Şimdi Ara

Venüs'te yaşam izi bulundu! Astronomlar bugün tarihi açıklamayı yapacak (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
0
Favori
3.050
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • fizikçilerin , meta fizik diye anlattığı seyler bizim mucizeler olmasın gecen discoda evrenin sırları belgeselinde yer çekimini kabul etmeyen bir bilim adamı , yerin çektiği filan yok bu cekimi açıklarken evrenin karanlığından gelen bir enerjinin bizi yerde tutugunu ifade etti bu adamı biraz araştırdim adam ateist mis ama Hristiyanlık hakkında cok ağır ifadeler kullanıyor , İslamiyet hakkında da keza öyle ama hadis kaynaklarını araştırmış daha doğrusu tavsiye almış , 1500 yil önceden ifade edilen , ayet ve hadislerin su iradesi adam da korkuya sebep olmuş , "sizi bir düzen içinde tutuyoruz bıraksak dağılım gidersiniz " ve tezinin doğru olduğuna inanmış bugün ise ateist olmasına rağmen İslami kaynakları araştırıyor ve belkide bir gün inançlı olacağım diyor ... korkutucu bir durum olduğunu da eklemiş , Acaba bu olaylara nasıl bakıyor 🤔

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilkerinanç

460 küsür derece ve yaşam. Siz buna yaşamak mı diyorsunuz?

aslında yaşamdan kastı mikroskobik canlıda olabilir. İzlediğim bir belgeselde venüsün bulutlarında yaşam olma ihtimalinden bahsediyordu.

• Gezegende kesfedilmeyi bekleyen bicok sey oldugunu dusunuyorum. Insan omru yeter mi idk ama muhtemelen asiri guzel seyler var bilmedigimiz. Belki de, dunyadan cok uzak baska bi gezegende farkli bi yasam vardir. Ne biz onlari biliyoruz ne onlar bizi biliyor. Olabilir bilemeyiz, keske soyle gezegende hizli ve rahatca kesif yapilabilecek bi arac gelistirilse, 3 5 astoronot binip kesif yapabilse :P

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kibirli ateist kullanıcısına yanıt
    Medeniyet dememişler ki yaşam izi demişler. Bu her şey olabiliyor, yok donmuş bakteri, yok yanmış trojen :) Yani yaşam mı yaşam ama medeniyet değil tabi ki.

• Kedidir kedii . Trafoya kacmistir

• NeroWin kullanıcısına yanıt

Günümüz teknolojisi ile bin dereceden fazla ısıya dayanıklı cihazlar üretilir

• quote:

Orijinalden alıntı: monacomen

Eğer bir gezegende yaşam izi varsa yaşam da var diyelim. Belki de görülemeyecek kadar küçük canlılar Venüs'ün derinliklerinde mağaralarında yaşamını sürdürüyor da olabilir. Sorun şu ki eğer Venüs'de yaşam var ise insanların oraya gidip yerleşmesi doğru mu? Yaşam olan bir yerin zaten bir sahibi, ırkı, soyu, halkı olmaz mı? Bizler oraya yerleşir isek bu bir işgal olmaz mı? Niye durduk yere başkalarının gezegenini işgal edip ele geçirelim, bu haksızlık değil mi? Dünyada var olan sömürgecilik, ırkçılık, savaşları da olduğu gibi oraya taşıyacak isek bu kötülüğümüzü niye bu gezegenlere de taşıyoruz ben anlamıyorum. Bence belamızı arıyoruz.

Dostum sıkıntılı mısın? Bu haberden bu yorumları mı çıkarıyorsun gerçekten?

• Hazreti Bruce Wayne kullanıcısına yanıt

Belki de senin sıkıntısız olman anormal olandır, dünya bitmek üzere ve şu habere bakıp Venüs'de yaşam bulunursa sen ve ailen orada bir koloni kurup rahat yaşarsınız gibi bir fantezi düşünüyorsan asıl sen sıkıntılısın bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi monacomen -- 14 Eylül 2020; 20:9:7 >
  • diyorum ki, şöyle kalitesinden geniş bir arazi kiralasam orada, ileride değerlenir o topraklar

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Belki de senin sıkıntısız olman anormal olandır, dünya bitmek üzere ve şu habere bakıp Venüs'de yaşam bulunursa sen ve ailen orada bir koloni kurup rahat yaşarsınız gibi bir fantezi düşünüyorsan asıl sen sıkıntılısın bence.

Hala kendi kafanda uydurduğun şeylere göre konuşuyorsun farkında mısın? :D yok koloni kurma yok istila etme yok sömürge filan neyin kafasındasın reiz?

• ilkerinanç kullanıcısına yanıt
    Bahsedilen olası yaşam olabilecek bölge yerden 50km kadar yüksekte ve sıcaklık 0-50 derece arası.

• LukeSkywalker24 L kullanıcısına yanıt

Neredeyse uzay boşluğunda yani? Daha enteresanlaştı olay.

• Venüs ü gözümüzle çıplak görseydik iyidi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hazreti Bruce Wayne

Hala kendi kafanda uydurduğun şeylere göre konuşuyorsun farkında mısın? :D yok koloni kurma yok istila etme yok sömürge filan neyin kafasındasın reiz?

Alıntıları Göster

Kendini Batman sanan sen mi söylüyorsun bunu bana Hazreti Bruce? :))) Yaşadığın Gotham şehrinden az biraz dışarı çıkart kafanı, dünya sadece senin hayallerinin fantezi alanı değil, burada biz de varız. Sen uçarken iyi, biz az biraz kanat süzerken vay efendim uçma otur yerine. Oldu gülüm.

Venüs'te yaşam izi bulundu! Astronomlar bugün tarihi açıklamayı yapacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi monacomen -- 15 Eylül 2020; 12:29:50 >

• Yüzey basıncı dünya'nın kat kat üzerinde olan (1 km derinlikteki deniz basıncı civarında) yüzey sıcaklığı 500 derece olan düdüklü tencerede, sentezlenmesi için gerekli bütün metodları tam olarak bilinmeyen bir madde üzerinden "hayat izi bulundu" demek bir hayli zorlama olur.

• quote:

Kendini Batman sanan sen mi söylüyorsun bunu bana Hazreti Bruce? :))) Yaşadığın Gotham şehrinden az biraz dışarı çıkart kafanı, dünya sadece senin hayallerinin fantezi alanı değil, burada biz de varız. Sen uçarken iyi, biz az biraz kanat süzerken vay efendim uçma otur yerine. Oldu gülüm.

Alıntıları Göster

Aga seni yemin ederim biliminsanlarının incelemesi lazım çok değişik bir kardeşimizsin :DDD. Bir insanın sanal ortamda forumlarda kullandığı nick o kişinin o olduğunu mu gösteriyor?

Senin nickinde monacomen yazıyor o zaman senin adın monaco mu diyecez senin 3 iq mantığına göre? :D

Batman kahramanına hayran birinin bir başkasının "sana göre" uçuk veya kaçık, bilim kurgu temalı fantastik iz düşümlerine neden taktığını anlamıyorum. Hayal gücüme laf edebilirsin, senaryoyu beğenmeyebilirsin ama sırf bunları düşünüyorum diye beni; aptal, sakıncalı, hasta veya sorunlu görmek ne DC ne de Marvel dünyasına aşık insanlara yakışmaz. Bu yüzden senden belki de asla bilim kurgu fantastik eser çıkmaz. Safi boş tüketicisin. Magazin bağımlısı, popüler kültüre göre sürüklenen boş sandalsın gözümde. Her akıntının peşinden gidiyorsun ama hep şelalenin dibi oluyor bu tipitiplerin sonu. Onlardan olma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi monacomen -- 16 Eylül 2020; 11:26:53 >
  • quote:

Batman kahramanına hayran birinin bir başkasının "sana göre" uçuk veya kaçık, bilim kurgu temalı fantastik iz düşümlerine neden taktığını anlamıyorum. Hayal gücüme laf edebilirsin, senaryoyu beğenmeyebilirsin ama sırf bunları düşünüyorum diye beni; aptal, sakıncalı, hasta veya sorunlu görmek ne DC ne de Marvel dünyasına aşık insanlara yakışmaz. Bu yüzden senden belki de asla bilim kurgu fantastik eser çıkmaz. Safi boş tüketicisin. Magazin bağımlısı, popüler kültüre göre sürüklenen boş sandalsın gözümde. Her akıntının peşinden gidiyorsun ama hep şelalenin dibi oluyor bu tipitiplerin sonu. Onlardan olma.

Ben de diyordum bilim kurgu fantastik türünde bir roman yazayım da milyonlarca kitleye ulaşayım nerden bildin reis :D Senin gözünde boş sandalsak bitmiştir hayat bizim için bundan sonra yaşamanın bir anlamı da kalmadı hocam :(

Sal kendini rahat bırak, tuhaf mesajlar yazanlara da Joker gözüyle bak. Böylece tolerans da gösterebilirsin, belki onlarla empati de kurabilirsin, Bruce.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.