Şimdi Ara

Vista masa üstü İnternet Explorer simgesi yok

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
7.498
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Vista home premium kullanıyorum.Bilgisayar,geri dönüşüm kutusu gibi programların ikonlarını masaüstüne masaüstünde sağ tıklayıp/kişiselleştirme ayarlarından açtım ama orda ie ikonu olmadığı için ie nin şuan masaüstünde kısayol ikonu var(başlat menüsündekini oraya kısayol oluşturdum) İE nin orjinal ikonunu vistada masaüstüne nasıl ekleyebilirim şuan kısayol olarak kullanabiliyorum.

• masaustunu sağ tıkla özellikler acılan pencerede masaüstü tıkla gelen ekranda masaüstümü özelleştir tıklıyorsun acılan pencerede istediğin ikonu tıkla tamam de cık
  • quote:

Orjinalden alıntı: mbirgucu

masaustunu sağ tıkla özellikler acılan pencerede masaüstü tıkla gelen ekranda masaüstümü özelleştir tıklıyorsun acılan pencerede istediğin ikonu tıkla tamam de cık

Evet Ben Denedim Oluyor Saolasın
  • Vistada böyle değil yanlız ie seçeneği yok xp oluyor senin dediğin
  • evet aynen vista icin nasıl olacak bende ag baglantılarımı kaldıracagım ama yapamıyom :s
  • Masaüstünü sağ tıkla solda masaüstü simgelerini değiştir var oradan yapabilirsin.
  • Regedit e girin
    HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\HideDesktopIcons\NewStartPanel

içindeki {871C5380-42A0-1069-A2EA-08002B30309D} değerini 0 yapın

ek bilgi
    Bilgisayarım simgesi -> {20D04FE0-3AEA-1069-A2D8-08002B30309D}
    Belgelerim simgesi -> {59031a47-3f72-44a7-89c5-5595fe6b30ee}
    Ağ bağlantıları simgesi -> {F02C1A0D-BE21-4350-88B0-7367FC96EF3C}

bunların değerleri 1 olursa gizlenir 0 olursa gözükür.

ama bunlar zaten normal yollarla da yapılabiliyor
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.