Şimdi Ara

VOLAR 9.7 Tablet Paylaşım-Destek [ANA KONU] (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
721
Cevap
15
Favori
107.066
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: teknokolik35

En güzeli temiz 2. el ipad 2 almak sanırım. 600 tl civarı var baya. sıfırıda 830 tl medimartette kampanyada oluyor.

ikinci el ipad alıcağına sıfır al daha iyi bana göre
  • Dahili hafıza ile ilgili sorunlarım var
    dahili hafıza alanını nasıl büyütebilirim bilgisi olan arkadaşımız varsa yardımcı olabilirse sevinirim.

İlginize şimdiden tşkler
  • quote:

Orijinalden alıntı: ultrAslan_woLky

quote:

Orijinalden alıntı: kalimor

Wifi bağlantı sorunu yaşayan arkadaşlar mümkünse tabletinize küsmeden önce wifi modeminizi kontrol edin. Tamam tablet bilgisayarlarda çok güçlü wifi yok ancak modeminiz a/b/g/n bağlantıları arasında hepsine destek vermek için otomatik geçiş yapıyorsa, b modunda düzgün g modunda eh işte n modunda saçma sapan davranıyorsa, modeminizin bağlı olduğu prizden doğru düzgün akım gelmiyorsa, bilgisayarınızın çektiği yerden tabletiniz çekiyor ama başka yerde çekmiyorsa, modeminizin kullandığı kanallarda başka modemler var ise önce bunları düzenleyiniz. Sonrasında tekrar tartışmak mümkün, basit bir örnek vermek gerekirse airties ( ttnet ile verilen ) modem kimi kullanıcılarda default ayarlar ile androidk telefon tablet ve ipad iphone bağlantılarını imkansız hale getiriyor.

Pek çok taşınabilir cihaz eğer modeminizin yanında ayrıca yüksek frekansta çalışan bir telsiz telefon var ise bağlantı sağlayamayacaktır. ( Mobil cihazlardaki veri gönderme gücü çok düşüktür ve telsiz telefon merkezi bu sinyalleri bozabilir. ) Mümkünse bu telefonu başka bir bölgeye yada farklı yüksekliğe taşıyın.

Modemler yüksek şifreleme ile veri koruma durumunda bağlantı stabilitesini kaybedebilir, daha basit bir şifreleme yöntemi + farklı sabit ip aralığı ( bağlanan cihazlar için )+ mac filtreleme ile şifresiz dahi keyifle modem kullanabilirsiniz

Edit : Telsiz telefon eklemesi
    Edit : Tableti teyzem için aldım ve sorunsuz kullanabiliyorum, wifi problemi yaşamadım ( 3 Katlı ev Modem ara katta ), Ekran problemi yaşamadım, Şarj problemi yaşamadım, Performans problemi yaşamadım. Sadece yanında satılan kılıfı almayın, çok dandik ve kamera için deliği yok.

hocam modem ayarlarında 802.11b/g/n seçili durumda. Sadece 802.11g yapsam daha fazla mı verim alırım?

G modu genellikle yeterlidir.

• arkadaslar yeni aldım bugun wifi sinde az cekme var ama kopma yok gibi evin içinde heryerde çekiyor . kaliteli bir makinaya benziyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: mhakank

Birde bu resmi incelemenizi tavsiye ederim.

VOLAR  9.7 Tablet Paylaşım-Destek [ANA KONU]

ahah tamam sustum manyakmış bu 1.6 ghz çift çekirdekli piyasadaki her şeyi oynarsın bunla fiyat olarak da iyimiş piranha ile tabi fark var
  • quote:

Orijinalden alıntı: AbuqSabuq

quote:

Orijinalden alıntı: yuxxel

Ben de bugün wifi sorunu yüzünden iade ettim. Modemin kanal ayarlarıyla evde düzelttim gibi sorunu ama sonuçta dışarıda bir kaç yerde denedim sorun aynı şekilde devam ediyor. Kablosuz bağlantıları görmüyor bile. Bilgisayarın 6 - 7 tane gördüğü wifi yi, tablet sadece çok yakınsa birini görüyor onada bağlanamıyor zaten. Wifi sorunu olmasaydı gerçekten hoşuma gitmişti. Bana öyle geliyorki eğer iade miktarı fazla olursa A101 daha düzgün sorunsuz bir tableti yeniden satışa sunabilir.

aynen bende verdim geri herkes şikayetçi wifi sorunundan ama wifi sorunu olmasaydı çok severek kullanabileceğim bir cihazdı.

Benim de durum sizin gibi. İade etmek zorunda kaldım :(. 2 saat kullandım wifi denedim başarılı olmayınca iade ettim.

• quote:

Orijinalden alıntı: ozqur333

quote:

Orijinalden alıntı: mhakank

Birde bu resmi incelemenizi tavsiye ederim.

ahah tamam sustum manyakmış bu 1.6 ghz çift çekirdekli piyasadaki her şeyi oynarsın bunla fiyat olarak da iyimiş piranha ile tabi fark var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mhakank -- 3 Ocak 2013; 1:02:10 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zabit_ersin

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: redvelvet

quote:

Orijinalden alıntı: mete1229

quote:

En sonunda dayanamadım cihazı rootladım arkadaşlar. Şuan Modern Combat:Zero Hero sorunsuz oynanıyor.

Root islemini nasil yaptiniz

1. bu programı windowsa yükleyinhttp://junefabrics.com/android/download.php (adb driverı yüklüyor)
    2. cihaz üzerinde ayarlar>geliştirici seçenekleri>usb hata ayıklamayı açın
    3. bunu windowsa indirinhttp://www.ulozto.cz/xBfVCUh/zhuodashi-2-2-12-setup-exe
    4. cihazı bilgisayara bağlayın ve windows cihazı tanısın (driver yüklesin)
    5. zhuodashi çalıştırın solda root var ona tıklayın, ekrandaki işlem bitince tableti kapatın ve usb den çıkarıp açın
    6. uygulamaların içine Super Su gelmiş olacak, cihaz root oldu.
    7. tablette tarayıcıyı açın vehttp://www.ginggo.com/MarketEnabler188.apk adresine gidin (küçük büyük harf aynen yazın)
    8. programı indirin, kurun, çalıştırın, usa at&t seçin
    9. google merketten daha önce ülkenizde yüklenmiyor diyen herşey açıldı !

Anlatım lazeboy arkadaşa aittir. Bende bu anlatımla Root yapmıştım.

Hocam bende kardiyolog arkadaşımızın D9702 root bölümünden yaptım, çok basit oldu.
    http://forum.donanimhaber.com/m_69621614/tm.htm

Cihazını root'lamak isteyen arkadaşlar verdiğim linkteki yöntemlerin aynısını uygulasınlar, bu bölüm kardiyalog arkadaşımızın D9702 için açtığı konu ama cihazların işlemcileri aynı olduğu için bizim cihazlar içinde geçerli...

cihaz ayarlarından enable usb debuging (usb hata ayıklamayı açın) diyor. Hangi menüde bulamadım. Programı kurdum ama cihaz bağlı gözükmüyor. Ara kablosu usb olarak bağlandı diyor veri aktarabiliyorum. cihazını root'layan arkadaşlar yanıt verebilirmi.
    Not: kardiyalog arkadaşın sayfasına göre yaptım
    Buldum arkadaşlar İlginize teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baykep -- 3 Ocak 2013; 2:52:41 >

• Ayarlar -> Geliştirme Seçenekleli menüsüne Usb Debugging vardır
  • arkadaşlar bende 27aralıkta aldım tableti dahailkinde ne ekran sorunu yaşadım nede wifi sorunu wifi 5 kat öteden çekiyor birde google playden birşey indirmiyordu onuda çözdüm meğer yanlışlıkla google play in indirme işlemlerini engellmişim
  • arkadaşlar bu tablete root nasıl atılır bide şu arkadaşa yardımcı olalım ve bana :(http://forum.donanimhaber.com/m_69752226/tm.htm
  • quote:

Orijinalden alıntı: ranking07

arkadaşlar bu tablete root nasıl atılır bide şu arkadaşa yardımcı olalım ve bana :(http://forum.donanimhaber.com/m_69752226/tm.htm

Şanslı azınlıktansınız, kıymetini bilin. Hayırlı olsun.

Root la ilgili 2 mesaj yukarısını okursanız mesaj içindeki alıntıda konunun anlatıldığını görebileceksiniz.
  • - HDMI kblosu mevuct olup da deneyen var mı? Tv de görüntün alınıyor mu?
    - Vodafone 3g çucuk çalışmıyor, deneyip çalıştırabilen var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: nicknick

- HDMI kblosu mevuct olup da deneyen var mı? Tv de görüntün alınıyor mu?

Cihazı ben de aldım geçen gün a101den gayet güzel stabil çalışıyor , performansına lafım yok benchmarkta 13210 aldı . Malzeme kalitesi , ekran hassasiyeti ve keskinliği , pilin dayanıklılığı gayet iyi . Verdiğiniz parayı fazlasıyla hak eden bir cihaz.Tek sorun kablosuzda kopma sorunları yaşıyorum modem ayarlarını uyguladım fakat değişen bir şey yok. Henüz şu wifi fix uygulamasını yüklemedim umarım o sorunu halleder aksi halde iade edicem internet benim için büyük bir sorun

hdmi kablosu bende vardı , aldığım gibi denedim bir sorun yok gayet güzel çalışıyor sadece başta kenarlardan biraz kesiyor onu da screen zoom bölümünden(tabletten) halledebilirsiniz

Vodem ve vınn denendi çalışıyor.

Ayrıca şunu da sorayım , markette bazı uygulamalar tabletle uyumlu değil bunun bir çözümü var mı build.prop dosyası filan nasıl halledebiliriz bilen bir arkadaş yazarsa sevinirim.

• bu tip tabletlerde genel sorun WiFi ve başka ROM larda sorun yok oluyor deniliyor bu cihaz hangi cihazın klonuysa aslında ona ait bir ROM ile WiFi de çözülebilirdi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayhanasici

quote:

Cihazı ben de aldım geçen gün a101den gayet güzel stabil çalışıyor , performansına lafım yok benchmarkta 13210 aldı . Malzeme kalitesi , ekran hassasiyeti ve keskinliği , pilin dayanıklılığı gayet iyi . Verdiğiniz parayı fazlasıyla hak eden bir cihaz.Tek sorun kablosuzda kopma sorunları yaşıyorum modem ayarlarını uyguladım fakat değişen bir şey yok. Henüz şu wifi fix uygulamasını yüklemedim umarım o sorunu halleder aksi halde iade edicem internet benim için büyük bir sorun

hdmi kablosu bende vardı , aldığım gibi denedim bir sorun yok gayet güzel çalışıyor sadece başta kenarlardan biraz kesiyor onu da screen zoom bölümünden(tabletten) halledebilirsiniz

Ayrıca şunu da sorayım , markette bazı uygulamalar tabletle uyumlu değil bunun bir çözümü var mı build.prop dosyası filan nasıl halledebiliriz bilen bir arkadaş yazarsa sevinirim.

root etme konusu vardı, öbür sayfada onu yaptıktan sonra build.prop dosyasını istediğin gibi değiştir; bildiğim kadarı ile nexus 7 model no yaparsan ile açılmayan program ve oyun yok.

•  VOLAR  9.7 Tablet Paylaşım-Destek [ANA KONU]

Belki her oyunu ve programı indirirsiniz ama cihazınızın sistemi yetmediği için çalıştaramazsınız. işlem Yetki (Root) gerektirir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayhanasici

quote:

Bendeki Huawei marka çubuk çalışmıyor bir türlü vodafone sim kart var içinde. Mavi ışık yanıp sönüyor sürekli ama tam yanık konuma geçmiyor ve bağlanmıyor.

APN, çevirmeli numara ve diğer ayarları nasıl yaptınız anlatırmısınız? mümkünse resim çekip gönderseniz baya kolaylaşır işimiz.

• Hızlı çalışması elde duruşu açısından çok güzel bir tabletti. Fakat Wi fi sorunu yüzünden (3 tane denedikten sonra) iade ettim. Sorun yazılım kaynaklı olmaya bilir. Muhtemelen güç katında sorun var. Benim 2 gün test ettiğim cihazda ekranı kapatınca normalde çekmeyen wi fi çekip, ekranı açınca kısa bir süre sonra wi fi kopuyordu. Muhtemelen ekran açıldığında, çektiği güç yüzünden wi fi yeterli güçü sağlayamıyor. O yüzden wifi performansı düşük. Ama bu sorunu halletseler refurbished olarak bile bu fiyata alırdım. Yoksa sinir harbi, elimdeki 2 senelik tablet bile daha ağır çalışmasına rağmen bu kadar sıkıntı yaratmamıştı.

Edit 4.de iyisini buldum. Digerlerinden cok daha iyi. Wi fi de sorun yok . Bu fiyata super urun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oguz72 -- 5 Ocak 2013; 15:53:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: baykep

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: redvelvet

quote:

Orijinalden alıntı: mete1229

quote:

En sonunda dayanamadım cihazı rootladım arkadaşlar. Şuan Modern Combat:Zero Hero sorunsuz oynanıyor.

Root islemini nasil yaptiniz

1. bu programı windowsa yükleyinhttp://junefabrics.com/android/download.php (adb driverı yüklüyor)
    2. cihaz üzerinde ayarlar>geliştirici seçenekleri>usb hata ayıklamayı açın
    3. bunu windowsa indirinhttp://www.ulozto.cz/xBfVCUh/zhuodashi-2-2-12-setup-exe
    4. cihazı bilgisayara bağlayın ve windows cihazı tanısın (driver yüklesin)
    5. zhuodashi çalıştırın solda root var ona tıklayın, ekrandaki işlem bitince tableti kapatın ve usb den çıkarıp açın
    6. uygulamaların içine Super Su gelmiş olacak, cihaz root oldu.
    7. tablette tarayıcıyı açın vehttp://www.ginggo.com/MarketEnabler188.apk adresine gidin (küçük büyük harf aynen yazın)
    8. programı indirin, kurun, çalıştırın, usa at&t seçin
    9. google merketten daha önce ülkenizde yüklenmiyor diyen herşey açıldı !

Anlatım lazeboy arkadaşa aittir. Bende bu anlatımla Root yapmıştım.

Hocam bende kardiyolog arkadaşımızın D9702 root bölümünden yaptım, çok basit oldu.
    http://forum.donanimhaber.com/m_69621614/tm.htm

Cihazını root'lamak isteyen arkadaşlar verdiğim linkteki yöntemlerin aynısını uygulasınlar, bu bölüm kardiyalog arkadaşımızın D9702 için açtığı konu ama cihazların işlemcileri aynı olduğu için bizim cihazlar içinde geçerli...

cihaz ayarlarından enable usb debuging (usb hata ayıklamayı açın) diyor. Hangi menüde bulamadım. Programı kurdum ama cihaz bağlı gözükmüyor. Ara kablosu usb olarak bağlandı diyor veri aktarabiliyorum. cihazını root'layan arkadaşlar yanıt verebilirmi.
    Not: kardiyalog arkadaşın sayfasına göre yaptım
    Buldum arkadaşlar İlginize teşekkürler

Arkadaşlar Moborobo programını kurdum ama tableti bir türlü tanıtamadım. 24 saattir uğraşıyorum kafayı yiyecem. Programı kuruyorum sorun yok cihazın usb hata ayıklamasını da açtım. kurulum sonrası program başlıyor cihazı takınca görüyor. Driver yükleniyor diyor %99'a geliyor ve driver yükleme tamamlanamıyor. ve sürekli cihaz bağlı değil diyor. cihazı usb'den çıkarıp tekrar takıyorum cihazı görüyor driver yüklemeye başlıyor yine tamamlanamadan aynı sonuç. Başka bir bilgisayara kurdum programı. tableti ilk defa takıyorum bu bilgisayara (hani önceki sürücüler sorun yaşatabilir denilmişti ya) aynı sorunları ondada yaşadım. Şu driver tanıtma işlemini anlatacak biri yokmu

Nihayet tanıttım. PdaNetZ350.exe programını kurunca driver otomatik yüklendi ve Moborobo otomatik çalıştı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baykep -- 4 Ocak 2013; 1:52:44 >

• 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.