Şimdi Ara

Volvo bakım fiyatları (51. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.872
Cevap
32
Favori
278.053
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4950515253
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 2000 model 1.6 s40 genel bakım;
    Parçacıdan alınan malzeme:
    Hava filtresi: 15 tl
    Yağ filtresi : 20 tl
    Yakıt filtresi: 25 tl
    Polen filtresi: 12 tl
    Buji takımı(Bosch ):40 tl
    Castrol magnetec 10/40-5 litre 65 tl
    Toplam :177 tl
    Usta parası :50 tl
    Genel toplam :227 tl

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tarals40 -- 13 Aralık 2013; 13:00:56 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tarals40 kullanıcısına yanıt
    merhaba, tarals40;

sizin listeyle benim listenin arasındaki fark
    Buji ben değiştirmedim
    yağ 5,5lt mobil
    2 adet arka sis ampul toplam 340 tl güzel sevmişler beni

istanbulda iseniz servis ismini paylaşırmısınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: ustam60

merhaba, tarals40;

Buji ben değiştirmedim
    yağ 5,5lt mobil

Merhaba kardeş istanbuldayım servisim önceki aracımdan tanıdığım usta büyük bir servis değil.parçaları kendim alıp götürüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: fozix

VOLVO TURKIYENİN YAGMUR SENSORU TUTARSIZLIGI VE GERI VITES SONSOR PROBLEMINI KABUL ETMEMESI VEYA GEREKLI VE YETERLI ACIKLAMAYAI YAPMMAMASINDAN KAYNAKLI OLARAK DUZGUN BIR INGILIZCE MAIL HAZIRLAYIP TOPLUCA AYNI ŞEKILDE YADA AYNI ZAMANDA GENEL MERKEZE MAIL MI ATMAK LAZIM NEDERSINIZ BU KONUDA SIKINTILI VE MUZDARIP OLAN KISILER ?

boşuna uğraşmayın derim, size cevap verecek olan yine ben olacağım. Hem kendinizi yormayın hem de bana gereksiz iş çıkarmayın.

Sn. Fozix,

şimdi size bir önerim olacak. Haftaya Pazartesi günü sabah'tan öğlene kadar olmak koşulu ile (sonrasında tüm hafta yurtdışından gelen misafirlerim nedeniyle doluyum) İstanbul'da sizin istediğiniz bir serviste buluşalım ve siz bana çektiğiniz sıkıntıları bir gösterin. Sonra da benim aracı birlikte deneriz (Xc60 D5), bayinin test araçlarını da teker teker deneriz. Size yüz yüze açıklamalar yaparım. Bir çayımızı, kahvemizi ikram ederim, sohbet ederiz siz de içinizdeki tüm sıkıntıları dile getirip içinizi dökersiniz. Eminim sonunda verdiğiniz paranın tam karşılığını aldığınız otomobile bindiğinize ikna olacaksınız.

Bu arada Volvo TR size yeterli açıklama yapmadı diyorsunuz, peki bu konu ile ilgil hiç bir servis girişiniz var mı? Volvo TR vahiy yolu ile mi sizin sorunuzdan haberdar olacak?

Ha madem benşm buradaki açıklamalarımı Volvo TR olarak kabul ediyorsunuz, o zaman da el insaf derim, burada teknik konularda yaptığım açıklalamalardan , Otomotiv öğtermenliğine giriş kitabı çıkar, eminim :)

Yalnız randevu saatini ve yerini lütfen PM atın, sonuçta bir Volvo Kabul günü yapmayacağız, saati ve yeri öğrenen meraklı dostlarımızı da kabul etmek elbette ki isterdim ancak servisin günlük randevulu ve olağan işlerini aksatıp, müşterilerimizi mağdur etmek istemem.

Sevgiler

• quote:

Orijinalden alıntı: tarals40

quote:

merhaba, tarals40;

Buji ben değiştirmedim
    yağ 5,5lt mobil

Merhaba kardeş istanbuldayım servisim önceki aracımdan tanıdığım usta büyük bir servis değil.parçaları kendim alıp götürüyorum.

kardeş
    sorun servisin büyük veya küçük olması değil ki asıl sorun tamircilerin Volvo üzerinde bilgi sahibi olmamaları ve bilen büyük ve özel servislerin bu araçları uzay mekiğiymiş gibi abartmaları ve bunu fırsata çevirip hakkından fazla ücret talep etmeleridir
    geçen hafta bende maslakta özel servise götürdüm fren balatalarının azalmasından dolayı fren hidroliği azalmış usta kapağı açtığı gibi yağı boca etti mın/max seviyesine bakmaksızın (büyük servislik bu mu)
    4 adet filtreye Aksaray engin oto benden 100 tl aldı üstelik yan sanayii ürünü ,sende almışsın 70 tl farkı ne ki sadece esnaf ,usta müşteri ilişkisi.
    yeter ki uta işi bilsin hasar vermeden işini yapsın gerisi hikaye .

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tarals40

quote:

merhaba, tarals40;

Buji ben değiştirmedim
    yağ 5,5lt mobil

kardeş
    sorun servisin büyük veya küçük olması değil ki asıl sorun tamircilerin Volvo üzerinde bilgi sahibi olmamaları ve bilen büyük ve özel servislerin bu araçları uzay mekiğiymiş gibi abartmaları ve bunu fırsata çevirip hakkından fazla ücret talep etmeleridir
    geçen hafta bende maslakta özel servise götürdüm fren balatalarının azalmasından dolayı fren hidroliği azalmış usta kapağı açtığı gibi yağı boca etti mın/max seviyesine bakmaksızın (büyük servislik bu mu)
    4 adet filtreye Aksaray engin oto benden 100 tl aldı üstelik yan sanayii ürünü ,sende almışsın 70 tl farkı ne ki sadece esnaf ,usta müşteri ilişkisi.
    yeter ki uta işi bilsin hasar vermeden işini yapsın gerisi hikaye .

Yorumlarına katılıyorum,örnekleri mevcut yaptığım masraflar parçaları kendim aldım
    Baskı balata,firen sistemi ön,arka balata ve diskler dahil fren yağı işçilik 850 tl özel volvo Servisi'nde frenler 1750,baskı balata 1250 tl değişim ücreti istendi .serviste ise her şey onlara ait e taktığımız ürünlerde bizzat volvo Servisi'nin kullandığı ürünler bana maliyeti 850 tl geçenlerde bir konu açtım geri vites mandalı takılı kalıyor demekki kimse böyle bir sorun yaşamamış yaşamasında, önce yolumun üstü volvo Servisi'ne sordum 150 tl fiyat çektiler neyimiş vites mandalı aparatları değişecekmiş. Üzerimde para yok diyerek ayrıldım ordan ve direk yine bildiğim dükkanına tekme atarak girdiğim ustamın yanına baktı ya otur çaylar geliyor muhabbeti o arada tüpşırıngaya yanımda sıvı gres yağı doldurdu ve mandalla vites Topuz'u arasındaki boşluktan sıktı ve bir kaç kez uğraş sonucu eskisindende daha iyi oldu. Ücret ise canının sağlığı dedi .yardımcı olmaya çalışırım kardeş sıkıntı yok

• quote:

Orijinalden alıntı: ssozen11

quote:

Orijinalden alıntı: fozix

VOLVO TURKIYENİN YAGMUR SENSORU TUTARSIZLIGI VE GERI VITES SONSOR PROBLEMINI KABUL ETMEMESI VEYA GEREKLI VE YETERLI ACIKLAMAYAI YAPMMAMASINDAN KAYNAKLI OLARAK DUZGUN BIR INGILIZCE MAIL HAZIRLAYIP TOPLUCA AYNI ŞEKILDE YADA AYNI ZAMANDA GENEL MERKEZE MAIL MI ATMAK LAZIM NEDERSINIZ BU KONUDA SIKINTILI VE MUZDARIP OLAN KISILER ?

boşuna uğraşmayın derim, size cevap verecek olan yine ben olacağım. Hem kendinizi yormayın hem de bana gereksiz iş çıkarmayın.

Sn. Fozix,

şimdi size bir önerim olacak. Haftaya Pazartesi günü sabah'tan öğlene kadar olmak koşulu ile (sonrasında tüm hafta yurtdışından gelen misafirlerim nedeniyle doluyum) İstanbul'da sizin istediğiniz bir serviste buluşalım ve siz bana çektiğiniz sıkıntıları bir gösterin. Sonra da benim aracı birlikte deneriz (Xc60 D5), bayinin test araçlarını da teker teker deneriz. Size yüz yüze açıklamalar yaparım. Bir çayımızı, kahvemizi ikram ederim, sohbet ederiz siz de içinizdeki tüm sıkıntıları dile getirip içinizi dökersiniz. Eminim sonunda verdiğiniz paranın tam karşılığını aldığınız otomobile bindiğinize ikna olacaksınız.

Bu arada Volvo TR size yeterli açıklama yapmadı diyorsunuz, peki bu konu ile ilgil hiç bir servis girişiniz var mı? Volvo TR vahiy yolu ile mi sizin sorunuzdan haberdar olacak?

Ha madem benşm buradaki açıklamalarımı Volvo TR olarak kabul ediyorsunuz, o zaman da el insaf derim, burada teknik konularda yaptığım açıklalamalardan , Otomotiv öğtermenliğine giriş kitabı çıkar, eminim :)

Yalnız randevu saatini ve yerini lütfen PM atın, sonuçta bir Volvo Kabul günü yapmayacağız, saati ve yeri öğrenen meraklı dostlarımızı da kabul etmek elbette ki isterdim ancak servisin günlük randevulu ve olağan işlerini aksatıp, müşterilerimizi mağdur etmek istemem.

Sevgiler

sn sozen istanbulda degilim oncelikle bunu belirtmeliyim işim nedeni ilede gelmem mumkun değil ama şöyle bişey var once aracımdaki sağ aynadan gelen ıslık sesi ni sonra vitesimin ışıklı olması gerekirken baz ve advance doannımdaki gibi ışıksız olmasından kaynaklı vites topuzu değişimini yaptırdıktan sonra bu sensor olayına da geleceğim elzem olan bu ikisi diğer sensor olayları içinde sizinle irtibata geçerim yardımınız için teşekkürler eğer yardımlarınız sonucuda cozulmez ise o zaman volvo ya yazarız o zaman siz uğraşıraınız ;) ( bu arada ugrasırım derken sistemde case yada döf gibi bişey mi açıyor volvo genel merkezi anlamadım ? )

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• tarals40 kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim.
    şu an yağ filtre v.s bakımını yaptım 10000 km bakımı gelene kadar sorunum yok Ben ikitellideyim ustan bana yakın bir ara tanışmak isterim.
    baskı balatayı bahsettiğin ustaya mı yaptırdın?
  • Evet kardeş komple baskı balata firenler genel bakım hep bu ustama yaptırdım. sefaköydeyim sen yakınmışsın.tanışalım kardeş neden olmasın.

• yolcum kullanıcısına yanıt
    İyi haber, haftaya gitmeyi planlıyordum. İsabet olmuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fato65 -- 15 Aralık 2013; 21:57:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yolcum

bu tüm modeller için geçerlimi acaba
  • Valla marka ve model yazdığını göremedim resimde... Volvonun tüm modelleri için geçerlidir diye düşünüyorum..
    Volvo sitesinde kampanyalar ve ilanlar bölümünde gördüm ve yakında servise gitmeyi düşünen varsa bu fırsatı değerlendirsin diye yapıştırdım.

Ayrıntıları :http://www.volvocars.com/tr/sales-services/sales/pages/kampanyalar.aspx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yolcum -- 15 Aralık 2013; 22:11:16 >
  • quote:

Anlamadığım konu şu. 1 yıl yol yardımı vede yazılım güncellemesini,sadece servise götürüp iletişim bilgileri güncellendiği zaman mı hediye olarak alıyoruz ?Yani bakım yaptırmamıza gerek yok, doğru mu anladım ?

Bakım yapılan araçlara zaten yol yardım, yazılım güncellemesi ve yıkama ücretsizdi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: winniesertan

quote:

Anlamadığım konu şu. 1 yıl yol yardımı vede yazılım güncellemesini,sadece servise götürüp iletişim bilgileri güncellendiği zaman mı hediye olarak alıyoruz ?Yani bakım yaptırmamıza gerek yok, doğru mu anladım ?

Bakım yapılan araçlara zaten yol yardım, yazılım güncellemesi ve yıkama ücretsizdi.

Volvo servislerine bir angarya iş daha neden mi şöyle söyleyeyim.

İnternet sitesindeki yazıyı gören volvo sahipleri servise gidip yazılım güncellemesi yapmak isteyeceklerdir. Çok çalışkan volvo mekanikerleri atılan yazılımın işçiliğini vıda üzerinden giremeyecekleri, aynı zamanda tamiratta olan diğer araçları yetiştiremeyeceklerinden dolayı yazılım güncellemesini geçiştireceklerdir. Kendim dönem stajımı antalya otokoçta yaptım. Aşağı yukarı nasıl çalıştıklarını bizzat kendi gözlerimle gördüm.
    Zaten geçen mart ayında aracın garantisinin 3 5 gün geçmiş olmasına rağmen kapı lastiklerimin garantiden değişimini yapmadılar.Nedeni belli garanti bitmiş.Daha önce servise gittim ama yoğun olduklarından bakamayacaklarını söylediler. Geçen sene yıl kasım ayında yetkili serviste bakım yaptırdığımda farlarımın ayarsız olduğunu far ayarı yapılmasını sağ farın sol fara göre aşağıyı gösterdiğimi söyledim. Ancak volvo mekanikeri aracımın farlarının far ayar cihazı ile bakmadan iyi olduğunu söyledi ama beni tatmin etmedi.Bende sanayii deki rot balansçıya giderek far ayarının yapılmasını söyledim. Rot balansçı arkadaşla beraber incelediğimizde far ayar çubuğunun boşa döndüğünü fark ettik. Ama iş işten geçmiş aracımın garantisi bitmişti. Daha toz alan arka stoplarımı bana göre erken biten aküsünü saymıyorum bile.
    Akü konusuna gelince sadece benim değil başka bi xc60 sahibininde bizim araçla aynı model aynı ay üretimi aynı aküye sahip aracının geçen mayıs ayında sorun yaşadığını gördüm linkihttp://forum.donanimhaber.com/m_43327160/mpage_18/tm.htm Bence sorunlu olan akünün parça numarası 30745776 hatta ebayda aynı aküyü satıyorlar.http://www.ebay.co.uk/itm/Genuine-Volvo-C30-C70-S40-V50-700CCA-Battery-/111037054653 buda linki

sonuçlara gelince volvo servislerince nerde para orda hizmet mantığı var.

• quote:

quote:

Aynen söylediğiniz gibi, sadec bilgilerinizi güncellemeniz yeterli. Hem Servis 2.0 yazılımı yüklenecek hem de 1 yıl ücretsiz yol yardım hizmeti hediye edilecek. Yanında da sürpriz küçük bir hediye daha var

• quote:

Orijinalden alıntı: ssozen11

quote:

quote:

Aynen söylediğiniz gibi, sadec bilgilerinizi güncellemeniz yeterli. Hem Servis 2.0 yazılımı yüklenecek hem de 1 yıl ücretsiz yol yardım hizmeti hediye edilecek. Yanında da sürpriz küçük bir hediye daha var

Alıntıları Göster
    Çok güzel bir fırsat. Yazılım güncelletmek isteyen Volvo kullanıcıları için ama serviste bakım yaptırmayan kullanıcılar için kaçırılmaması gereken bir fırsat. Yapılması gereken servise gidip, iletişim bilgilerini güncelletmek ve kahvemizi,çayımızı içmek... Bu arada yazılımlar güncelleniyor ve ücretsiz yol yardım hakkı kazanıyoruz. Hediye artık ne ise jabası...

İşte Volvo böyle olmalı. Bu tür hizmetlerin, uygulamaların devamını dilerim.
    Emeği geçenlere teşekkürler...

• quote:

Çok güzel bir fırsat. Yazılım güncelletmek isteyen Volvo kullanıcıları için ama serviste bakım yaptırmayan kullanıcılar için kaçırılmaması gereken bir fırsat. Yapılması gereken servise gidip, iletişim bilgilerini güncelletmek ve kahvemizi,çayımızı içmek... Bu arada yazılımlar güncelleniyor ve ücretsiz yol yardım hakkı kazanıyoruz. Hediye artık ne ise jabası...

Gerçekten şaşırdım süper tebrik ederim. Şaka gibi elinize sağlık

Edit: son gün ne zaman acaba malum dağ başındayız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fsnn -- 16 Aralık 2013; 21:34:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fsnn

quote:

Gerçekten şaşırdım süper tebrik ederim. Şaka gibi elinize sağlık

Edit: son gün ne zaman acaba malum dağ başındayız

31 Aralık son gün. Bende şaşırdım açıkçası.

Umarım devam eder böyle hizmetler.Mesela el değiştiren Volvo'lara ücretsiz yazılım güncellemesi ve ücretsiz check-up hizmeti. Çok maliyetli olmayan bu işlemlerin ileriye dönük kazançları çok daha fazla olacaktır.
    Mesela yetkili servislerin,özel servislerden farkı, kullanıcıların servise paragöz olarak bakmaması vs..

• Haklısınız galiba bundanda yararlanamıcam şunu sömestrda yapsaydınız desem çok abartmış olurum sanırım :))
    Her zaman söylüyorum fiyatları aşağıya çekin yetkili servise gitmezsem ne olayım :))) sürümden kazanın dolsun taşsın servis.

• 
Sayfa: önceki 4950515253
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.