Şimdi Ara

VOIP PROGRAMI TAVSİYESİ LAZIM (TÜRKİYE İÇİN)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
2
Favori
7.256
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ne zamandır cheapvoip kullanıyordum, dün itibariyle zam yaptılar, türkiye'yi araması 0.085$ oldu. daha uygun fiyatlı voip programı bilen var mı?

• google 'a betamax comparasion yaz ilk cıkadan turkey ' e bak hangisi en uygunsa görürsün. App olarakta MobileVoip betamax'ındır bunun yanında daha kaliteli uygulamalarda var bakabilirsin.
  • eyvallah sağolasın biliyorum o karşılaştırmanın olduğu siteyi ama cheapvoip de malesef betamax'ın ve betamaxdakilerin hepsine zam geldi :(
  • Poivy'i arastir istersen.
  • poivy daha pahalı
  • Nonoh.net kullaniyorum sabit hatlar beles. Iphone'da da var guzel.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xbreakx

Nonoh.net kullaniyorum sabit hatlar beles. Iphone'da da var guzel.

Ben diyelim Almanyadayım ve evimi aramak istiyorum annem ile konuşmak için nonoh.net dediğiniz uygulama sayesinde hiçbir ücret ödemeden sadece internet paketimden düşerek yada ücreti vererek yada wifi'den ücretsiz mi arayabiliyorum? Böyle bişey varsa süpermiş:)
  • nonoh sabit hatlar için beleş tabi de mobil aramak için diğerlerine göre biraz daha pahalı. nonoh'a kredi yüklüyosun 120 gün türkiyedeki sabit hatları bedava arayabiliyorsun. ama 120 gün olsa da bi limit var, çok arayınca bazen fair use policy diyip ücretsiz aramaya izin vermiyor bi kaç gün. dünyanın neresinde olursan ol internetten türkiyeyi arama ücreti değişmiyo, internet bağlantından bi ücret ödemiyosun, kredi kartından para yüklüyosun. sabit hatları aramak için türk telekom'un wirofon programı var onu da tavsiye ederim. türkiye'de sabit hat kullanıyorsan wirofon üyeliğini ücretsiz başlatıp istediğin yeri internetten arıyosun ve ücret wirofon'un bağlı olduğu sabit hatta yansıyor. tabi akşam 7'den sabah 7' sabit hatları araması ücretsiz olduğu için bu süre arasında sabit hatları aradığın zaman ücret ödemiyosun yine avantajı bu oluyo.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ttacci -- 4 Ağustos 2012; 15:21:21 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Equris

quote:

Ben diyelim Almanyadayım ve evimi aramak istiyorum annem ile konuşmak için nonoh.net dediğiniz uygulama sayesinde hiçbir ücret ödemeden sadece internet paketimden düşerek yada ücreti vererek yada wifi'den ücretsiz mi arayabiliyorum? Böyle bişey varsa süpermiş:)

Arkadasin dedigi gibi elbette sinir var fakat oyle gunde 10-15 dk konusma ile bitiremezsin.

Sinir soyle;
    Ayni IP uzerinden haftalik belli dakikan var. Ornegin ayni IP'den 5 arkadasin ve sen konusursan o sure kimseye dayanmaz. 6 kisi 10 dk konussan gunde toplam 60 dk. bunu da haftaya vurursan 420dk eder. Bu durumda yuklemis oldugun ilk krediden dusme olur fakat cok fazla degil.

• quote:

quote:

quote:

Arkadasin dedigi gibi elbette sinir var fakat oyle gunde 10-15 dk konusma ile bitiremezsin.

Sinir soyle;
    Ayni IP uzerinden haftalik belli dakikan var. Ornegin ayni IP'den 5 arkadasin ve sen konusursan o sure kimseye dayanmaz. 6 kisi 10 dk konussan gunde toplam 60 dk. bunu da haftaya vurursan 420dk eder. Bu durumda yuklemis oldugun ilk krediden dusme olur fakat cok fazla degil.

Yok hocam ya hergün 10 - 15dk konuşmam ben:) En fazla konuşacağım ayda 100dk dır:) O zaman yurtdışından Türkiye'yi aramak için çok ideal bir uygulama bu yurtdışına gidicem ben Almanya'ya orda kullanırım o zaman ben bu programı

Teşekkür ederim iyi forumlar..

• yalnız sabit hat arıcaksan wirofon kullan, yok hem sabit hem mobil arıycam diyosan nonoh yükle, mobiller için de daha uygun olan başka bi program yükle, hatta gideceğin ülkenin telefonları için de hangi tarife uygunsa onu seç şurda hepsinin fiyatları yazıyor.

http://backsla.sh/betamax
  • ben voip kullaniyorum ama yaptigim yontem biraz karisik ama cok uygun..uygulama olarak anlatiyorum..
    kullanidigim alet edevat: merkezde : fct cihazi,vodafone sinirsiz hat,voip cihazi linksys spa3000 ve tabiki internet..
    alet edevat kullanan kiside yani clientte; voip cihazi yada isip programi yuklu iphone turevi cihaz..

uygulama; merkezde fct cihazimiza sinirsiz vodafone hattimizi takiyoruz fct den voip cihazimiza yani linksys spa3000 cihazimiza baglantimizi kuruyoruz..ve voip cihazimizi nete bagliyoruz...voip cihazimiza nonoh tan uyelik alip icine uyeligimizi tanimliyoruz..voip cihazi ayarlarini anlatmiyorum..

buraya kadar her sey tamam..
    cliennte yani kullanicida yapmam gerekenler: kendi kullandigim sekli ile: iphone 4s imde appstore den isip adli voip prog indirdik voip hesabimi girdim tabiki hesabim nonoh su anda..isip neden indirdiniz demeyin cunku kullanici adini nonoh ta isip ariyor digerleri izin vermiyor..isip programini actiktan sonra merkezdeki voip cihazimizi ariyoruz caliyor ve bize fct deki vodafone hattindan cevir sesi veriyor..ve siz aramak isteginiz yeri japonyadanda olaaniz net araciligiyla ariyorsunuz..toplamda aramayla calma suresi max 20 sn..
    ayni seyi clientte voip cihZi ilede yapabilirsiniz.. yani kisacasi almanyadan turkiyedeki vodafone hattim uzerinden paketimin el verdigi sekilde sinirsiz her yeri aramis oluyorum..yapmak isteyen varsa seve seve yardimci olurum..benim icin cihazlar varsa 5 dk lik islem

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• iyi geceler maalesef hepsi zam yaptı

en iyisi şimdi nonoh vehttp://www.freevoipdeal.com/rates#letter-T olmus
  • quote:

Orijinalden alıntı: teknologs

ben voip kullaniyorum ama yaptigim yontem biraz karisik ama cok uygun..uygulama olarak anlatiyorum..
    kullanidigim alet edevat: merkezde : fct cihazi,vodafone sinirsiz hat,voip cihazi linksys spa3000 ve tabiki internet..
    alet edevat kullanan kiside yani clientte; voip cihazi yada isip programi yuklu iphone turevi cihaz..

uygulama; merkezde fct cihazimiza sinirsiz vodafone hattimizi takiyoruz fct den voip cihazimiza yani linksys spa3000 cihazimiza baglantimizi kuruyoruz..ve voip cihazimizi nete bagliyoruz...voip cihazimiza nonoh tan uyelik alip icine uyeligimizi tanimliyoruz..voip cihazi ayarlarini anlatmiyorum..

buraya kadar her sey tamam..
    cliennte yani kullanicida yapmam gerekenler: kendi kullandigim sekli ile: iphone 4s imde appstore den isip adli voip prog indirdik voip hesabimi girdim tabiki hesabim nonoh su anda..isip neden indirdiniz demeyin cunku kullanici adini nonoh ta isip ariyor digerleri izin vermiyor..isip programini actiktan sonra merkezdeki voip cihazimizi ariyoruz caliyor ve bize fct deki vodafone hattindan cevir sesi veriyor..ve siz aramak isteginiz yeri japonyadanda olaaniz net araciligiyla ariyorsunuz..toplamda aramayla calma suresi max 20 sn..
    ayni seyi clientte voip cihZi ilede yapabilirsiniz.. yani kisacasi almanyadan turkiyedeki vodafone hattim uzerinden paketimin el verdigi sekilde sinirsiz her yeri aramis oluyorum..yapmak isteyen varsa seve seve yardimci olurum..benim icin cihazlar varsa 5 dk lik islem

çok konuşuluyorsa iyi ama bu aletleri almak, sonra sınırsız paket almak vs bunların yerine sadece bi voip programıyla cep telefonundan internete bağlanıp aramak ve hiç bi tarifeye para ödemeyip standart hat kullanmak daha hesaplı olmaz mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: HORASANLI

iyi geceler maalesef hepsi zam yaptı

en iyisi şimdi nonoh vehttp://www.freevoipdeal.com/rates#letter-T olmus

onlar daha pahalı. en uygunu cheapvoip'te dk'sı 0.069€, ayrıca bağlantı ücreti de yok.
  • zamaninda bende parali cok kullandik fakat cok kota uyguluyorlar betamaxda..tabi cok az konusulursa mantikli gelmeyebilir anattigim yontem.benim is yerimde fct ve voip zaten normaldede kullaniyordum..yapmam gereken tek sey baglantisi kurmak oldu ikisi arasinda..ailemde ve esimle dostumla da guvendiklerime verdim kullaniyorum..evdede voip cihazim var esim almanya ile voip to voip seklinde konusuyor..bu sistemle daha guzel oluyor...dukkandaki sinirsiz vodafone hattimi evdede kullaniyorum..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben bu işi anlamadım arkadaş biri bana açıklayabilir mi? Yukarıda http://www.freevoipdeal.com/rates#letter-T linkine tıklıyorum orda turkiye ve almanya sabit hat free diyor yani ücretisz.

Şimdi ben telefonuma bu uygulamayı indirdim. Neler yapıcam? Evdeki wireless internetim de var o zaman ben hiç bir ücret ödemezmiyim Türkiye'yi ararken? Bide bunlara üye olmak mı lazım nasıl oluyor?
  • quote:

Ben bu işi anlamadım arkadaş biri bana açıklayabilir mi? Yukarıda http://www.freevoipdeal.com/rates#letter-T linkine tıklıyorum orda turkiye ve almanya sabit hat free diyor yani ücretisz.

Şimdi ben telefonuma bu uygulamayı indirdim. Neler yapıcam? Evdeki wireless internetim de var o zaman ben hiç bir ücret ödemezmiyim Türkiye'yi ararken? Bide bunlara üye olmak mı lazım nasıl oluyor?

programı yükle, hatta cep telefonu numaranı da gir, aktivasyon msjı yolluyolar ve aradığında senin numaran görünüyor. sonra kredi yükleyeceksin bedava konuşabilmek için yüklediğin krediyi de cep telefonu aramak için, sms için harcarsın. listedeki ücretsiz olan yerleri ücretsiz ararsın, nerde oldupun farketmez

• 4 yıldır aralıksız nonoh kullanıyorum ve çok memnunum hiç bir sıkıntı yaşamadım bu zamana kadar hemde çok uygun bedava dakikaların dışında
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.