Şimdi Ara

Vizörde Çizik Sorunu !!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
701
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba sevgili forum üyeleri, canımı sıkan bir durum var. Canon 100D makinemi alalı 4 ay oldu. 2 gün önce vizörde bir çizik olduğunu farkettim, toz olabilir diye temizlemeye çalıştım ama toz değilmiş, büyük ihtimalle bir çizik. Benim gibi hassas birisi için fotoğraf çekmekten soğuma hissi oluştu. Bu çiziği nasıl giderebilirim, fotoğraf çekimine olumsuz bir etkisi var mı acaba ? Makinem Canon Eurosia garantisi altında, garantiye yollasam vizör camını değiştirirler mi ?

Vizördeki çiziğin fotoğrafını çektim ;

Vizörde Çizik Sorunu !!!

Bu çiziği giderebilmek adına ne yapabilirim ?

Yardımlarınızı bekliyorum. Saygılarımla..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 4everlast7 -- 8 Haziran 2015; 12:56:28 >

• Fotoğraflara hiçbir etkisi yok. Çok kolaylıkla gözüktüğüne göre biraz derin galiba. Kılcal çizikler diş macunu+kulak çöpü ile giderilebiliyor ama buna çözüm olur mu bilemem. Zaten üzerinde koruyucu tabaka varsa işe yarar. Koruma yoksa ve direkt cam çizilmişse tek yapabileceğiniz şey değiştirmek. Buradaki korumadan kastım bizim yapıştırdığımız ekran korucu tarzı birşey değil. Gorilla Glass gibi gözle görülmeyen bir tabaka.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VYC Majoris -- 8 Haziran 2015; 13:48:22 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: VYC Majoris

Fotoğraflara hiçbir etkisi yok. Çok kolaylıkla gözüktüğüne göre biraz derin galiba. Kılcal çizikler diş macunu+kulak çöpü ile giderilebiliyor ama buna çözüm olur mu bilemem. Zaten üzerinde koruyucu tabaka varsa işe yarar. Koruma yoksa ve direkt cam çizilmişse tek yapabileceğiniz şey değiştirmek. Buradaki korumadan kastım bizim yapıştırdığımız ekran korucu tarzı birşey değil. Gorilla Glass gibi gözle görülmeyen bir tabaka.

Peki cihazı garantiye göndersem vizör camını değiştirirler mi ? Canon Eurosia garantisi altında.
  • 4everlast7 4 kullanıcısına yanıt
    Garantiden değişmez, hiç kafanı takma, o kadar çizik lenste olsa bile hiçbir zararı olmaz. En güzel çözüm unut gitsin, bir süre sonra görmemeye başlayacaksın.
  • 4everlast7 4 kullanıcısına yanıt
    Çok ekstra bir müşteri hizmetleri yoksa değişmez. Ama ücretiyle değiştirirler. Arrowcolt'un dediği gibi eğer fotoğraf çekerken bir zorluk çıkarmıyorsa önemsemeyin bence.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ARroWCoLT

Garantiden değişmez, hiç kafanı takma, o kadar çizik lenste olsa bile hiçbir zararı olmaz. En güzel çözüm unut gitsin, bir süre sonra görmemeye başlayacaksın.

Teşekkür ederim, önemsememeye çalışacam artık napalım :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: VYC Majoris

Çok ekstra bir müşteri hizmetleri yoksa değişmez. Ama ücretiyle değiştirirler. Arrowcolt'un dediği gibi eğer fotoğraf çekerken bir zorluk çıkarmıyorsa önemsemeyin bence.

Teşşekkür ettim, öyle yapacam :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.