Şimdi Ara

VfL Wolfsburg Taraftarları | Hoşgeldin MARIO GOMEZ (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
185
Cevap
2
Favori
4.655
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ShowDownN

quote:

Orijinalden alıntı: Comandante Alex

quote:

quote:

quote:

Sarı oğlan size hayırlı uğurlu olsun Severdim kendisiniama bizde dikiş tutturamadı, oraya gitmesi kendisi için hayırlı olur umarım.

Isınamadı değil de ben yeterince şans verilmediğine inanıyorum.Aynı Marin gibi , De Bruyne gibi Schürrle gibi Salah gibi. Bunların bi Willian'dan ya da Oscar'dan neyi eksik ? Onlara verilen şans bu futbolculara verilmedi , Marin boyna kiralanıyor , Bruyne'yi de kiraladılar kiraladılar adam en sonunda çekti gitti.

Aslına bakarsan bu sene başında çokça şans buldu, Willian'ın yerine Schürrle'yi daha çok ilk 11'de oynatıyordu Mourinho. Bunda dünya kupasında gösterdiği başarının da büyük bir etkisi vardı. Ancak Schürrle bir türlü takımla uyumu sağlayamadı. Sahada ne yapacağını, ne yapacağını pek kestiremiyordu. Geçen sene de çoğunlukla böyleydi. Schürrle pek bir gelişim gösteremeyince Mourinho da artık tamamen Willian'ı oynatmaya başladı, Schürrle yedek oyuncu konumuna düştü yeniden. Willian'dan ve Oscar'dan mental yönde eksikliği var. Marin'e gelirsek kendisi zaten alternatif olarak alınmış bir oyuncuydu, geldikten sonraki sezonda ağır bir sakatlık geçirince o da top oynayamadı. Daha sonrada yedekte kalıp harcanmasın diye kiraladık hep. De Bruyne'nin de gitme nedeninin kiralama olayıyla alakası yok. 11/12 sezonunun ara transfer döneminde takıma kattıktan sonra yarım sene eski takımında kiralık oynadı daha sonraki sezon da Werder Bremen'e gitti. Werder Bremen'de geçirdiği sezonda kendisini iyi geliştirmişti, kiralık göndermek kendisine yaramıştı. Bize geri döndüğü geçem sezonun başında ise Mourinho onu kullanmak istedi ve ilk maçlarda ilk 11 şansı verdi. Ancak De Bruyne de Mata gibi Mourinho'nun oyun sistemine uymamakta ısrar etti ve Mourinho'ya rest çekince tamamen yedek kaldı. Hatta gittiğinde arkasından Mourinho'ya sallamıştı. Adam atarlı birisi belli ki neden yedek kaldığı anlaşılıyor.

Ben böyle düşünüyorum , Willian ve Oscar'da edilen ısrarın saydığım oyuncuların üstüne o kadar durulmadığına inanıyorum.Hele hele o Oscar'dan Bruyne'de , Schürrle de kat ve kat yetenekli futbolcular.Chelsea'de kadro geniş olduğu için oynatmama sıkıntısı da var , şans verilmeme durumu da var.DWerder Bremen'e gitti diyoruz da De Bruyne'ye onu yollayan Chelsea yine.Aynı diğer futbolcuları yolladığı gibi.Mesela Lukaku ? Ne kadar oynattı Chelsea onu ? Durmadan kiraladılar kiraladılar Everton'da patlayınca , baktı Chelsea'da olacak gibi değil o da transfer oldu.Yani 1 2 tane örnek olsa böyle dediğiniz haklı diyeceğim de 7 8 e yakın futbolcunun kaderi hep aynı oluyor.Chelsea'nin politikasında sorun var bence.Birde t.d Mourinho gelene kadar oturmadığı için yapılan yanlışlıklar var.Bu çok açık.

Kiralamada sorun nedir anlamadım ki? Kalsaydılar da şans bulamadan çürüseler miydi? Henüz Chelsea'de oynayacak yeterliliğe sahip değillerdi. Bizim alıp kiraya verdiğimiz oyuncular aldığımız dönemde henüz Chelsea'de oynayabilecek seviyede olmayan ancak potansiyeli olan oyunculardı. Oyuncuların gelişimi için onları oynayabilecekleri kulüplere kiralayacak elbette ki. Futbolcu eğer yeterli gelişimi göstermezse kiralanmaya devam eder. Yok eğer daha sonra futbolcu rekabete girmeye çekinip de gitmek isterse de satarız aynı Lukaku örneğinde olduğu gibi. Mourinho onu kadroda tutmak istiyordu ancak o başka bir forvetle rekabet etmeye çekinip gitti. Eğer bizi idare edebilecek bir forvet olsaydı Mourinho Costa'yı almazdı zaten. Bunun neresinde yanlış bir şey var? Bu arada Oscar yetenek bakımından ligin en yetenekli oyuncularından birisi ancak pek tutarlı değil.

Kiralamaya Chelsea için karşı çıkmamın sebebi kiralık oynadığı takımlarda gösterdiği performans , o yıl chelsea'de oynayan futbolcularla başa başa gitmesi.Kiralık takımlarda Chelsea gibi güçlü bir kadrosu olmamasına rağmen bu kadar gol atan , gol fırsatı yaratan oyuncuyu , Chelsea'da kiralık takımlarda oynattığı gibi ilk 11 sayısında oynatsa atacağı gol bundan az mı olacaktı ? Tam tersine daha fazla olacaktı.

Alıyor kiralıyor alıyor kiralıyor , kiraladığı takımda iyi performans gösteriyor , takıma geliyor yine kendine yer bulamıyor , yine kiralıyor.Kendinizi Lukaku yerine koyun.Chelsea'da oynayan forvetlerden gittiği kiralık takımlarda daha iyi performans sergilemesine karşı takıma geri geldiğinde yedek kulübesini gösterirseniz orada bir adaletsizlik var demektir.Bu adam geçen sezonlarda Chelsea forvetleriyle o küçük takımlarda , onlar kadar gol atmış hatta onları geçmiş.E sen bu adama yine formayı vermiyorsun , rekabet et diyorsun.Bu adam zaten rekabetini orada verdi , senin bu adama 38 lig maçının 30 unda şans versen bu attığı gol sayısını belki de ikiye katlayacak.Ama ne oluyor yine şans verilmiyor.

Yani rakamlara baktığımızda açıkca şans verilmediğini görüyoruz.De Bruyne için de böyle bu , Schürrle için de geçerli.Sen adamı alırsın aynı kadro da 38 lig maçının 30 unda ilk 11 oynatırsın ondan sonra dersin bu adam benim seviyemde değil kiralamam lazım diye.Ama bu adam kiralık gittiği takımların senden daha kötü takım olmasına rağmen bu kadar iş yapıyor ama gelecek sezona geldiğimiz sen o adamın hakkını vermiyorsun.Where is the adalet ? İşte ben bu yüzden karşı çıkıyorum , Chelsea'nın politakasında yanlışlıklar yaptılar geçen sezonlarda

2010 yılı Torres 18 maç 1 gol.(İlk geldiği yıl)

2011 yılı Torres 49 maç 32 ilk 11 başlamış , 11 gol.

2011 yılı Lukaku (ilk geldiği yıl) , 4 ilk 11 başlamış , 12 maçta 0 gol.

2011 yılı diğer forvet oyuncularına bakalım.

Drogba 35 maç , 25 ilk 11 , 13 gol.

Kalou 26 maç 16 ilk 11 , 5 gol.

Sturridge 43 maç , 37 ilk 11, 13 gol.

2012 yılı Torres 61 maç , 48 ilk 11 başlamış , 21 gol.

2012 yılı Lukaku (West Brown. kiralık) 38 maç , 23 ilk 11 , 17 gol.

2012 yılı diğer forvetlere bakalım.

Victor Moses 42 maç , 27 ilk 11 , 10 gol.

Demba Ba 44 maç , 37 ilk 11 , 19 Gol.

2013 yılı Torres 40 maç , 22 ilk 11 , 10 gol.

2013 yılı Lukaku (Everton Kiralık) 33 maç , 29 kez ilk 11 , 16 gol.

• Hayırlı olsun. Tutmaz diyenlere aldırma hocam. Kendilerini forumun bel kemiği sanan tipler onlar. İnşallah tutacak.
  • Wolfsburg daki para nerden geliyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -BraveHeart- -- 3 Şubat 2015; 13:19:03 >
  • Koskoca wolksvagen sponsor belki de aynı şirket.

• quote:

.De Bruyne için de böyle bu , Schürrle için de geçerli.

Tarafsız bir gözle Chelsea'nin hemen hemen her maçını izlediğimi baştan belirterek şunu söyleyeyim: De Bruyne ve Lukaku konusunda haklısın. Chelsea'de şans bulması gereken, bu şansı kiralık gönderildikleri takımlarda alınlarının teriyle hakeden oyunculardı. Chelsea belkide bu oyunculara şans vermediği, elinden kolayca çıkarttığı ( her ne kadar satışlarından iyi paralar elde ettiysede) pişman olacak. Ama Schürrle olayı farklı. Hem Schürrle'li hemde Willian'lı Chelsea maçlarını defalarca izledim. Mourinho'nun beklentilerine Willian net bir şekilde daha iyi cevap veriyor. Willian Chelsea'ye daha çok katkı sağlıyor.

Büyük takımları yönetiyorsan, üzerinde sürekli kupalar kazanmak için baskı varsa fazla macera arayamazsın. Kimse Schürrle'nin form tutmasını bekleyemezdi. Schürrle Chelsea'ye, Chelsea'nin sistemine uygun değildi ve gönderildi. Aynı şekilde Marin'de öyle. Yeteneksizin teki zaten adam.

• quote:

Orijinalden alıntı: Aleksandar Kolarov

quote:

.De Bruyne için de böyle bu , Schürrle için de geçerli.

Tarafsız bir gözle Chelsea'nin hemen hemen her maçını izlediğimi baştan belirterek şunu söyleyeyim: De Bruyne ve Lukaku konusunda haklısın. Chelsea'de şans bulması gereken, bu şansı kiralık gönderildikleri takımlarda alınlarının teriyle hakeden oyunculardı. Chelsea belkide bu oyunculara şans vermediği, elinden kolayca çıkarttığı ( her ne kadar satışlarından iyi paralar elde ettiysede) pişman olacak. Ama Schürrle olayı farklı. Hem Schürrle'li hemde Willian'lı Chelsea maçlarını defalarca izledim. Mourinho'nun beklentilerine Willian net bir şekilde daha iyi cevap veriyor. Willian Chelsea'ye daha çok katkı sağlıyor.

Büyük takımları yönetiyorsan, üzerinde sürekli kupalar kazanmak için baskı varsa fazla macera arayamazsın. Kimse Schürrle'nin form tutmasını bekleyemezdi. Schürrle Chelsea'ye, Chelsea'nin sistemine uygun değildi ve gönderildi. Aynı şekilde Marin'de öyle. Yeteneksizin teki zaten adam.

''Büyük takımları yönetiyorsan, üzerinde sürekli kupalar kazanmak için baskı varsa fazla macera arayamazsın.''

Mourinho 2004 yılında Chelsea'yi şampiyonluğa götürürken kadrosu gençti ama ? O macerayı daha futbol piyasasında tanınmadık futbolcularla alıp başarılı olmuştu.Şimdi de kadro genç ama Mourinho'yu ben eskisi gibi tanıyamıyorum artık.Sistemine uymama konusunda evet bir sorun olduğunda Mourinho hiç gözünün yaşına bakmadan en önemli oyuncularını bile satabilecek birisi ve bunu daha öncede gerek Chelsea'de gerek başka takımlarda yapan birisi.Fakat sanki Mourinho bana değişti gibi geliyor.Konuşmaları olsun taktiksel anlamda olsun.

En azından şu son 2 yılda kaleye otobüsü park etme konusunda kendi konuşmaları bile değişti.Kendisi defans yaparken sorun görmeyip , karşı takımlara 1900 lü yılların futbolunu oynuyorsunuz diye eleştirmeleri bile bir yerde artık kontrolünü kaybetti gibime geliyor bana.

En son City maçında gördük , son 10 dakika gümbür gümbür geldi City , çekecek adam kalmadı defansa ? :D

İşte belki de benim futbol anlayışımdan kaynaklı da eleştirdiğim bir yer oluyor.Önemli olan benim için sahada oynanan futbolun güzel olması , Di matteo'nun Chelsea ile Cl kupasını aldığında hangimiz memnunduk Chelsea'nin oyunundan ? Başından sonuna kadar defansif oynayıp kazanmışlardı.Finalde bile böyle olmuştu.

Ben işte hiç bir zaman böyle bir oyunu kabullenemiyorum , futbol dediğin böyle bir oyun olmamalı.Korkakça geriye çekilip oynamaktansa açık oyna , sert oyna , bastır 6 - 0 yenil , taraftarının sana bir şey dememesi lazım.Real Madrid'de bu kafa yapısı vardı zamanında , Barcelona'da aynı şekilde.Ligde şampiyon yapmasına karşın bile t.d değiştimiş kulüplerdi , kulüp tarihine yakışan futbolu oynatamıyorsunuz diye.

Yani diyeceğim o ki zamanında bunu yaptı , fakat şuan da bu Oscar'da acaba ne görüyor ben anlayamıyorum ? Willian konusunda dediğiniz gibi kafasında oynatmak istediği sisteme uygun buluyor , Schürrle belki uygun değildi ama Oscar konusunda da geldiği günden bu yana öyle aham şaham yaptığı bir şey yok.Yanlış adama yanlış krediyi veriyor son yıllarda Mou bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: Xabir

Hayırlı olsun. Tutmaz diyenlere aldırma hocam. Kendilerini forumun bel kemiği sanan tipler onlar. İnşallah tutacak.

Taktığım yok zaten öyle kişilerin niyetleri belli , ben foruma girebildiğim müddetçe bu konuyu güncel tutarım sorun olmaz.Her zaman foruma giremiyorum ama bundan sonra en kötü hafta da 1 maçlara girmeye çalışacağım , biraz sıkıntı olabilir bu yıl ama , gelecek yıl baştan aşağıya güncel tutabilirim.

Teşekkürler iyi dilekleriniz için.
  • Schürrle, Wolfsburg'da ilk antrenmanında..

VfL Wolfsburg Taraftarları | Hoşgeldin MARIO GOMEZ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Comandante Alex -- 3 Şubat 2015; 18:00:17 >
  • Saat 9'da Frankfurt ile deplasmanında maça çıkacağız.Ne yazık ki Trt bu maçı gösteremiyor , Bayern - Schalke maçını gösterecek.Sopcasttan izleyeceğiz artık :)

19. haftaya girmeden puan durumunu paylaşmak istiyorum.

VfL Wolfsburg Taraftarları | Hoşgeldin MARIO GOMEZ
  • Oscar'ı bende hiç beğenmem. Bana göre üst seviye takımların hiçbirinde oynayacak özellikleri yok. Ama oda Mourinho oyuncusu işte. Defansif 10 numara gibi yeni bir tanım üretebilirsin adamdan. FM diliyle "work rate"si çok yüksek. Tıpkı Willian gibi. Mourinho'nun sistemine uyuyor işte.

Oynatılan oyun konusunda her kelimene katılıyorum. Milyonlarca sterlin harcayıp kendi dengindeki City gibi takımlarla karşılaşınca otobüsü parkedip, korkakca oynayacaksan o paraları ne diye harcıyorsun? Ama Mourinho gibi başarılı olayımda nasıl olursa olsun hiç önemli değil mentalitesinde bir TD'nin sistemini değiştirmesini beklemek gerçekçi değil. Buna sadece Abramovich karışabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aleksandar Kolarov

Oscar'ı bende hiç beğenmem. Bana göre üst seviye takımların hiçbirinde oynayacak özellikleri yok. Ama oda Mourinho oyuncusu işte. Defansif 10 numara gibi yeni bir tanım üretebilirsin adamdan. FM diliyle "work rate"si çok yüksek. Tıpkı Willian gibi. Mourinho'nun sistemine uyuyor işte.

Oynatılan oyun konusunda her kelimene katılıyorum. Milyonlarca sterlin harcayıp kendi dengindeki City gibi takımlarla karşılaşınca otobüsü parkedip, korkakca oynayacaksan o paraları ne diye harcıyorsun? Ama Mourinho gibi başarılı olayımda nasıl olursa olsun hiç önemli değil mentalitesinde bir TD'nin sistemini değiştirmesini beklemek gerçekçi değil. Buna sadece Abramovich karışabilir.

Seneye Manu gümbür gümbür gelecek o zaman göreceğiz

•  VfL Wolfsburg Taraftarları | Hoşgeldin MARIO GOMEZ
  • Maç kadromuz açıklandı.

Die Aufstellung: Benaglio - Vieirinha, Naldo, Knoche, Rodriguez - Arnold, Luiz Gustavo - Caligiuri, De Bruyne, Perisic - Dost
    Einwechselspieler: Grün - Schäfer, Klose, Jung, Hunt, Seguin, Bendtner
  • quote:

quote:

Sarı oğlan size hayırlı uğurlu olsun Severdim kendisiniama bizde dikiş tutturamadı, oraya gitmesi kendisi için hayırlı olur umarım.

Isınamadı değil de ben yeterince şans verilmediğine inanıyorum.Aynı Marin gibi , De Bruyne gibi Schürrle gibi Salah gibi Victor Moses gibi bu örnekleri çoğaltabilirim. Bunların bi Willian'dan ya da Oscar'dan neyi eksik ? Bruyne , Schürrle Willian ve Oscar'a göre daha iyiler , Salah'ta potansiyel olarak yüksek görüyorum.Marin'i izleyemedik bir türlü.. Onlara verilen şans bu futbolculara verilmedi , Marin boyna kiralanıyor , Bruyne'yi de kiraladılar kiraladılar adam en sonunda çekti gitti.

Moses, Salah, Marin gibi oyuncular Chelsea'nin şuanki kadrosu için oldukça yetersizler ve muhtemelen kiradan döndükten sonra 1-2 sene daha kiralanıp daha sonra tamamen yollanacaklar.

Schürrle ve De Bruyne'ye gelince ise her şey yetenek değildir, hele Mourinho'nun takımlarında hiç değildir. Bu bakımdan Willian'ın savunmaya yaptığı katkıyı, onun çalışkanlığını ne Schürrle ne de De Bruyne sağlayabilir. Schürrle bence de Willian'dan daha yetenekli ama savunma konusunda o kadar başarılı olmadığı için forma şansı bulamadı. Willian'ı kesebilecek tek oyuncu Cuadradoydu, onu da aldılar zaten. Oscar'a gelirsek, Oscar'ı pek beğenmiyorum ve açıkçası ona Mourinho'nun daha fazla şans tanıdığını düşünüyorum. De Bruyne'e de şans verildi aslında. Geçen sezon başındaki ilk 5-6 ya da 7-8 maçta De Bruyne'yi denedi Mourinho ancak gerçekten bütün şans bulduğu maçlarda vasattı. Kiradaykende bir iki maçına bakmış, pek parlak bulmamıştım. Dolayısıyla, onun satılmasını anlayabiliyorum ve bence iyi paraya satıldı. Schürrle ise yedekten girip mükemmel bir katkı sağlıyordu, sonradan girip skora etki etmediği maç azdır. Ancak, dediğim gibi, ilk 11 için sisteme uymuyordu ve ilk 11 çıktığı maçlarda yedekten girdiğindeki kadar etkili olamadı. Bence Schürrle'nin satılması hatadır, yedekten iyi katkı verirdi. Ama yedek oturmamak için herhalde kendisi gitmek istemiş.

• quote:

Orijinalden alıntı: yaban arısı

quote:

quote:

Isınamadı değil de ben yeterince şans verilmediğine inanıyorum.Aynı Marin gibi , De Bruyne gibi Schürrle gibi Salah gibi Victor Moses gibi bu örnekleri çoğaltabilirim. Bunların bi Willian'dan ya da Oscar'dan neyi eksik ? Bruyne , Schürrle Willian ve Oscar'a göre daha iyiler , Salah'ta potansiyel olarak yüksek görüyorum.Marin'i izleyemedik bir türlü.. Onlara verilen şans bu futbolculara verilmedi , Marin boyna kiralanıyor , Bruyne'yi de kiraladılar kiraladılar adam en sonunda çekti gitti.

Moses, Salah, Marin gibi oyuncular Chelsea'nin şuanki kadrosu için oldukça yetersizler ve muhtemelen kiradan döndükten sonra 1-2 sene daha kiralanıp daha sonra tamamen yollanacaklar.

Schürrle ve De Bruyne'ye gelince ise her şey yetenek değildir, hele Mourinho'nun takımlarında hiç değildir. Bu bakımdan Willian'ın savunmaya yaptığı katkıyı, onun çalışkanlığını ne Schürrle ne de De Bruyne sağlayabilir. Schürrle bence de Willian'dan daha yetenekli ama savunma konusunda o kadar başarılı olmadığı için forma şansı bulamadı. Willian'ı kesebilecek tek oyuncu Cuadradoydu, onu da aldılar zaten. Oscar'a gelirsek, Oscar'ı pek beğenmiyorum ve açıkçası ona Mourinho'nun daha fazla şans tanıdığını düşünüyorum. De Bruyne'e de şans verildi aslında. Geçen sezon başındaki ilk 5-6 ya da 7-8 maçta De Bruyne'yi denedi Mourinho ancak gerçekten bütün şans bulduğu maçlarda vasattı. Kiradaykende bir iki maçına bakmış, pek parlak bulmamıştım. Dolayısıyla, onun satılmasını anlayabiliyorum ve bence iyi paraya satıldı. Schürrle ise yedekten girip mükemmel bir katkı sağlıyordu, sonradan girip skora etki etmediği maç azdır. Ancak, dediğim gibi, ilk 11 için sisteme uymuyordu ve ilk 11 çıktığı maçlarda yedekten girdiğindeki kadar etkili olamadı. Bence Schürrle'nin satılması hatadır, yedekten iyi katkı verirdi. Ama yedek oturmamak için herhalde kendisi gitmek istemiş.

Konu Chelsea'yi tartışmaya dönüyor son kez daha görüşümü belirtip olayı kapatmak istiyorum.

Oscar gibi yetersiz adama ilk geldiği yıldan itibaren 61 maça çıkartıp ondan sonra da düzenli olarak 40 maç her sene forma veriyorsan , bu saydığım adamlara 5 maç forma verip çok kötü oynamıştı olmaz diye bir savunma olamaz.Verirsin aynı süreyi adama , aynı maç sayısını o zaman yetersiz olduğuna kanaat getirebiliriz.Burada çok açık bir şekilde adam kayırma olduğunu görüyoruz Chelsea'da zaten yıllardır , bu hep böyle hiç değişmiyor.

Oscar Chelsea'da hiç bir şey yapmamasına rağmen sırf büyük kulüpte oynuyor diye Brezilya milli takımına çağırılıp orada da bir şey yapmayan , beceriksizin önde gidenidir.Salaha aynı şansı versen Oscar'dan daha kötü bir performans sergilemez buna eminim.

• İlk yarı 0 - 0 bitmiş durumda.Maçı 1. devre ve 2. devre olarak mı yoksa maç sonu tamamen mi yorumlasam kararsız kaldım ama bu seferlik maç sonunda hem ilk yarıyı hem de ikinci yarıyı anlatacağım.Önemli pozisyonları , gerekli maç içi olayları not aldım.
  • Maça Frankfurt çok hızlı bir şekilde başladı.Özellikle ilk 3 buçuk dakika top bizim yarı sahamızdan çıkmadı , fakat önemli sayılabilecek 8 numara japon Frankfurtlu oyuncuya gelen pas var bir tane , top ayağına hızlı gelmese net pozisyondu fakat hızlı geldiği için kontrol edemedi.

3 buçuk dakikadan sonra o baskıyı kırıp top ortada oynanmaya başladık.

7. dakikada çok güzel paslarla Perisic'in Dost'a doğru verdiği bir pas var , son anda araya girip kornere attı Frankfurtlu oyuncular.O dakikadan sonra maçın kontrolünü elimize aldık.

Bu dakikadan sonra Dost'un düştüğü ofsaytlar var 2 - 3 kere , tamamen topun hakimiyeti de bizde.

17. dakikada ani atakta Frankfurt savunmasını ileride yakaladık , De Bruyne'nin topuk pasında Arnold önü bomboş (Orta sahanın biraz ilerisinde) topu kontrol edip hızlıca sürebilseydi net bir atak olacaktı fakat topu kontrol edemediği için atak başlamadan sona ermiş oldu.

19. dakikada Bruyne'nin yayın üzerinde önü bomboş , müsait pozisyonda istediği vuruşu yapamadı , köşeye vurdu fakat iyi vuramadı , yandan top çıktı outa.Güzel bir vuruşla gol olmaması için hiç bir sebep yoktu.

22. dakikada Dost ceza sahası içinde net bir pozisyonu harcadı.%100 gol pozisyonu.

1 dakikada sonra 23. dakikada Perisic yine ceza sahası içinde penaltı noktasının orada %100 gol pozisyonunu harcadı.

27. dakikada Naldo'nun ağır kalması sonucu Meier defans arkasına kaçtı , Naldo tam vuruş yapacakken önüne yattı ama yetişemedi , Benaglio topu kurtardı.%100 bir pozisyon diyemeyiz ama ilk , en etkili ataklarıydı.

33. dakikada top Meier'e gelse %100 gol pozisyonu olacaktı fakat Rodriguez tam zamanında müdahaleyle topu uzaklaştırdı.

42. dakikada Vieirinha akıl dolu pasla sağ çaprazda De Bruyne'ye çok güzel bir pas attı , önü kapalı olmasına rağmen yerden bir vuruş yaptı , fakat etkili bir vuruş olmadığı için kaleci topu tuttu.

43. dakikada kaleci Benaglio'nun Frankfurt sahasının sağ tarafına Caligiuri'ye şişirdiği topta , Cali topu çok güzel bir şekilde kontrol edip adamı eksilti , sonra sağ çaprazdan girdi , son adamı da sağından atıp solundan geçti fakat biraz fazla açtığı için topu , kaleci topu almayı başardı.Topu yavaş açsa net bir gol fırsatı daha olacaktı.

44. dakikada De Bruyne sağ taraftan çok güzel bir şekilde topu alıp yardırdığı pozisyon var , sonrasında içeriye Dost'a pas attı fakat hakem ilk anda De Bruyne'nin pozisyonunda Hasabe'ye faul yaptığını ileri sürerek güzelim gol kaçtı.(Uzaktan yakından faulle alakası yok pozisyonun.)

1.Devre Genel Yorum

2 tane kaçan %100 golümüz var , oyunun ağırlığı tamamen bizdeydi , ilk yarıyı 2 - 0 önde kapatmalıydık fakat olmadı , 0 - 0 berabere bitti.De Bruyne'ye ayrı bir parantez açmak istiyorum , adeta takımın beyniydi , çok güzel paslarla arkadaşlarını yönlendirdi.

2.Devre

2. yarıya Hunt Perisic'in yerine oyuna dahil oldu.Hunt oyuna girdikten sonra De Bruyne sol kanata , Hunt ofansif orta sahaya geçti.

Frankfurt ikinci yarıya baskılı başladı fakat etkili bir atakları yoktu.8 numaralı Japon Inui başrolde.

Şunu açıkca belirtmek istiyorum.Arnold denen orta saha oyuncumuz oyundan alınana kadar ikinci yarıda adı duyulmadı , ayağına top gelmedi.Orta sahamız çökmüş durumda.Hızlı ataklarla çıktığımız pozisyonlarımız var.

54. dakikada yay üzerinde De Bruyne yine ilk yarıdaki gibi bir fırsat yakaladı fakat geç kaldı , önünü kapattılar , topu vurduğunda da adama çarparak yavaşladı ve kaleci topu tuttu.

57. dakikada saçma sapan bir gol yedik.Bizim yarı sahamızda orta sahanın solunda 8 numaralı Japon Inui topu alarak sağ içe doğru yardıra yardıra gitmeye başladı.Gustavo'nun indirmesi gerekirken müdahale etmeyince sağ taraftaki boş oyuncularına pas attılar.O da sol ayağıyla plase ile topu ağlarımıza yolladı.

Bu golden sonra zaten kopan orta sahamız iyice koptu , ve 61. dakikada 8. numaralı Japon Inui penaltı noktasında iyi bir vuruş yapsa 2 - 0 olacaktı fakat iyi bir vuruş yapamadığı için top üstten auta gitti.Derin bir oh çektik.

Hemen bir dakika sonrasında 62. dakikada Naldo topu alarak karşı kaleye doğru gitmeye başladı fakat saçma sapan top kaybı yüzünden 8 numaralı Japon Inui hızlı bir şekilde topu aldı içeriye girdi tam vuracakken önüne siper etti kendini yanılmıyorsam Vieirinha atladı ve topu uzaklaştırdı.

Naldo 63. dakikada yine hatası yüzünden , ağır kaldığı için içeriye girdiler , az kalsın gol giriyordu.Çizgi üzerinde topu çıkardık.

64. dakikada gol attık fakat ofsayttı , De bruyne yine başrollerde.

66. dakikada Rodriguez çok güzel bir orta açtı , Dost iki kişinin üzerinden zıplayarak kafayı vurdu fakat top direğin üstünden dışarıya çıktı.Kaçan kafa vuruşuydu bu.

Bu dakikadan sonra Dost yine ilk yarıda olduğu gibi ofsayta çok düştü.

Bu arada genel gidişattan bahsetmek istiyorum.

Caligiuri , arnold oyunda hiç yok (ikinci yarının başından beri) , Hunt desen De Bruyne oynatmaya çalışıyor bir kaç verkaçla ama o da oyunda yok.Zaten Orta saha ve ileri 4 lümüz arasında bağlantı kopmuş durumda sıkıntımız büyük.

73. dakikada Dost yerine Bendtner , Arnold yerine Schafer oyuna giriyor.(Arnoldu 55. dakikada alması gerekirdi çok geç kaldı.)

87. dakikada Hunt topu alarak ceza sahasına doğru yardırdı , önünü kapattılar sol kanatta bulunan Schafere topu verdi,Schafer sol kanatta çizgiye doğru inip yerden içeriye kestiği topta De Bruyne topu ağlarla buluşturdu.

Golden sonra canlandık , bastırmaya başladık fakat bu arada Bendtner çok etkisizdi.

89 da kornerimizi hakem vermedi.

Maçın sonuna 2 dakika uzatma eklendi.

90 + 1 'de Hunt'a sol kanatın ceza sahasına yakın olan bölümünde hakem faulu vermedi ve oyun 1 - 1 beraber bitmiş oldu.

2. Devre Genel Yorum

2. yarıya iyi başlamadık.Arnold'ın sahada hiç olmaması , orta sahamızı çökertti , golü yedik.Golden sonra git gelli bir maç oldu Naldo'nun yaptığı 2 tane hata var , 1'i %100 gol pozisyonuydu fakat Inui topu ağlara gönderemedi.Ondan sonra kendimize geldik.Bastırdık , oyuncu değişiklikleriyle beraber golü bulduk.De Bruyne takımın beyniydi.

Maç Genel Yorum

İlk yarıda çok iyi bir futbol oynadık , 2 tane kaçan %100 gol pozisyonumuz var. Takım olarak iyiydik.İkinci yarı takım olarak iyi olamadık , orta sahamız çöktü , golü yedik , geç toparlandık ama kazanacağımız maçtan 1 - 1 berabere ayrılmış durumda olduk.Yazık oldu.

Rodriguez , De Bruyne , Caligiuri (İlk yarı) , Perisic (İlk yarı) , Vieirinha maçta çok iyi oynayan futbolcularımızdı.Defans futbolcularımız Naldo , Knoche'nin ağır kaldığı noktalar oluyor , başımıza dert açabilir bu maçta açtığı gibi.Özellikle Naldo çok kopuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Comandante Alex -- 3 Şubat 2015; 23:30:07 >

• Maçı acestream üzerinden izledim.Rus kanalından.Yayın 5000 kbps idi. Görüntü kalitesi gerçekten mükemmeldi , maç sırasında donma gibi bir olay da olmadı.Sorunsuz bir şekilde izledim.

Buradan bu hizmeti veren Rus kardeşlerimize de , Rus kanalına da teşekkürlerimi iletiyorum
  •  VfL Wolfsburg Taraftarları | Hoşgeldin MARIO GOMEZ
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.