Şimdi Ara

VIN6 değeri neden düşer? i5 760 4Ghz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1
Cevap
1
Favori
1.024
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • i5 760 işlemcim var. oc ile 4 ghz de kullanıyorum. 1.396v de occt de 1 dk yı görmüyor diye voltage ı arttırdım 1.4v de bikaç dakika sorunsuz çalışıyo occt cpu stress test de. oyunlarda hiç sorun çıkartmıyor bazı arkadaşlar stabil değil falan yorum yapacak. biliyorum stress test de stabil deilse stabil değildir ama gta5 - apb reloaded vsvs oyunlarda hiç sorunsuz 12 saati geçiyorum. dahasını bedenim kaldırmıyor işlemci değil... sadece occt nin stress testlerinde sorun çıkıyor başka testlerde değil.
    error den sonra sonuç görsellerini incelerken varkettim ki VIN6 değeri düşüyor. voltage i daha da arttırdım denedim her türlü biyerden sonra hata veriyor. inceleyince tek göze çarpan yine VIN6 değeri. voltage ile alakalı hata verdiği zaman core 1 hatası diyor genelde. 4ghz ye kadar seviye seviye arttırıp test ettiğim için biliyorum. core hatası aldıkça voltage yi arttırdım ta ki stabil çalışana kadar. 4ghz de iken 1.396 da core hatası verirken 1.4 ve üzerinde vermiyor. 1.4v 4ghz için yeterli demekki. ama nedir bu VIN6? neden stabil gitmiyor değer? bu voltage neden düşüyor? yonga mı kontrol ediyor neye bağlı düşürüyor? hakkaten konu hakkında fikir sahibi olan yazsın lütfen. teşekkürederim.
     VIN6 değeri neden düşer?  i5 760 4Ghz

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.