Şimdi Ara

Vista App crash sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
802
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selamlar, internette bakmadığım sayfa denemediğim yöntem kalmadı ama hala yeni yüklediğim bir çok uygulamada app crash hatası alıyorum. Misal en son hata Fifa 2011'de ve şöyle;

Sorunlu Olay Adı: APPCRASH
    Uygulama Adı: fifa.exe
    Uygulama Sürümü: 1.0.0.0
    Uygulama Zaman Damgası: 4c8a90dc
    Hata Modülü Adı: kernel32.dll
    Hata Modülü Sürümü: 6.0.6001.18000
    Hata Modülü Zaman Damgası: 4791a76d
    Özel Durum Kodu: 406d1388
    Özel Durum Uzaklığı: 000442eb
    OS Sürümü: 6.0.6001.2.1.0.256.1
    Yerel Kimlik: 1055
    Ek Bilgiler 1: f4ab
    Ek Bilgiler 2: 1631d9a1f30764d28a4b5046150163e2
    Ek Bilgiler 3: efc3
    Ek Bilgiler 4: 3fb06ba9ec9b7071faa9d6de55a05ee7

Kernel32.dll dosyasını internetten indirip sistem32 klasörünün içine atıp değiştirmeye çalıştığımda da bu eylemi gerçekleştirmek için izne ihtiyacınız var hatası alıyorum. Çok can sıkıcı oldu. Format atmak istemiyorum yedeklemem gerekecek çok fazla şey var. Çözümü konusunda yardımcı olacak herkese şimdiden teşekkür ediyorum.

• kerneli değiştirmek sorunu çözecekse sahipliğini alma yöntemlerini araştır.
    ama o dosyanın değiştirilebilecek bir dosya olduğunu sanmıyorum

sen halen vista mı kullanıyorsun
    önemli dosyalarını at Dye kur win7 sp1 i rahatla yaw
  • Win 7'ye karşı bi sevgisizlik var içimde. Ne yaptıysam ısınamadım. Olmayınca olmuyo dedim, tek çare ayrılmak dedim döndüm vistaya :)
  • İşletim sistemi kaynaklı olabileceği gibi donanımsal ( RAM ) kaynaklı bir hatadır, application crash. Bu sebeple cmd > sfc /scannow komutunu bir uygulayın, işletim sistemi hataları bir düzelsin. Sorun devam ederse, açıkçası spesifik bir sorun olduğu için diske farklı bir işletim sistemide kurabilirsiniz deneme amaçlı ya da doğrudan format atın. Duruma bakalım, sonuçta bu hatanın donanımsal olma gibi bir durumuda vardır.
  • Dediğiniz komutu verdiğimde sfc yardımcı programını kullanabilmek için konsol oturumu çalıştıran bir yönetici olmalısınız diye bir uyarı geliyor hocam
  • Hocam, cmd > sağ tık > ''Yönetici olarak çalıştır'', gerisini yazmıştım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.