Şimdi Ara

VentureBeat: Nintendo Switch NVIDIA'nın Maxwell Mimarisini Kullanıyor (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
204
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orjinalden alıntı: alsndnz

<blockquote class="quote"><i>quote:</i><br><br>Orjinalden alıntı: rambocuk

720p ve ps4 den en az yarı yarıya güçsüz hmmmmm , ps4 slim 228 euro bununda o zaman 114 euro olması lazım hadi eldede taşınabilirliğine bi 50 euro katalım kabaca en fazla 200 euro olması lazım en fazlaaaa</blockquote>

ya kardesim sen switch haberlerine yazma lutfen her haberde ps4 bidi bidi bidi yeter be kabak tadi verdiniz git ps4unle 2 senede 1 tane exc cikiyor oyna onlari mutlu ol insanlari rahat birak ne trollediniz

exc oyunları ve Türkçe desteği yüzünden evet ps i çok sevsemde tüm platfromlara sahibim sadece bir temenni bu bende alıcam bunu umuyorum diliyorum 200 olsun hakkı budur , kısmende olsa rakibi olan ps e bakarak bu fiyatı söylüyorum böyle olursa çok satar ve biz daha çok oyuna kavuşuruz

< Bu ileti BölümSonuCanavarı sitesinden atıldı >

• 1 tflops dediği 16 bittir o, 32 bit eşiti 0,5 tflops olur ki gucsuz! denilen ps4'un 3'te biri gucunde , geliştirici unitelerinde x1 vardı, o maxwell kullanıyor zaten tarifleri buna uyuyor ama nvidia pascal kullanılacak dedi , sanmıyorum geri donsunler, acıkcası grafik namına beklentiye girmeyin derim, su talkshowda gosterdikleri zelda filan grafik acisindan tatmin edici degildi.x2 olur umarim her ne kadar onunda 32 biti 0,75 tflops olsada , x1'le x2 arasında %50 fark var neticede ve mimari olarkda daha gelismis mimariyi hesaba katarsak bu fark dahada fazla olacaktır pratikte.ama x1'le gelirse donanım acısından hayal kırıklığı olur bana kalırsa.

yeni gelecek snapdragon 835'teki adreno 540'in gucu x1'deki maxwelle cok yakın.

http://www.gsmarena.com/snapdragon_835_stops_by_gfxbench_octacore_cpu_powerful_adreno_540_gpu-news-22042.php
    https://gfxbench.com/device.jsp?benchmark=gfx40&os=Android&api=gl&D=NVIDIA+Shield+Android+TV&testgroup=overall

• quote:

Orjinalden alıntı: blackzeros

1 tflops dediği 16 bittir o, 32 bit eşiti 0,5 tflops olur ki gucsuz! denilen ps4'un 3'te biri gucunde , geliştirici unitelerinde x1 vardı, o maxwell kullanıyor zaten tarifleri buna uyuyor ama nvidia pascal kullanılacak dedi , sanmıyorum geri donsunler, acıkcası grafik namına beklentiye girmeyin derim, su talkshowda gosterdikleri zelda filan grafik acisindan tatmin edici degildi.x2 olur umarim her ne kadar onunda 32 biti 0,75 tflops olsada , x1'le x2 arasında %50 fark var neticede ve mimari olarkda daha gelismis mimariyi hesaba katarsak bu fark dahada fazla olacaktır pratikte.ama x1'le gelirse donanım acısından hayal kırıklığı olur bana kalırsa.

yeni gelecek snapdragon 835'teki adreno 540'in gucu x1'deki maxwelle cok yakın.

<a data-test="test" rel="nofollow" style="word-wrap: break-word; text-decoration: underline;" target="_blank" onclick="return dhExternalLinkRedirect(this)" href="/ExternalLinkRedirect?module=pgdcode&messageId=122566137&url=http://www.gsmarena.com/snapdragon_835_stops_by_gfxbench_octacore_cpu_powerful_adreno_540_gpu-news-22042.php" data-href="http://www.gsmarena.com/snapdragon_835_stops_by_gfxbench_octacore_cpu_powerful_adreno_540_gpu-news-22042.php">http://www.gsmarena.com/snapdragon_835_stops_by_gfxbench_octacore_cpu_powerful_adreno_540_gpu-news-22042.php</a>
    <a data-test="test" rel="nofollow" style="word-wrap: break-word; text-decoration: underline;" target="_blank" onclick="return dhExternalLinkRedirect(this)" href="/ExternalLinkRedirect?module=pgdcode&messageId=122566137&url=https://gfxbench.com/device.jsp?benchmark=gfx40&os=Android&api=gl&D=NVIDIA+Shield+Android+TV&testgroup=overall" data-href="https://gfxbench.com/device.jsp?benchmark=gfx40&os=Android&api=gl&D=NVIDIA+Shield+Android+TV&testgroup=overall">https://gfxbench.com/device.jsp?benchmark=gfx40&os=Android&api=gl&D=NVIDIA+Shield+Android+TV&testgroup=overall</a>

Hocam güzel yorumlamışsınız. Umarım 12 ocakta Nintendo her açıdan yenilikçi ve güzel kararlar almıştır da biz oyuncuların yüzü güler. Ben bazı yönlerden eleştirilecek olsa da genel olarak beğenilen, etkileyici bir sunum ile cihazı tanıtacaklarını düşünüyorum. Fiyatı da ps4 slim fiyatını geçmez tahminim 250 dolar olur en fazla temel paketi diye düşünüyorum. Konsolu oyun oynamak için aldığımız düşünülürse bence Nintendo oyun anlamında çok memnun edecek kullanıcılarını.Zelda oyunu Switch'e özel geliştirilmedi birde çok geniş ve kapsamlı bir oyun olduğu için Switch'e çıkacak her oyunun grafikleri Zelda gibi olmaz diye düşünüyorum. Son olarakta her ne kadar switch hem ev hem el konsolu gibi çok önemli bir özelliği barındırsa da bence Switch'e el konsolu mantığıyla bakılınca daha tatmin edici bir cihaz izlenimi oluşuyor insanda.

• quote:

Orjinalden alıntı: Kasatka

Ps4 slim su an yaşadığım yerde 228 Euro. Bu cihaz ise 250 eurodan çıkıp standını bile sonradan aldırıp comple kontroller vs ile 350 doları buldurur. Analist Sony ile nintendo yu karsilastirmayin demis. Neden ki. Biri para isterken diğeri konsolu öpücükler mi veriyor. Para veriyorsa birak karşılaştırmayı sırtına bile binerim yeri geldiğinde. Cihaz martta çıkacak ama 2k dan upscale de olsa 4k veren bir cihaZ piyasada olacak ve yıl sonu native 4k veren scorpio piyasaya çıkacak ama sen arada bir konsol olarak 720p vereceksin ve karşılaştırma yapanada yapma diyeceksin. Bu cihaz için söyleyeceğim şey handlecilar için iyi bir seçimle ev konsolu isteyenler için tam bir hayal kırıklığı olucak.

evet 5 watt harcayan ve bataryaya bağlı bir cihazla 130 watt harcayan bir cihazı karşılaştırmak çok zekice eğer kabloyu kendine sokabilecek bir deliğin varsa ve üflüyerek cihazı soğutabiliyor olsa idin haklı olurdun ve ayrıca bir şey daha ps4 228 dolaramı çıktı da haberim yok mobil teknolojinin geldiği en üst nokta bu cihazda dahası henüz yok 5 watta ps4 gücü sağlanabilse onu da yaparlardi. bir şey daha neyini karşılaştıralım biri mobil konsol opsiyonel olarak ev konsolu özelliği sunmuş diğeri safkan ev konsolu illa karşılaştırcaksan şunu da yap niye buzdolapları 3000 lira hem işlemcileri 1 ghz bile değil bu çok yanlış bence buz dolapları 1 kuruşa satılmalı malum ps4 228 dolarmış.

• quote:

Orjinalden alıntı: rambocuk

720p ve ps4 den en az yarı yarıya güçsüz hmmmmm , ps4 slim 228 euro bununda o zaman 114 euro olması lazım hadi eldede taşınabilirliğine bi 50 euro katalım kabaca en fazla 200 euro olması lazım en fazlaaaa

ulan ps4 çıkalı 3 sene olmuş bu yeni çıkacak adamlar almışlar ekmeğini çoktan 250 euroya satıyorlar şimdi.ona bakarsan çıktığında ps4 400 dolardı senin mantığınla ps4 pronun 1000 dolar olması lazım malum 2.5 kat güçlü gpusu.birde bu 240 dolara çıkıp 3 sene sonra 100 150 dolar olacak onu niye hesaba katmıyorsun pahalı geliyorsa bekla al sanki ps4 250 dolara çıktı.daha donanımı bile belli değil aletin başka kaynaklar pascal diyor belki adamlar şaka kandırdık diyip mali 400 le piyasa sürcek belli mi daha.almıyorsanız almayın acaba biri yapıcı açıklayıcı bir yorum yapmış mıdır diye bakıyorum her nintendo konusunda acaip tipler biri küçümse bir eda ile biri ps3 le karşılaştırır ama derdi başka çok merak ediyorsan bak araştır ya maxwell ya pascal olacağı belli ama yok adamın derdi çocukluk zannedersin aristokrat biri hiç bir ürününü almadığı firmanın batmasını ister biri laf sokmaya çalışır ps4 bazı oyunlarda native 1080p değilken üzerinde yeni oyunlar çalışacak alet niye 2k değil diye sorar aşağılar beğenmiyorsunuz anlıyorum niye her haberde çoçuk gibi takılıyorsunuz ha bunları yazanların çoğu çocuk onu biliyorum ama 20 25 yaşındaki adamlar nasıl bu kadar ergenleşiyorlar anlamak güç.

• adamlar bilerek güçsüz makine yapmışlar çünkü iyi bir cihaz yapsalar oyun maliyetleride artacak böylesi daha iyi onlar için

• Nintendo'nun software(oyun geliştirme) bölümü değil burada donanım tartışılıyor. Her donanımla ilgili haberde Nintendo'nun oyunlarını karıştırmak yersiz. Maxwell yerine Pascal olsa fena olmaz. Biri eskimiş mobil teknoloji diğeri ise güncel. Ki Pascal bile birkaç seneye eskiyeceğini düşünürsek ileriye dönükbir hamle olarak Pascal olmalı.

< Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • ne yalan söyliyim gösterdikleri Zelda switch videosu zaten bunu belli ediyordu normal ps4 gücüne az buçuk yakın bir cihaz olsaydı bunu video dan anlardınız ucuza kaçmak büyük bir hata olabilir nintendo için sonuçta hiçbir zaman rakipleri kadar iyi görünmeyecek ve bunu ilk bakışta fark edeceksiniz multiplatform oyunlar da. biraz daha pahalı yapıp biraz daha iyi görseller verseydi multiler'de büyük iş yapardı. nintendo yine nintendoluğunu yapmış. Eğer oyunlarla iyi yüklenmez ise işi zor olabilir ama pokemon falan varken satar yine bu alet 3ds gibi ona da eminim fakat işte yine insanların ilk konsol seçimi olamayacaktır.
  • nvidianın swicth hakkındaki yazsında şöyle bir ifade geçiyor. en üstün geforce gpularla aynı mimariyi kullanıyor ve tahmin edin PASCAL
  • 720P'nin altında mı? Umarım birileri konsolu karalamak için bu haberleri işkembeden falan sallıyordur. Yoksa o kadar umutlandığım Switch hakkındaki heveslerim 2017'ye geçmeden bitecek.
  • quote:

Orjinalden alıntı: BSC Misafiri

nvidianın swicth hakkındaki yazsında şöyle bir ifade geçiyor. en üstün geforce gpularla aynı mimariyi kullanıyor ve tahmin edin PASCAL

Bence de pascal kullanacak ama bu tarz söylentilerle anlık beklentiyi düşürüyorlar. 12 ocakta resmi ağızdan açıklanmadıkça hiç bir söylentiye tam inanmamak lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BSC Misafiri

quote:

Orjinalden alıntı: Kasatka

Ps4 slim su an yaşadığım yerde 228 Euro. Bu cihaz ise 250 eurodan çıkıp standını bile sonradan aldırıp comple kontroller vs ile 350 doları buldurur. Analist Sony ile nintendo yu karsilastirmayin demis. Neden ki. Biri para isterken diğeri konsolu öpücükler mi veriyor. Para veriyorsa birak karşılaştırmayı sırtına bile binerim yeri geldiğinde. Cihaz martta çıkacak ama 2k dan upscale de olsa 4k veren bir cihaZ piyasada olacak ve yıl sonu native 4k veren scorpio piyasaya çıkacak ama sen arada bir konsol olarak 720p vereceksin ve karşılaştırma yapanada yapma diyeceksin. Bu cihaz için söyleyeceğim şey handlecilar için iyi bir seçimle ev konsolu isteyenler için tam bir hayal kırıklığı olucak.

evet 5 watt harcayan ve bataryaya bağlı bir cihazla 130 watt harcayan bir cihazı karşılaştırmak çok zekice eğer kabloyu kendine sokabilecek bir deliğin varsa ve üflüyerek cihazı soğutabiliyor olsa idin haklı olurdun ve ayrıca bir şey daha ps4 228 dolaramı çıktı da haberim yok mobil teknolojinin geldiği en üst nokta bu cihazda dahası henüz yok 5 watta ps4 gücü sağlanabilse onu da yaparlardi. bir şey daha neyini karşılaştıralım biri mobil konsol opsiyonel olarak ev konsolu özelliği sunmuş diğeri safkan ev konsolu illa karşılaştırcaksan şunu da yap niye buzdolapları 3000 lira hem işlemcileri 1 ghz bile değil bu çok yanlış bence buz dolapları 1 kuruşa satılmalı malum ps4 228 dolarmış.

Fansiz olmasi benim sorunum mu ? Fan koyup az donanim kassin banane. Simdi bizim cihaz güçsüz ama bi sor neden cunki fan koymadık cihaz fazla isinmasin diye de tum bileşenlerin saat hizini en alta çektik ve ayrica fansiz olduğu için bastan tasarkarken mobile temelli bir cihaz mi yaptık diycekler savunmalarinda KI banane ? Benden para mi istiyor. O zaman bunu hak edicek. Oyle WII zamanlarinda ki gibi kandirilicak kesim yok artik (bi kac milyon nintendo fanini ayri tutuyorum ki onlarinda cihaza bakis acisi nintendo sonradan cikardigi cihazda öncesinden geri bile gitse savunacak tipler) O bi kere oldu ancak görünen o ki az is cok para isini nintendo unutamamiski wii ve sonrasinda ki 2 nesildir yine ayni taktiği uyguluyor. YEMEZLER yavrum nintemdo. El konsoluna evet ev konsoluna aslanin kara koku.

• Adam switch i kaplumbağaya benzetmiş

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.