiyor? çook şey okudum ama kimi agır gircen kimi hafif girip cok yapcan kimi cok fazla kosu bandı bisiklet filan yap kimi ole yaparsan kas yakarsın o daha kotu olur filan iyice kafam karıstı bi yardımcı olurmusunuz... şimdiden sagolun....
  • bende çok anlamam ama diyet yapman kesinlikle gerekiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: emp@thy

beyler mrb...

ben 1 82 boyunda 90 kilo biriyim... bundan 2 sene once 110 kiloydum... 10 kilo verdikten sonra body e başladım... ama tam yaglarımı eritmeden başladıgım icin kas yaptım ama ustumde yag kaldı... şu an 70 kilo gogus basabiliyorum ancak ustunde yag var ve pek hos gozuktugu soylenemez... karın kaslarımda saglam ama gobegimde aynı sekil... 15 kiloluk bara 10 ar takıp 35 kilo kol basabiliyiroum ancak istedigim guzel goruntu yok yine ustteki hafif yaglardan... bu yaglardan nasıll kurtulabilirim ne yapmam gerekiyor? çook şey okudum ama kimi agır gircen kimi hafif girip cok yapcan kimi cok fazla kosu bandı bisiklet filan yap kimi ole yaparsan kas yakarsın o daha kotu olur filan iyice kafam karıstı bi yardımcı olurmusunuz... şimdiden sagolun....

tempolu yürü, bisiklete bin. ama aşırı yapma. o zaman kas yakarsın. diet yap. az yağlı, az karbonhidratlı, protein ağırlıklı bir diet olsun. aç kalma, ama mideni de fazla doldurma. erken kahvaltı yap. bol su iç. tuzu azalt.

en önemlisi, sabret

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi liero -- 11 Mart 2010; 17:23:41 >
  • 
Sayfa: önceki 7576777879
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.