Şimdi Ara

Vodafone hat problemi (Aramalar gelmiyor)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
3.389
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Vodafone hattımı yıllardır kullanıyorum. İki gündür hattımda tuhaf bir sıkıntı oluştu. Arayan kimse bana ulaşamıyor. Aradığınız kişiye ulaşılamıyor anonsuyla karşılaşıyorlar. Halbuki hat full çekiyor ve ben arama yapabiliyorum. Ayrıca SMS de gelmiyor. Ben gönderince SMS gidiyor ama karşı taraftan bana ulaşmıyor. Internet 4G sorunsuz çalışıyor.

Hiç yönlendirme yapmadım ama yine de ne olur ne olmaz diye kod ile yönlendirme kaldırma işlemini yaptım. Sim kartı başka telefonda denedim. Hatta atlayıp bir Vodafone bayine gittim. Hattı başka telefona takıp denediler ama o telefonda da aynı sıkıntı ile karşılaşıldı. Yani sıkıntı telefon ayarlarında değil.

Vodafone şu an sorunla ilgileniyor ama kendileri de şu an çözemiyorlar gibi. Böyle bir şeyle karşılaşan oldu mu? Sıkıntı ne olabilir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Sıkıntı hatta olabilir hocam, eğer çözüme ulaşılmaz ise, yedek hat alıp ve onu kullanmanızı tavsiye ederim.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • vodafone cagrı merkezını arayın hat resetelnemsın ve butun yonlendırmelerın hepsının ıptal edılmesını soyleyın. ardından telefonu bırkez kapatıp acın.

2.yontem sim kartta problem oldugunu dusnuyorsuanız sım kartı farklı bır telefona takın arama yapmaya sms atmaya calısın hala sıkıntı devam ederse vodafone yedek sım kart basvurusunda bulunun.

• Vodafone çağrı merkezini aradım. Hat resetlemesi yaptılar. Hatta telefona bir güncelleme yolladılar. 1 saatten fazla süre bir yükleme yaptılar ama yine sorun çözülmedi. Yönlendirmeleri de iptal ettiler, faydası olmadı. 2-3 telefonda denedik, hiç birinde arama almıyor.

Bayiye gittiğimde SIM kart değişimi talep ettim ancak onların kanısı numarada bir sıkıntı olduğu yönünde olduğundan şimdilik değişim yapmadık. Halen Vodafone'dan geri dönüş bekliyorum.

• GalPal kullanıcısına yanıt
    Numara da sorun olmaz hocam, olsa olsa sim kart’ta sıkıntı olur, umarım problem çözülür.

• Umarım çözülür hocam, Sim kart değişimiyle veya Vodafone'un müdahalesiyle çözülmezse başka operatöre geçiş durumunda kalacağım.

• Konu kesinlikle sim kartta olamaz Vodafone santrali ile ilgili bir sorun, Allah kolaylık versin önce anlayacaklar sonra kabul edecekler arkasından çözüm bulacaklar cok geçmiş olsun, kendiniz numarayı yönlendirip deneme yaptınız mi o zaman ne oluyor

• maaart M kullanıcısına yanıt
    Santral fln ne alaka...

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Sorun nihayet çözüldü. Sıkıntı ne telefon ne de Sim karttanmış. Tamamen Vodafone şebekesinden kaynaklanıyormuş. Sim karta yeni seri numarası atayıp tekrar resetlediler, düzeldi. Artık hattıma ne yaptılarsa böyle bir saçmalıkla uğraştırdılar. Yalnız tüm servisler iptal oldu. Telefonum açılınca Vodafonedan bir dolu mesaj geldi. Yurtdışı aramalar servisi iptal, Volte servisi iptal, telesekreter servisi iptal vs vs Bir sıkıntı çıkacak mı sonrasında göreceğiz.

Sıkıntının çözülmesine sevindim, umarım başka yeni sorunlarla karşılaşmazsınız hocam. Hayırlı bayramlar dilerim...

Allah’ın sevgili kulusun vodafonun bu kadar hızlı sorun çözmesi alışıldık bir durum değil…

• Sağol hocam, şimdilik sıkıntı yok. Umarım böyle devam eder. İyi bayramlar

• maaart M kullanıcısına yanıt

1,5 günde çözdüler. Umudum yoktu açıkçası ama bayağı ilgilendiler, uğraştılar. Hala hattım niye bu hale geldi bilmiyorum ama sorun onlardaymış o kesin

Hayırlı bayramlar hocam size de, teşekkür ederim.

2 3 gündür benim telefonumda da problem var vodafone kullanıyorum biri beni aradığı zaman ben açmazsam yada meşgule atarsam ya aradığınız kişiye şuanda ulaşılamıyor diyo yada çalmaya devam ediyo ama bende çağrı gözükmüyo o esnadan itibaren bir de arada bir kimseyi araymıyorum arama gönderilemedi diyor ya uçak moduna almam gerekiyo yada beklemem gerekiyo.

Bende yönlendirmeleri falan iptal ettim hala aynı bayram sonuna kadar düzelmezse türk telekoma geçicem

• angaralim kullanıcısına yanıt
    Hocam yaptırdım fakat fayda vermedi

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.