Şimdi Ara

Ve karşınızda Pisi Linux 1.0 (Kararlı sürüm) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
1.598
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Valla görsel kısımı beğenmedim ama işlevsellik açısından umarım iyi olur. Kendilerini takdir ediyorum gerçek Pardus'u devam ettiriyorlar
  • _memet _ kullanıcısına yanıt
    Merhaba güzel bir inceleme olmuş teşekkürler.

Unutmamakta fayda var Gnu/Linux dağıtımları her evrede katkı sağlayan insanlara ihtiyaç duyar. Geri bildirimler ve hata kayıtları bir dağıtım için hayati öneme sahip.
    Pisi Linux kullanıcılarından bunu bekliyor.

Herkese iyi forumlar.
  • NizamOğlu kullanıcısına yanıt
    Ben teşekkür ederim.
    Geri bildirim konusunda haklısınız, en azından GTK+ ve Firefox dil sorununu belki bildirmem gerekiyordu, çok kolay çözülebildiklerinden yapmadım. AMD/ATI sürücülerinin durumu ise Pisi tarafından bilinen bir hata, hem forumlarda hem de bugs kısmında var.
    Gayem sizi eleştirmek değildi inceleme yazısı yazmak zaten başlı başına bir iş.

Eski model x -hd2xxx-hd3xxx-hd4xxx kartlar amd tarafından desteklenmiyor eğer yeni bir karta sahipseniz sürücülerin çalışması gerekir.

Ekran kartınızın modeli nedir?

Ve karşınızda Pisi Linux 1.0 (Kararlı sürüm)

Resimde görünen ekranda kartınızın özellikleri yazmıyorsa sürücü kurmanızın bir anlamı olmayacaktır.
    Bu ekranda sahipli sürücüyü kullan ve uygula dedikten sonra sürücü yapılandırması yapılıp bilgisayar yeniden başlatılır.
    Depodan elle sürücü kurmak, incelemede de bahsettiğiniz gibi sistemi kararsız hale getirecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NizamOğlu -- 1 Eylül 2014; 10:24:18 >

• NizamOğlu kullanıcısına yanıt
    Bendeki HD5670. Önce depodan elle sürücü kurdum, hiç çalışmadı (renkli bozuk ekran, mouse'un olduğu yerde renkli büyük bir kare, tty'ler çalışmıyor).
    Nomodeset ile açtıktan sonra incelemedeki ekran görüntüsünden daha yüksek bir FPS'ye ulaştım, ancak (ne yalan söyleyeyim her şeyi kenara not almadım) hatırladığım kadarıyla ya X sunucusu ya Kwin donanım hızlandırma gerektiren uygulamalarla çakıştı, bu uygulamalar başlayınca çöktü; bunların arasında Firefox ve FooBilliards var, bu uygulamaları açar açmaz login ekranına düştüm. Daha sonra bu sürücüleri kaldırdıktan sonra sistemi tekrar başlatıp ekran görüntüsünü verdiğim KDE sistem ayarlarından yaptım. Bir süre düzgün çalıştı, daha sonra parçalama arızası ile karşılaştım (burasını incelemeye dahil etmişim ama nasıl olduğunu çok da hatırlamıyorum).

Sorunsuz bir geribildirimi ancak Pisi'yi yeniden kurarsam yapabilirim, normalde Debian kullanıyorum. Bunu da birkaç gün içinde yapıp hem buraya ve (olumsuz olursa) Pisi Bugs bölümüne, hem incelemeye yansıtırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _memet -- 1 Eylül 2014; 16:30:47 >

Merhaba ,

Umuyorum ki aşağıda bahsedeceğim yöntem ile yeniden kurmaya gerek kalmadan düzeltebiliriz.

Öncelikle kernel satırının sonuna parametre eklediyseniz onu kaldırın.

Daha sonra konsoldan root yetkileriyle:

pisi rm module-fglrx xorg-video-flgrx xorg-video-fglrx-32bit

rm /var/lib/alternatives/*

komutunu verin.Daha sonra ise

pisi it mesa mesa-32bit --rei

komutunu verip yeniden başlatın.

Ve karşınızda Pisi Linux 1.0 (Kararlı sürüm)

Resimde görünen ekrana tekrar gelip (panda-kde) sahipli sürücüyü kullan dedikten sonra şifre soracaktır.Biraz bekledikten sonra sizden sistemi yeniden başlatmanız istenecek böylelikle amd sürücülerini yükleyebilirsiniz.

• Konuya hakim olan arkadaşlar cevaplarsa sevinirim.
    Pisi diğer linux sürümleri gibi CD'den(Bilgisayar a kurulum olmaksızın) çalışıyor mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kasap34 -- 12 Eylül 2014; 21:33:27 >
  • Konuya hakim olan arkadaşlar cevaplarsa sevinirim.
    Pisi diğer linux sürümleri gibi CD'den(Bilgisayar a kurulum olmaksızın) çalışıyor mu?
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.