Şimdi Ara

Volvo xc90 2008 model

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
1.305
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Kia sportage 2012 dsl plus kullanıyorum..
    Büyük araç tutkusu var..
    Bir arkadaş 2008 model xc90 aracını satıyor..
    Araba d5 motor dizel..
    7 koltuk ve özellik açısından dolu bir araba.
    Yalnız bir sorunu var.. Servis motorun üflediğini söylefi.. Motorun açılması gerektiğini ve karşımıza ne çıkacak bilmiyoruz dedi...
    Aracı 45bin tl ye satıyor.. Motor arızası olarak ise karşımıza ne çıkarsa artık gibi bir durum var..
    Kaç km de bilmiyorum..
    Bu araç alınır mı?
    Rektefe görecek bir araç...
    Sportage ı aratır mı bana?
    Bana yrdımcı olursanız çok sevinirim..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam o aracı almak sorun değil de yürütebilmek asıl mesele.

Bana kalırsa bahsettiğiniz aracı alarak macera aramaya gerek yok. Temizine bakmakta fayda var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Reyftn -- 8 Ekim 2016; 23:35:14 >
  • Hocam arabanızdan memnunsanız macera aramaya gerek yok diye düşünüyorum

• Arabamdan son derece memnunum..
    Ancak kia-volvo..!
    Mukayese edilir mi bilmiyorum..
    Can güvenliği açısından düşününce cazip geldi..
    Bir de bir nevi tank oluşu hep dikkatimi çekmiştir..
    Olumlu yönde...
    Ancaknarabalardan çok anlamam.
    2.4 motor 185 beygir..
    Motor rektefe olacak..
    Ama mal volvo..

• Fanteziye hiç gerek yok
  • 45+motor tamiri ile bile iyi fiyat alın bence +volvo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wey-Yu -- 9 Ekim 2016; 0:30:04 >
  • İstanbulda oturuyorsaniz ataturk oto sanayide bu motorla ilgili bilgi sahibi bir usta arayabilirsiniz. Ayni sekilde muhtemelen volvo kullanicilarinin bulundugu bir forum bulabilirseniz oradan tavsiye alabilirsiniz.

Sorunuzu bilgili arkadaslar daha iyi yanitlar mutlaka.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • araçtaki motor kodu D5244T4 olması gerekiyor, çoğu volvo motoru gibi olmayıp bildiğim kadarıyla sadece volvo nun kendi geliştirip kullandığı bir motor, psa üretimi volvo motorlarından olsaydı tamirat çok uyguna halledilebiliyor olurdu ama bunda durum ne olur bilmiyorum

ayrıca piyasada çok fazla kasap var, adam akıllı yaptıracak yerin yoksa motor yaptırma işine bulaşma, sonra araç parasına çıkarırlar
  • Şimdi düşünüyorum piyasası 75-80 bin. Arkadaşınızı ne kadar tanıyorsunuz bilmiyorum ama bence kapalı kutu ne çıkarsa değil motorun durumu. Motorda büyük bir sıkıntı var bayağı masraflı arkadaşınız da sorun ne bilmiyormuş gibi yapıp 45 ten veriyor. Yoksa neden kendisi yaptırmayıp piyasanın 30 bin altına versin. Ucuza almaya çalışırken size pahalıya patlayabilir.
  • Bende bu araçlara bakmıştım bisüre. 300 bin km de isveçten sıfır motor 18bin tl ye getirildi gibi açıklaması olan bir ilan görmüştüm ne kadar dogru orasini bilemem tabi

• Macera aramayın, motor yapılır, şanzimanı çikar derken tadı kaçar!

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Üstad bildiğim kadarı ile volvonun o motoru rektefiye olmuyor olb sıfır motor getiriliyor 18-20 bin
    İsterseniz servisten bi fiyat alın fiyat olarak baya uygun geldi bana tabi km durumu nedir bilmiyorum
    Bu arada sportageden çok da fazla birşey vermez sana

• Başına iş alma

• Elin eşşeğine at diye binmezdim ben olsam 2008 model isterse F16 olsun.

• Servise sokarsiniz,motoru actirir masrafini hesaplatirsiniz.ona gore pazarlik yapar alırsınız.yoksa yaklaşmayın,ve servise sokmusken civatasina kadar kontrol ettirin

• Artik Guvenlik konusunda markalar arasındaki makas cok dar.her marka temel aktif pasif butun guvenlik onlemlerini standart sunuyor.Allah korusun bir kazada sportage volvodan cok farkli olmayacaktir.ama istediginiz prestij konfor kalite donanimsa xc90 öne cikar.ama şunu belirtmek lazim. sorunsuz sıkıntısız arabanin kiymetini dusuk model prestijli araba almis olanlar bilir.ogrenciyken mis gibi dizel punto yerine e36 bmw almistim.bütün harclik yakıt ve tamirata gidiyordu.

• Herkese ayrı ayrı teşekkürler..
    Araç sış görüntü açısından güzel bir araç.. İç kısmı da kullanılabilir durumda ancak değişmek istersen bir araba parası döşemelere gidiyor.. 7koltuk..
    Almanyaya gider oeda yapılır gelir dendi..
    Evet dediğiniz gibi; fantazi..
    Motorla ilgili ise evet 1-2 sene idare edecek tadilat yapılıyor.. Ama değişim gerekiyor özünde.. 20bin civarı.. Yani aracı kullanılabilir temiz hale getirmek 40a mal olacak..
    Ben geri çekildim.. Sportage aldığım günden beri bana prb çılarmadı.. 50bin km de henüz.. Sanırım 1 sene daha binerim

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.