Şimdi Ara

vistayı xp ye çeviremiyorum yartımlar için teşekkürler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
697
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • S.A ARKADAŞLAR ÇOK BÜYÜK BİR HATA YAPIP TIKIR TIKIR ÇALIŞAN XP Mİ VİSTAYA ÇEVİRDİM ŞİMDİ WİNDOWS XP YE DÖNMÜYOR 1.OLARAK cd rom yapmama rağman başka bi cd rom takmama rağman olmadı windows üzerinden zaten olmuyo napılacak arkadaşlar yardımlar için teşekkürler

• CD'n bootable değil...

Önce bootable xp cd'si bul... Ondan sonra Vista'yı kurduğun partitionu formatlayıp XP kur...

Not: Üstüne alınma ama eti budu belli olmayan, daha xp kurmaktan aciz insanlar vista kuruyorlar ya öleceğim. Vista sizin neyinize... 15 yıldır bilgisayar kullanıyorum ve şu andaki işletim sistemim XP Home...

Unutmayın NEWER IS NOT ALWAYS BETTER (Daha yeni her zaman daha iyi değildir.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kemal -- 6 Eylül 2007; 11:28:51 >
  • vista cd si ile formatla yalnızca sonrasında reset atıp xp cdsini tak ve kur..
    bende bi atasözü ile tamamlayım bari:madem yüzme bilmiyordun niye çıktın incir ağacına
  • arkadaşlar heralde siz kendinizi pc dünyasında kral zannediyosunuz bende 15 yıldır pc kullanıyorum küçülmeyin soru sorduk cvp vermiyosan aşağılama
  • sana katılıyorum lütfen biliyorsak cevaplamakla yetinelim dediği gibi aşağılamak gibi bir şey olmasın nihayetinde hiç kimse doğuştan öğrenmiyor
    quote:

Orjinalden alıntı: zehir_hakan_devmc

arkadaşlar heralde siz kendinizi pc dünyasında kral zannediyosunuz bende 15 yıldır pc kullanıyorum küçülmeyin soru sorduk cvp vermiyosan aşağılama
  • kimsenin aşağıladığı yok zaten..kral zannettiği de yok nerden çıkarıyosunuz bunları..biraz denemesi babında dedim ya da arama yapsa bulacaktı cevabı ama forumda ama google'da..
  • ARKADAŞIM ÇOK TEŞEKKÜRLER SANA KATILIYORUM ÇOK TEMİZ DÜŞÜNCELİ BİR İNSANSIN
    quote:

Orjinalden alıntı: ayhankara

sana katılıyorum lütfen biliyorsak cevaplamakla yetinelim dediği gibi aşağılamak gibi bir şey olmasın nihayetinde hiç kimse doğuştan öğrenmiyor
    quote:

Orjinalden alıntı: zehir_hakan_devmc

arkadaşlar heralde siz kendinizi pc dünyasında kral zannediyosunuz bende 15 yıldır pc kullanıyorum küçülmeyin soru sorduk cvp vermiyosan aşağılama

• Birşey daha var.

Ben de bir ara Vista'dan bir sebepten dolayı XP'ye döneyim dedim. XP CD'sini takıp Boot edip kurulum sırasında listeden Vista'yı kurduğum C'yi seçtim, NTFS ile biçimlendir dedim, format attı, dosyaları yükledi, bilgisayarı yeniden başlattı. Ancak bir sonraki açılışta normalde klasik Windows ortamında kuruluma devam etmesi gerekirken "İşletim sistemi yükleme hatası_" diye birşey yazıyordu ekranın sol üst köşesinde. Kalıyordu öyle. Hata verdi.

Vista'yı kurduğum C'yi önce bölüm olarak sildim. Bölünlendirilmemiş ve biçimlendirilmemiş bir alan oluştu. O alanı tekrar sıfırdan C:\ bölümü yaptım. Sonra bu sıfır bölüme XP'yi NTFS şeklinde format atarak sıfırdan kurdum. Bu sefer başarıyla sorunsuz kuruldu.

Forumda soruluyordu bazen bir PC'de HDD'nin bir bölümüne Vista bir bölümüne XP kurabilir miyim diye. Eğer önce A bölümüne Vista kuruluysa, sonradan B bölümüne XP kurulamıyordu. Sanırım bunların istediği şey şu; "Önce XP sonra Vista". "Önce Vista sonra XP" olmuyor. Yani aşağı inemiyor beyefendi.

• quote:

Orjinalden alıntı: ZEUS__

vista cd si ile formatla yalnızca sonrasında reset atıp xp cdsini tak ve kur..
    bende bi atasözü ile tamamlayım bari:madem yüzme bilmiyordun niye çıktın incir ağacına

Güzel öneri + güzel espri
    Bence boş yere alınganlık yapmanın alemi yok..Kimse kral değil öyle hissetmiyor da zaten..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.