Şimdi Ara

vu plus & Gigablue

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.174
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • yeni bir hd televizyon almamız nedeniyle hd özelliği olan bir uydu alıcısı ihtiyacı doğdu.bu sebeple internette yaptığım araştırmalar sonucunda iki seçenege indirgedim.bunlardan biri vu plus solo diğeri gigablue solo.ikisinin fiyatı aşagı yukarı denk.arada 100 tl gibi bir rakam var.gigabluenin ana dağıtıcısı olduğunu düşündüğüm bir sitede ,gigabluenin vu plustan görüntü kalitesi olarak daha iyi olduğu yazıyordu.pek itibar etmedim ancak kafam karıştı.diğer bir yerrde de gigabluenin desteğinin sınırlı olduğu ve vu plus ın çakması olduğu yazıyordu.şimdi burdaki üstatlara sorum şu.
    ben aldığım alıcının bana sıkıntı çıkarmayacak kalitede olmasını,hd ve sd görüntüleri kaliteli bir şekilde göstermesini server paylaşımı konusunda bana sıkıntı çıkarmamasınıo istiyorum. sizce bu saydıklarımı hangisi asgari şekilde sağlar.bu alıcılar dışında önerebilecğiniz herhangi bir cihaz varmıdır.
    Şimdiden teşekkürler.

• slm
    amacınız ccam kalıtesıyse hıc fazla para vermenıze gerek yok
    cıhaz atlanta hd onerırım

http://www.sanalpazar.com/Atlanta-Hd-Box-Yeni-T-Tuslu-2012-Model__isp4226143
    foruma özel 299tl
    USB HARİCİ KAYIT
    HDMİ ÇIKIŞ
    YUV 5+1 ÇIKIŞ
    OPTİK ÇIKIŞ
    MODÜL GİRİŞİ
    SMART KART GİRİŞİ
    MENÜDEN YAZILIM GÜNCELLEME
    MENÜDEN KANAL GÜNCELLEME
    MOTOR DİSEQC İLE UYUMLU
    MERKEZİ SANTRAL SİSTEMLERİ İLE UYUMLU
    MDU 1-2-4 LNBLER İLE UYUMLU
    EPG
    İP TV UYUMLU
    3D YAYINLARA UYUMLU
    1 TB WD USB HDD UYUMLU
    WİFİ KÖPRÜ UYUMLU
    CCCAMD,NEWCAMD STABİL ÇALIŞIR
    1 SN ALTI KANAL GEÇİŞİ
    ALİMUNYUM KASA
    ISINMA SORUNU YOKTUR
    LİNUX SİSTEMİ

• quote:

Orijinalden alıntı: emre4448

yeni bir hd televizyon almamız nedeniyle hd özelliği olan bir uydu alıcısı ihtiyacı doğdu.bu sebeple internette yaptığım araştırmalar sonucunda iki seçenege indirgedim.bunlardan biri vu plus solo diğeri gigablue solo.ikisinin fiyatı aşagı yukarı denk.arada 100 tl gibi bir rakam var.gigabluenin ana dağıtıcısı olduğunu düşündüğüm bir sitede ,gigabluenin vu plustan görüntü kalitesi olarak daha iyi olduğu yazıyordu.pek itibar etmedim ancak kafam karıştı.diğer bir yerrde de gigabluenin desteğinin sınırlı olduğu ve vu plus ın çakması olduğu yazıyordu.şimdi burdaki üstatlara sorum şu.
    ben aldığım alıcının bana sıkıntı çıkarmayacak kalitede olmasını,hd ve sd görüntüleri kaliteli bir şekilde göstermesini server paylaşımı konusunda bana sıkıntı çıkarmamasınıo istiyorum. sizce bu saydıklarımı hangisi asgari şekilde sağlar.bu alıcılar dışında önerebilecğiniz herhangi bir cihaz varmıdır.
    Şimdiden teşekkürler.

Arkadaşım Gigablue 800 solo şuan pek yok onun yerine Gigablue 800 Se ve ue modelleri var ben yaklaşık 6 aydır kullanıyorum cihaz hiç bir markanın çakması degil orjinal bir cihaz emsallarine göre fiyatı oldukça uygun ve gerçekten kaliteli bir cihaz görüntü kalitesi bakımından oldukça iyi hiç şüphen olmasın kart paylaşımında hiç bir sıkıntı yok Dsamart cam modül gayet güzel çalışıyor ayırca enigma 2 cihazların tümünde çalışan pluginler rahatlıkla giga dada çalışıyor ve bu pluginlerle cihaza bir çok ek özellik kazandarırabiliyorsun artı olarak cihazda 2014 geçişin mecbur oldugu söylenen karasal yayınlara uygun modül destegide bulunmaktadır
    cihaz yeni bir model olduğundan ilk başlarda yazılım konusunda bazı sıkıntılar olmuştu. ancak son günlerde bir çok yazılım grubu cihaza destek vermeye başladı şu an o kadar sık yazılım çıkıyor ki hepsini deneyemez olduk tf forumunda Gigablue bölümüne giderek son günlerde çıkan yazılımları görebilirsin

• her ıkı makınede NETICESINDE dreambox ın yazdıgı ENIGMA2 software kopyalarak satan makınelerdır !!! aksını kımse soylemeyecek dımı !!

sahsen dreambox cıhazlarında aldıgın goruntu kalıtesını atlanta cıhazlarıda en basta olmak uzere kesınlıkle hı bır cıhazda yoktur ınceleme fırsatım bol bol olmustur,
    http://www.karabalikelektronik.com/?kategori-87-DREAMBOX-HDTV.html=&slmt=1&mrk=
    buradan bakabılırsınız yapmak ıstedıgınız harcamaya gore bır cıhaz tercıhı yapabılırsınız bence,
    CCCAM ve IPTV hakkında bılgı almanızı tavsıye ederım
  • quote:

Orijinalden alıntı: kabus_34

her ıkı makınede NETICESINDE dreambox ın yazdıgı ENIGMA2 software kopyalarak satan makınelerdır !!! aksını kımse soylemeyecek dımı !!

sahsen dreambox cıhazlarında aldıgın goruntu kalıtesını atlanta cıhazlarıda en basta olmak uzere kesınlıkle hı bır cıhazda yoktur ınceleme fırsatım bol bol olmustur,
    http://www.karabalikelektronik.com/?kategori-87-DREAMBOX-HDTV.html=&slmt=1&mrk=
    buradan bakabılırsınız yapmak ıstedıgınız harcamaya gore bır cıhaz tercıhı yapabılırsınız bence,
    CCCAM ve IPTV hakkında bılgı almanızı tavsıye ederım

Arkadaşım yanlış biliyorsam bilen arkadaşlar düzeltsin software üreten dreamboxın dışında farklı yazılım grupları var bildiğim kadarı ile onlar üretiyor dolayısı bir şeyin kopyası filan olayı yok enigma 2 tabanlı ve açık kaynak kodlu cihazlar genelde aynı sistemi kullanmaktadır dolayısı ile yazılım üreten firmalarda küçük degişikliklerle ürettigi yazılımı anlaşması bulunduğu cihaza vermektedir örnegin openAAF gurubu dreambox dahil 16 cihaza yazılım destegi vermekte
    http://images.mynonpublic.com/openaaf2/nightly/index.php
    kalite olayına gelince wu+ larda gigalarda eger tarafsız bir gözle incelediysen Dreamboxlardan kötü cihaz degil aksine aynı fiyata alacagın sahte dreamboxlardan çok daha iyi cihazlar
    artılları ise fiyat olarak daha ucuz kesinlikle tuner ve ısınma sorunları yok dsamart için modül destegi var giga 2014 de başlayacak karasal yayınlara hazır teledünya yayınları için modüldestegi var bu özelliklleri taşıyan dm bir araştır bakalım fiyatı kaça

• kavga etmeyın arkadaslar atlanta alın bakın keyfınıze

slm
    amacınız ccam kalıtesıyse hıc fazla para vermenıze gerek yok
    cıhaz atlanta hd onerırım

http://www.sanalpazar.com/Atlanta-Hd-Box-Yeni-T-Tuslu-2012-Model__isp4226143
    foruma özel 299tl
    USB HARİCİ KAYIT
    HDMİ ÇIKIŞ
    YUV 5+1 ÇIKIŞ
    OPTİK ÇIKIŞ
    MODÜL GİRİŞİ
    SMART KART GİRİŞİ
    MENÜDEN YAZILIM GÜNCELLEME
    MENÜDEN KANAL GÜNCELLEME
    MOTOR DİSEQC İLE UYUMLU
    MERKEZİ SANTRAL SİSTEMLERİ İLE UYUMLU
    MDU 1-2-4 LNBLER İLE UYUMLU
    EPG
    İP TV UYUMLU
    3D YAYINLARA UYUMLU
    1 TB WD USB HDD UYUMLU
    WİFİ KÖPRÜ UYUMLU
    CCCAMD,NEWCAMD STABİL ÇALIŞIR
    1 SN ALTI KANAL GEÇİŞİ
    ALİMUNYUM KASA
    ISINMA SORUNU YOKTUR
    LİNUX SİSTEMİ

• vu+duo alın kesinlikle verdıgıniz paranın karsılıgını alırsınız, özellikle vuduo yasureklı image cıkıyor ve butun cıhazlardan fazla destek var desem yerıdır, herturlu ıhtıyacınızada cevap verır görüntü kaliyesi süper ve cok hızlıdır cihaz hd kanallarda özellikle cok ıyı performans gösteriyor, benım kendı kullandıgım cıhaz vuduo kendım sd ve hd performansını gösteren bir video cektım belkı sıze fıkır verebılır
    http://www.youtube.com/watch?v=-lwptMmJ2s0&feature=plcp
    bu konuyada bakmanızı tavsıye ederım http://forum.donanimhaber.com/m_64775099/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arslanplaza -- 19 Ağustos 2012; 10:11:29 >

• Vu solo kullaniyorum hic sorun cikarmadi yazilim destegi cok iyi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.