Şimdi Ara

Vettel'in yarışlardaki 'aptalca' hataları (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
1.836
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Yanlış yorumlamanın sonucu! Bir kez daha okuyun bilmişlik yapacağınıza, ben Senna'nın ölümünün pilotaj hatası olduğunu söylemiyorum. MMX 166 nickli arkadaş Alonso'nun pilotluğunu basit ve her pilotun yapabilceğini bir hata ile özdeşleştirip, iyi olmadığını ima etti. Ben de Senna'da virajı alamadı kaza yaparak hayatını kaybetti ama bir virajı alamadı diye Senna'nın kötü pilot olduğunu söyleyebilir misin dedim. Senna'nın şu yüzden öldüğü ile ilgili bir şey var mı, ama benim çok bilmiş Türk insanım, illa ki ortaya atılıp kendini gösterecek. şaka gibisiniz resmen!
  • quote:

Orijinalden alıntı: melkor23

Yanlış yorumlamanın sonucu! Bir kez daha okuyun bilmişlik yapacağınıza, ben Senna'nın ölümünün pilotaj hatası olduğunu söylemiyorum.

şaka gibi olan sensin asıl. kendi mesajını bi kez daha oku ondan sonra biz mi yanlış yorumladık yoksa sen mi yanlış yazdın(!) bi daha düşün istersen.

quote:

Her pilot hata yapar, sürekli yapmadığı sürece bu ölçü değildir. Senna'nın gelmiş geçmiş en iyi ya da en iyilerden sayılmasını engelledi mi o ölümüne sebep olan virajı alamayıp, yolun dışına çıkması!?

• Her pilot ister istemez virajı alamayabilir diyorum, Alonso'da alamadı zamanın da Senna'da... Bu ister araçtan, ister kendisinden kaynaklansın ama neyden kaynaklandığından bahsetmedim. Sadece bir şekilde o virajı dönemedi ve kaza yaparak hayatını kaybetti diyorum. Burada virajı alamadı pilotaj hatası yaptı falan demiyorum sizin uydurduğunuz gibi... Söylemek istediğimi maalesef anlamamışsınız, basit hataları her pilot yapar ama bu o pilotun kötü olduğu anlamına gelmez demek istiyorum.

Her neyse konunun çok dışında alakasız bir şeyi bu kadar tartışmanın anlamı yok.
  • Burada 3 kişi aynı şeyi anladık kalkmış hala yanlış anlamışsınız diyorsun önce kendini "anlaşılır" kıl düşüncelereni düzgün ifade etmeyi öğren sonra gel tartışalım.
    Hele Türk insanım falan gibi laflar etmişsin ulu orta edemeyeceğin lafları gelip burada boş boş yazma, forumu kirletme!
  • quote:

Orijinalden alıntı: DXM06

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: MMX 166

quote:

Şuan da F1'deki en iyi pilot Alonso'dur

Malmedy cıkısı arka sol tekerı kaptırması da ne derece buyuk bır pılot oldugunun ozgun kanıtıdır

Senna'nın gelmiş geçmiş en iyi ya da en iyilerden sayılmasını engelledi mi o ölümüne sebep olan virajı alamayıp, yolun dışına çıkması!?

hey allah'ım ya bilmeden etmeden konuşmayın

Çok bilen arkadaşımız neyi bilmediğimi söyleseydin bari?

Banmış, çocuk gibi ban ne yahu! 14 yıllık F1 izleyicisiyim, çok şükür F1 konusundaki bilgim gayet iyidir.

iyi bende 16 yıllık izleyiciyim ve ömrümde ilk defa 1000lerce teorinin üretildiği Senna kazasıyle ilgili birisi çıkıp pilotaj hatasından bahsediyor

neden binlerce teori üretiliyor ? kazanın neden olduğu belirlenemedimi ? Son turun videosunu izledim o viraja kadar gayet iyi gidiyor araç. Sorun ya yoldadır ya pilotaj hatasıdır.1000lerce teori üretmenin ne manası var.Sabotaj falanmı zannediliyor ?

• quote:

Orijinalden alıntı: talaria

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Şuan da F1'deki en iyi pilot Alonso'dur

Malmedy cıkısı arka sol tekerı kaptırması da ne derece buyuk bır pılot oldugunun ozgun kanıtıdır

Senna'nın gelmiş geçmiş en iyi ya da en iyilerden sayılmasını engelledi mi o ölümüne sebep olan virajı alamayıp, yolun dışına çıkması!?

hey allah'ım ya bilmeden etmeden konuşmayın

Çok bilen arkadaşımız neyi bilmediğimi söyleseydin bari?

Banmış, çocuk gibi ban ne yahu! 14 yıllık F1 izleyicisiyim, çok şükür F1 konusundaki bilgim gayet iyidir.

iyi bende 16 yıllık izleyiciyim ve ömrümde ilk defa 1000lerce teorinin üretildiği Senna kazasıyle ilgili birisi çıkıp pilotaj hatasından bahsediyor

neden binlerce teori üretiliyor ? kazanın neden olduğu belirlenemedimi ? Son turun videosunu izledim o viraja kadar gayet iyi gidiyor araç. Sorun ya yoldadır ya pilotaj hatasıdır.1000lerce teori üretmenin ne manası var.Sabotaj falanmı zannediliyor ?

Çünkü Williams F1 takımı kaza ile ilgili hep üstü kapalı netlikten uzak konuşmuştur.
    Sabotaj değil ihmal. Toprağı bol olsun Üstad'ın.

• hatta kaza ıle ılgılı mahkeme perıyodık olarak tekrar acılmakta.en son (yanılmıyorsam 2007 sezonu)2007 sezonunda mı ne tekrar mahkeme acıolmıstı.donemın wıllıams sef tasarımcısı adrıan newey tekrar ıfade vermıstı
  • hiçbir pilot Lewisin yaptığı hatayı yapmaz yarışlarda

bakınız kanada 2008 montreal yarışına. pit alanında nasılda dalıyor kiminin arkasına.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hirotaro

hiçbir pilot Lewisin yaptığı hatayı yapmaz yarışlarda
    bakınız kanada 2008 montreal yarışına. pit alanında nasılda dalıyor kiminin arkasına.

dogru dıyorsunuz.o hatayı yapmasa.yarıs ıcerısınde kımı yı gecebılırdı.hadı gecemedı 2 veya 3. oldu yıne problem degıl
    ısı son yarısa bırakmamıs olurdu

ekleme:konu baslıgını vettel ve hamılton olarak degıstırılmesını talep etmekteyım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MMX 166 -- 13 Eylül 2010; 21:02:36 >
  • quote:

ekleme:konu baslıgını vettel ve hamılton olarak degıstırılmesını talep etmekteyım

bunların alayı çaylak daha tecrübesizliklerini zaman zaman belli ediyorlar
    kanları deli akıyor

belkide sürüş karakterleri böyle ve böyle kalmayada devam edecek bunuda bilemeyiz
  • quote:

quote:

dogru dıyorsunuz.o hatayı yapmasa.yarıs ıcerısınde kımı yı gecebılırdı.hadı gecemedı 2 veya 3. oldu yıne problem degıl

Lewis o yarışta(montreal) Kimi'yi geçemezdi.burası çok net Hakan. zati kimi ile arasını açmamak için (zaten çokş yavaş ara açılmaya başlamıştı) buyuk bir telaş ile arayı kapatmaya-korumaya çalışıyordu Hami.Kimi puan olarak arayı açmış gidiyordu.durdurulmalıydı.ki öylede oldu.
    sonracıma Kimi pit yolunda kırmızı ışığı görüp Kubica mı kimdi onu görüp durmayı beceriyorda; ta arkadan gelen Hami bodoslama Kimi niye çarpıyor? görmüyor mu? durmadı-duramadı anladım direksiyon niye Kimi ye kırıldı? refleksdir sola kırıp kaçmaya çalışmıştır kaçış yeri olmadığı halde?mümkündür. ne derse densin ben bu olayı 2008 de kaza olarak değerlendirmiştim.fakaaat
    ama o yarıştan beri Hami'nin pis pis kasıt kokan hareketlerini gördükten (çok dikkatli gözlem ve takibat yapmanız lazım.anlamayana ispat edemem zira...bu da benim suçum ve hatam değil.) sonra Montreal de Kimi'ye çarpmasını, yarış bırakmasını çok manidar ve kasıtlı buluyorum. Kimi aractan inince Hami aç gözlerini; kırmızı ışık yanıyor diye de birde ders verdi idi.

• hafız
    hamılton kımı nın sag dıkız aynasından gorunup sol tarafından gecer
  • aynen gecer. eyvallah Handan.
    handan kim
    Hafız Yusuf Efendi filminde
    hafızın sadist aşk acıları yaşattığı Handandır.

bu ara cemiyette eleman, hacı, müdüre, imam çok yaygınlaştı dikkatlerden kaçmıyor.

• quote:

quote:

Raikkonenin temposu çok iyiydi.raikkonen sorun yaşamadığı sürece ham onu geçemezdi.

• bu işte kesinlik yook. Hami öle bi geçer ki. ama Kimi de öle bi geçer ki...
  • quote:

hafız
    hamılton kımı nın sag dıkız aynasından gorunup sol tarafından gecer

mmx bir kerede Kimi'nin lehine güzel bir laf söyle be
  • Mechule giden bir gemi kalkar bu limandan.

Artık demir almak günü gelmişse Hakan,
    Meçhule giden bir yolcu kalkar bu Handan.

Bir çok gidenin her biri memnun ki Hakan.
    Bir çok seneler geçti; dönen yok Handan.

• kımı ye oytle bırsey yapardımkı
    onun ıcın dızı bıle cekılırdı."kımı nın gunahı ne"

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MMX 166 -- 17 Eylül 2010; 20:30:37 >
  • Ben bu hataları gençliğine ve hırsına veriyorum zaten adamın yetenekli olduğu ortada.
  • rai sadece sürüyordu başka hiç bişey yapmıyor hamilton azgın zaten karting yıllarında da boyle garip garip sürüyo bi sağ bi sol şu monzada son turda gitmesini bekliyodum ilk turdan gitti iyi oldu

alonso şampiyon

vettel webberi engeller redbul boyle geçer
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.