Şimdi Ara

Visual Studio ile Mutlu Anlar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
832
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Mekatronik mühendisliği 1. sınıf öğrencisiyim. Hoca pek açıklama yapmadan atış hareketi için program yazmamızı istedi. Bu sene ilk defa görüyorum visual basic. Bende hem kendimi denemek hemde biraz uğraşayım diye kapsamlı tüm atış hareketlerini yapmaya karar verdim. Her şeyi iyi hoş hallettim ama sonda eğik atış hareketinde kullanıcının girdiği bi değerin sinüsünü ve cosinüsünü almada sıkıntı yaşıyorum.

Private Sub btnSure_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles btnSure.Click

Vy0 = Math.Sin(Math.PI * Val(txtAci.Text) / 180)
    txtSure.Text = Vy0 * Val(txtVilk.Text) / 5

End Sub

Modülde ayrıca public olarak tanımladım her şeyi. İlk hız ve Açı text boxlarına değerleri girince Süreyi hesaplamak istiyorum. Bunun içinde açının sinüsünü almam gerekli ama bu şekilde yazdığımda sonuç 0 çıkıyo sürekli. Nasıl bi yol izlemem gerekli bu kullanıcının girdiği açının sinüsü veya cosinüsünü alma konusunda?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tes1907 -- 22 Ekim 2014; 8:13:32 >

• double Vy0 = Math.Sin(Math.PI * Convert.ToDouble(textBox1.Text) / 180);
    textBox3.Text = (Vy0 * Convert.ToDouble(textBox2.Text) / 5).ToString();
  • Gökşen PASLI G kullanıcısına yanıt
    double'ı silip vy0'ı double da tanımlayıp ; işaretlerini sildiğimde çalıştı ve hesapladı çok teşekkürler ama tam olarak benim yaptığımda olmamasının ve sonucun 0 çıkmasının sebebi nedir?

diğer yandan .ToSting() ne işe yarıyo tam olarak?
  • sa. c sharp consolde dışardan girilen bir mesajın içimndeki a b ve c karakterlerini x y z ile değiştiren bir fonksiyon yazın ve fonksiyonun çağrısını yapın bilen varsa kodunu göndrebilir mi teşekkürler şimdiden
  • quote:

Orijinalden alıntı: ctn nrgz

sa. c sharp consolde dışardan girilen bir mesajın içimndeki a b ve c karakterlerini x y z ile değiştiren bir fonksiyon yazın ve fonksiyonun çağrısını yapın bilen varsa kodunu göndrebilir mi teşekkürler şimdiden

using System;

namespace bgggg
    {
    class Program
    {

public static string cevir(string değer)
    {
    değer= değer.Replace("a","x");
    değer= değer.Replace("b","y");
    değer= değer.Replace("c","z");
    return değer;
    }

public static void Main(string[] args)
    {
    Console.WriteLine("Mesajı Yaz");

string line = Console.ReadLine();

string s= cevir(line);

Console.Write(s);
    Console.ReadKey(true);
    }
    }
    }

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.