Şimdi Ara

# VECTA Isıtıcılar # Ana Konu (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
516
Cevap
2
Favori
108.765
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • odayı birden ısıtmak için tavsiye etmem ama sadece acelem yok ne zaman sürede ısınırsa ısınsın onun gibi düşünenler için cihaz uygun olabilir ama en önemli artısı elektrik fazla tüketmiyor diyorlar orası ne kadar derece doğru orası tartışılır.

ufo soba önünü gördügünü ısıtıyor yanlarına sıcaklık dağılımı yoktur.

ama hemenden ısıtmak için kullanılan cihazlar klima veya kömür sobasıdır.
    kaloriferler zor ısıtır evi ama en çok sıcak yapan kömür sobasıdır 30 dereceye kadar çıkarır ama uğraşması çabası.

en önemlisi vecta kullanan arkadaşlar..
    bulunduğu odanın metrekaresi
    vecta yakılmadan önceki oda sıcaklığı ve vectadan sonraki oda sıcaklığı
    saat ilk ve son değeri.
    evin durumu,yalıtım vs.
    bunları göz önüne alırsanız daha faydalı bilgiler olacağını umuyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: altay74

arkadaşlar diyelimki bu vectanın termostatı bozuldu,ve kontaklar yapıştı,yani devreden hiç çıkmayacak,bu durum da malum içinde gaz varmış,bir tehlike arz edermi.patlama vs.. gibi. fikri olan varmı.

patlama riskini bilmiyorum ve zannetmiyorum ama böyle sistemlerde ikinci bir termik sigorta koruması vb mutlaka vardır. Mesela saç kurutma makinasında bile bu var.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Se_co

odayı birden ısıtmak için tavsiye etmem ama sadece acelem yok ne zaman sürede ısınırsa ısınsın onun gibi düşünenler için cihaz uygun olabilir ama en önemli artısı elektrik fazla tüketmiyor diyorlar orası ne kadar derece doğru orası tartışılır.

kaloriferler zor ısıtır evi ama en çok sıcak yapan kömür sobasıdır 30 dereceye kadar çıkarır ama uğraşması çabası.

saat ilk ve son değeri.
    evin durumu,yalıtım vs.

Sayaç çalıştırma başlangıç saati ve değeri ile bitiş saati ve değerinin yanında bir de buna benzer bir sistem çalıştırmadan önceki son dönemlerdeki evlerinin aylık ortalama elektrik harcamalarını da söylerlerse çok daha kesin hesaplar yapabiliriz sanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meted -- 23 Ocak 2009; 15:10:07 >

• quote:

Orjinalden alıntı: mbirol

quote:

Orjinalden alıntı: goalya

22/ ocak saat 18.41==1394,4
    23 ocak saat 11.50==1413

yannız bunun içinde 1300-700 Watt çaycı bilgisayar 15-20 saat arası sürekli açık monitör 19"
    no frost bi de çamaşır makinesi bulaşık makinesi falan da çalıştı ayrıca çamaşı makinesiyle no frost çok pis döndürüyo saati onu söliyim. çamaşır makine benim quartz sobadan biraz daha fazla döndürüyo gibi

Oda şu anda kaç derece,dış hava sıcaklığı nerede öncelikle bunları belirtirmisiniz.Ben ısrarla bana getirin deneğim diyorum ama ne arayan var nede soran.

oda şu an 19,5-20 C' ve bu ısıda 6-7 dakka durup tam süre ne kadar olur bilemiyorum 6-7 dakka da çalışıyo heralde tam süre tutmadım ama fırsatım olursa onu da yapıcam. şimdi dereceyi dışarı koyup bakıcam bi. ha bi güzel tarafı da odan nemleni yodu çok aşırı nem de yok gibi

• quote:

odayı birden ısıtmak için tavsiye etmem ama sadece acelem yok ne zaman sürede ısınırsa ısınsın onun gibi düşünenler için cihaz uygun olabilir ama en önemli artısı elektrik fazla tüketmiyor diyorlar orası ne kadar derece doğru orası tartışılır.

saat ilk ve son değeri.
    evin durumu,yalıtım vs.

yukarı taraflardaki mesajlara da bi bakın istediğiniz soruların cevabı var

• quote:

Orjinalden alıntı: meted

quote:

saat ilk ve son değeri.
    evin durumu,yalıtım vs.

Sayaç çalıştırma başlangıç saati ve değeri ile bitiş saati ve değerinin yanında bir de buna benzer bir sistem çalıştırmadan önceki son dönemlerdeki evlerinin aylık ortalama elektrik harcamalarını da söylerlerse çok daha kesin hesaplar yapabiliriz sanıyorum.

bunu da hesaplayıp yazmıştım yukarılarda olması lazım sanırım.

• termostat olayını hallettim şu anda 19,5-20 arasında termostat yapıyor . dışarıdaki ısıyı öğrenicem.
  • quote:

termostat olayını hallettim şu anda 19,5-20 arasında termostat yapıyor . dışarıdaki ısıyı öğrenicem.

meterolojiye göre 14 derece,,gece 9-10 derece..bu havalarda sağlıklı bir ölçüm olmayacak kanaatindeyim

http://dmi.gov.tr/tahmin/il-ve-ilceler.aspx?m=AYDIN
  • quote:

termostat olayını hallettim şu anda 19,5-20 arasında termostat yapıyor . dışarıdaki ısıyı öğrenicem.

nasıl hallettin
  • önce biraz fazla çevirmişim 19-20 C olunca çok hafif kıstık ışığın söndüğü yerde bıraktım ayar düğmesini şimdi bu derecelerde durup çalışıyo. ama dediğim gibi benim evin şu anda durumu kötü bu yıl bu alt üst boş olduğu için hakaten üşüdük evi ısıtmakta problem yaşadık. şöyle kıyasladım. geçen yıl kaloriferli bi evde oturuyodum. benim ev son kattı ama müthiş sıcak oluyodu şortla dolaşıyodum evde millet inanmıyodu. ama benim yan dairem yav bizim evbazen üşütüyo falan diyolardı benim evde bunalıyolardı. hele 1. kattakiler resmen ağlanıyolardı üşüyoz biz diye. tabi ki benim ev arada kalıyodu onların ise fazladan bir cephesi daha vardı yani köşeydi. maalesef onlarla gırgır geçerken bu kış kendi başımıza geldi.
  • dışarısı 13,5 gibi
  • Bende Suanda Sharp Ayap 18 17.500 BTU klima var ve 35 m2 odam var suanda iç sıcaklık 28,5 derece. Klima 2. kademede 28 dereceye ayarlı. Ayda 75 TL yakıyor sürekli açık. Gündüzleri iç sıcaklık iyi olunca dereceyi düşürüyorum. Üstelik salonun kapılarını açınca dış sıcaklık - olmadığı sürece salonda ısınıyor. Ufo da var evde çok soğuk değerlerde ufo ile takviye yapıyorum. Babamda mitsubishi inverter var o da ayda 32-33 TL yakıyor. Ben vectayı diğer odalar için düşünmüştüm. Bakalım deneyen arkadaşları takip ediyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ibrahimalp

Bende Suanda Sharp Ayap 18 17.500 BTU klima var ve 35 m2 odam var suanda iç sıcaklık 28,5 derece. Klima 2. kademede 28 dereceye ayarlı. Ayda 75 TL yakıyor sürekli açık. Gündüzleri iç sıcaklık iyi olunca dereceyi düşürüyorum. Üstelik salonun kapılarını açınca dış sıcaklık - olmadığı sürece salonda ısınıyor. Ufo da var evde çok soğuk değerlerde ufo ile takviye yapıyorum. Babamda mitsubishi inverter var o da ayda 32-33 TL yakıyor. Ben vectayı diğer odalar için düşünmüştüm. Bakalım deneyen arkadaşları takip ediyorum.

Abi oda var oda var.35 metrekarede 75 milyon süper bi değer ama odasına göre.Bende 25 metrekare salon var.Üstü teras.2 cephesinde devgibi cam kapılar ve pencereler var.Isı yalıtımsız bir salon.180 cm kalın petekle kombi kazan suyunu 70 derece yaparak bile 17 dereceye getirmekte zorlanıyorum.
    Geçende musafir geldi salonda o peteğe ek olarak 2000w lik duvar tipi fanlı ısıtıcı çalıştırdım salonada 10 kişi civarı girince anca ısıtabildik....
    Benim salonu 30 milyona 24 saat ısıtacak klima söyleyin 2 katı fiyata almayan namerttir...

Son sözüm "ISITICI BAHANE, YALITIM ŞAHANE" olacak...

• quote:

Orjinalden alıntı: ibrahimalp

Bende Suanda Sharp Ayap 18 17.500 BTU klima var ve 35 m2 odam var suanda iç sıcaklık 28,5 derece. Klima 2. kademede 28 dereceye ayarlı. Ayda 75 TL yakıyor sürekli açık. Gündüzleri iç sıcaklık iyi olunca dereceyi düşürüyorum. Üstelik salonun kapılarını açınca dış sıcaklık - olmadığı sürece salonda ısınıyor. Ufo da var evde çok soğuk değerlerde ufo ile takviye yapıyorum. Babamda mitsubishi inverter var o da ayda 32-33 TL yakıyor. Ben vectayı diğer odalar için düşünmüştüm. Bakalım deneyen arkadaşları takip ediyorum.

ben de zaten koridora falan koyucam aslında. toshiba skvr 13 daisaikai alcaktım özellikle filtre olayları ve nemden kurtarcak olması hoşuma gidiyodu ancak çok pahalı olduğu ya daen azından bazı eko. problemler doğduğu için bu yıl alamadım ancak önümüzdeki yıl özellikle bu nemden ve de filtreleme özelliğinden tabi ekonomik harcamasından dolayı önümüzdeki yıl için ekonomiyi düzeltebilirsem düşünüyorum. bunuda ayarını kısıp koridora koyucam bizim buralarda bu şekilde yaparak ayda yaklaşık 100 tl ye kalorifer konforu az çok yaşanabilir. zaten buralarda ısıs 0'a pek düşmez bir kışta oluversin farklı zamanlarda 15-20 gün 0-5 C' arası seyreder. dolayısıyla ayda ortalama 100 tl ye kalorifer konforu az da olsa yaşanabilir. zaten o 100 tl yi toplam 4 ay bile ödemezsin öesen de 400 tl para yapar ki bu da zahmetsiz 24 saat ısınma için bence süper.

• anlatılanlara göre iş yapar biz cihaz.
    ilk başta olan tereddütlerim gitti gibi.
    yinede piyasaya sürülüp, herkesin alımına sunulacagi zaman herşey belli olur
  • İç sıcaklığın 28.5 derece olmasının özel bi sebebi var mı? 23 derece civarı konfor lu bi sıcaklık değil midir?
  • quote:

Orjinalden alıntı: mcemen

Son sözüm "ISITICI BAHANE, YALITIM ŞAHANE" olacak...

aynen %60-70 i bulur farkı
  • goalya cihazın hayırlı olsun,

En istikrarlı şekilde cihazı an be an deneyip forumda yayınlayan sensin gördüğüm kadarı ileDiğer kullanıcılar ilk bir iki günün ardından kayıplara karışmış görünüyor Aydın gibi bir ilde kışların çok soğuk geçeceğini sanmıyorum zira dışarısı 13.5 derece dolaylarında demişsin.(10 sene kuşadası'nda kaldım biraz biliyorum) Benim için mühim olan Ankara ve doğusu için yani gündüz eksi derecelerde gezen illerde vereceği performans.

Ben Ankara-Polatlı da ikamet ediyorum ve 3+1 120m2 lik bir evde oturuyorum. Isıtma olarak doğalgaz-kombi kullanıyorum ki bu sene Polatlı'ya doğalgaz yeni geldi. Sonuçta en son modellerden en yüksek yoğuşmalı-verimli kombilerden bir tanesini almama rağmen,üstelik evde tek oda kullanılmıyor yani yaklaşık 95-100m2 lik alanı ısıtıyorum ve gelecek fatura 350TL düzeyinde olacak. Kombi termostatı 20C ayarlı ki 20C çoğu insan için soğuk-ılık arası sayılır. Üstelik salon 20C olunca arka tarafta kuzeye bakan oda 19 dereceye zor geliyor. En büyük dezavantajım sizinde yaşamış olduğunuz gibi alt-üst komşumun olmayışı. Tüm bunların etkisi altında 20C ye ısıtabilmek için 350ytl veriyorum doğalgaza.

Bu vectayı daha meşhur olmadan yani 2.5 ay öncesinden takip etmeye ciddi araştırmalar yapmaya başlamıştım.Isı teknolojilerine karşı merakım vardır sürekli güncel olarak takip ederim hatta kağıt üstünde bir-iki projem dahi var farklı ısıtma sistemleri hakkında Vecta her nekadar haklı-haksız eleştiri alsada ürünün boş olmadığı kanısındayım yani benim için önemli olan sıcaklığı homojen dağıtımı. En önemli özelliklerin başında geliyor, malum quartz sobalarda sobanın dibi 30-40 derece oluyordu 5 metre ötesi 10 derece...(Salonum 35-40m2 civarı)

Ürün hakkında senden ricam yaklaşık 2-3 sayfada yazdığın 10-15 msj daki verileri tek bir mesaj altında toplayıp yazabilirmisin?

İyi günler

• arkadaşlar sonunda elime benimde bi vecta geçti bende elimdeki 800 watt lık luxell marka ısıtıcı ile kıyaslama adına
    bi test yaptım nedenini sonra anlarıcam neden bu :) aslında 800 watt lık fön makinası ile yapcaktım ayıp olur diye yapmadım :) adamlar o kadar
    aluminyum kullanmış falan filan...

odamız yalıtımlı 9 m2, 3 noktadan 3 saat boyunca ölçüm yaptım fakat noldu bilin bakalım :)

ikiside aynı elektriği tüketti çünkü ikiside 800 watt ama nedense vecta sıcaklığı 19 dan 23 e çıkardı
    bizim luxel 18 den 24 e çıkardı. Haa bide sebebine gelince luxell 16 lira :) 350 liraya değmez anlicaanız fakat denemek isteyen varsa
    benim gibi paranızı geri alabileceğiniz bir yerden alın mağdur olmayın sonra demedi demeyin. hafayı ısıtmak isterseniz daha ucuz yollarıda varmış demekki
    pahallıyı iyi sanıp kutusuna aldanmayaın saygılar sevgiler...

termodinamik değişmez, değişen insanlardır fikirleridir...
    volkan... :)

• quote:

Orjinalden alıntı: volkan27c

arkadaşlar sonunda elime benimde bi vecta geçti bende elimdeki 800 watt lık luxell marka ısıtıcı ile kıyaslama adına
    bi test yaptım nedenini sonra anlarıcam neden bu :) aslında 800 watt lık fön makinası ile yapcaktım ayıp olur diye yapmadım :) adamlar o kadar
    aluminyum kullanmış falan filan...

odamız yalıtımlı 9 m2, 3 noktadan 3 saat boyunca ölçüm yaptım fakat noldu bilin bakalım :)

ikiside aynı elektriği tüketti çünkü ikiside 800 watt ama nedense vecta sıcaklığı 19 dan 23 e çıkardı
    bizim luxel 18 den 24 e çıkardı. Haa bide sebebine gelince luxell 16 lira :) 350 liraya değmez anlicaanız fakat denemek isteyen varsa
    benim gibi paranızı geri alabileceğiniz bir yerden alın mağdur olmayın sonra demedi demeyin. hafayı ısıtmak isterseniz daha ucuz yollarıda varmış demekki
    pahallıyı iyi sanıp kutusuna aldanmayaın saygılar sevgiler...

termodinamik değişmez, değişen insanlardır fikirleridir...
    volkan... :)

hangi model luxel

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.