Şimdi Ara

vdsl modem fiber ??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
565
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ttnet bizim siteye fttb/t11 fiber kutu koydu ttent için başvuru almaya gelen oldu sordum hızı 24 mbps diyor forumda arattığımda teoride 100 mb kadar alabilmem lazım 50 ye de razıyım ama aktivasyon sırasında ancak ölçüm yaparak öğrenebilirmişim bunun için de önce abonelik başvurusunda bulunmam gerekiyormuş neyse ben bir de vodafone süpernete takıldım iyi gibi geldi sade de gelecek olursak

1. site sıfır bina fiber kutuduan bakır kablo üzerinden eve internet geleceği için vdsl oluyor değil mi ???

2. kendş cat6 kablo çektirmezmiyim switch taktırıp fiberkutusuna fark eder mi hız vs açısından

3. forumda araştırdım iki model arasında kaldım airties 5060 ve o minvelde devam eder bir seri var AMA en çok hoşuma giden ASUS N17U oldu

benim bir modemden isteyebileceğim herşey ASUS modelinde var misafir ağ oluştruma ve buna hız atama torrent usb çekim gücü kopmaması falan sormak istediğim USB 2.0 veya 3.0 olması farkeder mi
    evim 2 katlı ve terasım var sanırım çoğaltıcıya ihtiyacım olacak repeter mi accec point mi oluyor bu durumda 2. kata takmam gereken ve önerebileceğiniz marka model var mıdır

bütçeye gelince mümkünse çoğaltıcı kullanmayayım modeme max 250 çoğaltıcıya max 100 tl ( burada ttenetin verdiği ücretsiz modemi çoğaltıcı olarak kullanabilirmiyim beni AP/repeater masrafından kurtarır mı

Şimdiden teşekkürler...

• flood olmasın edit tuşunu bulamadım kusura bakmayın ilave olarak sormak istediğim

bu modemden farklı olarak benzer özellikler taşıyıp antenleri 5 db olan var mı ve bu model de dual bant varmıydı 5ghz yani
  • kimse yok mu ya forum sessiz ...

SANIRIM KARARIMI VERDİM EĞER AİRTİES 5750 DE TORRENT ÖZELLİĞİ VARSA ONU YOK İSE ASUS OLANI ALICAM
  • quote:

Orijinalden alıntı: bbkr630

ttnet bizim siteye fttb/t11 fiber kutu koydu ttent için başvuru almaya gelen oldu sordum hızı 24 mbps diyor forumda arattığımda teoride 100 mb kadar alabilmem lazım 50 ye de razıyım ama aktivasyon sırasında ancak ölçüm yaparak öğrenebilirmişim bunun için de önce abonelik başvurusunda bulunmam gerekiyormuş neyse ben bir de vodafone süpernete takıldım iyi gibi geldi sade de gelecek olursak

1. site sıfır bina fiber kutuduan bakır kablo üzerinden eve internet geleceği için vdsl oluyor değil mi ???

2. kendş cat6 kablo çektirmezmiyim switch taktırıp fiberkutusuna fark eder mi hız vs açısından Auss

3. forumda araştırdım iki model arasında kaldım airties 5060 ve o minvelde devam eder bir seri var AMA en çok hoşuma giden ASUS N17U oldu

benim bir modemden isteyebileceğim herşey ASUS modelinde var misafir ağ oluştruma ve buna hız atama torrent usb çekim gücü kopmaması falan sormak istediğim USB 2.0 veya 3.0 olması farkeder mi
    evim 2 katlı ve terasım var sanırım çoğaltıcıya ihtiyacım olacak repeter mi accec point mi oluyor bu durumda 2. kata takmam gereken ve önerebileceğiniz marka model var mıdır

bütçeye gelince mümkünse çoğaltıcı kullanmayayım modeme max 250 çoğaltıcıya max 100 tl ( burada ttenetin verdiği ücretsiz modemi çoğaltıcı olarak kullanabilirmiyim beni AP/repeater masrafından kurtarır mı

Şimdiden teşekkürler...

1. TTnet fiber dedikleri direk vdsl oluyor bildiğim kadarıyla.
    2. böyle bir şeyi kabul edeceklerini sanmıyorum ya da olabileceğini.
    3. Asus DSL-N17U modelinde USB 2.0 var. Hız testleri forumda var. USB 2.0 olmasına rağmen hızının gayet iyi olduğunu görebilirsiniz.
    Diskteki filmleri takılmadan kablosuz olarak oynatır.

Ağı genişlemek için menzil arttırıcıya ihtiyacınız var. fiyat performans olarak gene asus ürünü olan rp-n12 alabilirsiniz.

http://www.hepsiburada.com/asus-rp-n12-kablosuz-n300-menzil-arttirici-medya-koprusu-acess-point-pm-bd803561

• teşekkür ederim hocam aslında Asus AC68U en beğendiğim ama ok pahalı asus n17 çok beğendim ama airties 5750 de torrent özelliği olmadığı için 5760 a baktım onda varmış ve asus n17 arasında 100 tl fark var ama 5ghz detkeliyor ayrıca 802 ac de destekliyor ve usb 3.0 mı bilmiyorum sanırım şimdilik asus n17 u fiyatından dolayı tercih edip ilerde ac68u alabilirim

bu arada ttnet ücretsiz olarak zyxel vgm3312 b10b modeli veriyor hakkında bilginiz var mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: bbkr630

teşekkür ederim hocam aslında Asus AC68U en beğendiğim ama ok pahalı asus n17 çok beğendim ama airties 5750 de torrent özelliği olmadığı için 5760 a baktım onda varmış ve asus n17 arasında 100 tl fark var ama 5ghz detkeliyor ayrıca 802 ac de destekliyor ve usb 3.0 mı bilmiyorum sanırım şimdilik asus n17 u fiyatından dolayı tercih edip ilerde ac68u alabilirim

bu arada ttnet ücretsiz olarak zyxel vgm3312 b10b modeli veriyor hakkında bilginiz var mı

İss lerin verdiği modemlerden fazla beklenti içine girme derim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tamam büyük ihtimal asus alıcam
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.