Şimdi Ara

Visual Basic'de Bİr Proje

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
1.137
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar proje ödevim hakkında baya araştırma yaptım ama ele gelecek pek bilgi bulamadım. dh forumun değerli üyelerinin fikirlerine sunarım.

Ödevim şu: Visual Basic .Net'te mikrafondan girilen sesin hangi enstrümana ait olduğunu bulup çalan notayı çıkartan bir uygulama.

Topladığım ve müzik derslerinden kalan bilgilerle şunu biliyorum ki entrümanlar farklı frekanslarda sesler çıkartıyor.
    Buna göre mikrafondaki sesi önce okutup sonra frekanslarına ayırmak kalıyor. Ve bunları visual basıc . net'te nasıl yapacağım akkında bilgim yok. Yardımlarını beklıyorum şimdiden teşekkürler.

• Öncelikle bunu yapabilmek için sesleri sayısal verilere dönüştürmen gerekir daha sonra bu verileri bir veritabanında saklaman gerekir daha sonra bunları yeni gelen ses ile karşılaştırman gerekir...

Bu arada ciddi sayıda müzik aletlerinden çıkan bütün notaların seslerini incelemen ve bunları filtreleyip sayısal hale dönüştürüp gerekir... Ciddi bir zaman ve sistemli bir çalışma ister bu...

Bu arada ses tanıma konuları ile biraz ilgilenirsen sanırım sana yardımcı olur en azından kabaca ışık tutar durumuna...

Başka takıldığın bir nokta olursa yardımcı olmaya çalışırım...

Saygılarımla...
  • Öncelikle cihazlardan veri okuma kısmında biraz araştırma yapman gerek. Ardından şu linke bakmalısın

http://en.wikipedia.org/wiki/Fast_Fourier_transform

Fourier dönüşümü diital bilgiye dönüştürme kısmında sana yardımcı olacaktır.
  • gerçekten çok zor bir proje
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fun Style

gerçekten çok zor bir proje

Allah kolaylık versin..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.